Honda Civic 1.8 Navigation

fettek

0
Selam arkadaslar ben 2006 model Honda civic 1.8 Navi org.Bluetooth Arac kiti 0 km satin almistim.hersey son 2 seneye Kadar Bluetooth telefon baglantisi normal calisti.fakat 2 sene önce arabayi satiliga cikardigimda hafizadaki bütün bilgileri sildim.daha sonra bazi sebeplerden dolayi satistan vazgectim.belli bir Zaman sonra telefonu Bluetooth ile tekrar baglanti yapmak istedigimde bir türlü baglantiyi gerceklestiremedim,bir kac Honda Satis acentasina sordum onlar ya ugrasmak istemedi yada kolayindan yenisini takip para kazanma istediler.Bana bu konuda bilgisi olupda yardimi dokunacak arkadaslar vardir umudu ile birde forumda care arayayim dedim.
Yaptigim islemleri sira ile anlatayim cevap vermenizde size yardimi olur.

Telefon :Samsung galaxy s3 ve s4
Araba Durmus vaziyette direksiyondaki Telefon tusuna basip ayarlar kismina giriyorum.
Yeni baglanti dedikten sonra bende 4 rakamli bir sifre belirlememi istiyor mesela 1111-2121
benden Onay istedikten sonra telefonun Bluetooth acip arama moduna getirip (görünülebilir isaretledikten) sonra arama yapmami ve arabadaki Bluetooth u buldugunda sifreyi verip baglanti yapmami istiyor .
Amaaaa Problem Burda basliyor malesef bendeki telefonlar bir türlü Honda Bluetooth u bulmuyor bulamiyor.bunu iphone ile de denedim yine olmadi.
Ayni telefonla Bir arkadasin opel Corsa sinda denedim pat diye baglanti yapti.Arabayi ilk aldigimdada aninda baglanti yapmisti.

Umarim anlattiklarim sizin yaprdimlariniza isik tutar...

Saygilar sunuyorum..

fettek

0
Ynt: Honda Civic 1.8 Navigation

Valla helal olsun sen iyi dedektif olursun hic dikkat etmedim benim direksiyonun resmini cekmeye üsendim googleden bir resim buldum onu koydum.Ayrica Almanyadayim...Bu resim daha Uygun sanirim. :clap:

[quote author=fettek link=topic=656.msg10621#msg10621 date=1408526468]
Valla helal olsun sen iyi dedektif olursun hic dikkat etmedim benim direksiyonun resmini cekmeye üsendim googleden bir resim buldum onu koydum.Ayrica Almanyadayim...Bu resim daha Uygun sanirim. :clap:
[/quote]

sorun değil :) bu en sevdigim kasası zamanında paramız yetmedi alamamistik.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam Türkiye'de bir çok civicte bu özellik yok, 2014 makyajlı kasa da mevcut gören arkadaşlar yardımcı olacaktır, bluetooth eşleştirme ile denediniz mi?
Benim civicte bu özellik yok, naviasyonun özelliğin de bulunan bluetoothu kullanıyorum, bağlantıyı dediğiniz yöntem ile yapmıştım.
Aracın bluetooth özelliğinde görünebilir kısmı kapanmış olabilir mi, böyle bir ayar menüsü mevcut mu?

fettek

0

Her türlü ayarlara girip baktim sistemi sifirlayip yeniden kurdum ama nafile.dedigin gibi Bluetooth görünürlük ayari yok normalde acik olmali.Acaba diyorum Bluetooth un sinyal alip verme modul ü mü bozuk öyle ise arabanin neresindedir ve degisebilirmi bilemiyorum...
Ayrica Navigation ile kit in birbirine baglantisi yok ayri ayri calisiyorlar..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=fettek link=topic=656.msg10675#msg10675 date=1408575373]
Her türlü ayarlara girip baktim sistemi sifirlayip yeniden kurdum ama nafile.dedigin gibi Bluetooth görünürlük ayari yok normalde acik olmali.Acaba diyorum Bluetooth un sinyal alip verme modul ü mü bozuk öyle ise arabanin neresindedir ve degisebilirmi bilemiyorum...
[/quote]

Modül arızalı ise değiştirilmesinin pek kolay olacağını sanmıyorum, bunun için özel servis vs. varsa yardım alınabilir.Almanya'da nasıldır bilmiyorum ama Tr'de servislerin bir şekilde çözebileceği bir problem gibi gözüküyor.

fettek

0

Ilk mesajimdada yazdim Namussuz almanlar isin kolayina kaciyor hemen yenisini degismek istiyorlar,hem para kazanip hem isin kolayina kaciyorlar..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=fettek link=topic=656.msg10677#msg10677 date=1408576046]
Ilk mesajimdada yazdim Namussuz almanlar isin kolayina kaciyor hemen yenisini degismek istiyorlar,hem para kazanip hem isin kolayina kaciyorlar..
[/quote]

Parça değiştirip para kazanma mantığı buradaki yetkili servislerde de var, tamir edilecek parça olsa bile direk değişime gidiyorlar.
Yetkili servis harici sanayi tipi yerler var mı orada?

fettek

0

Malesef Dostum Burda harici servisler yok.direk satis bayilerinde tamir onarim isleri yapiliyor.Varsa bile Bayi tamirhanelerinde calisanlar disarda privat is yapiyorlar onlari da bulmak mesele..

Geri