Civic FD6 Honda Civic 2008 Premium Otomatik Lovato LPG sorunu

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar merhaba. Honda Civic 2008 Premium arabam var 40 LT tank lovato lpgli. KM de 0.45 krş yakıyor arabayı deliler gibi kullanan biri değilim. Frene biraz sert basarım normalde. Ani duruşlarım ve kalkışlarım oluyor. 2-3 ustaya götürdüm sorunu çözemediler
Bu araba bu kadar yakar otomatik normal diyenler oldu. Sizin fikirlerinizi almak istedim normalde ne kadar agresif kullanılırsa kullanılsın bu araba çok yakmıyor mu ? Normalde kaç olmalı ? Bu sorunu nasıl hallettirecem ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhaba. Honda Civic 2008 Premium arabam var 40 LT tank lovato lpgli. KM de 0.45 krş yakıyor arabayı deliler gibi kullanan biri değilim. Frene biraz sert basarım normalde. Ani duruşlarım ve kalkışlarım oluyor. 2-3 ustaya götürdüm sorunu çözemediler
Bu araba bu kadar yakar otomatik normal diyenler oldu. Sizin fikirlerinizi almak istedim normalde ne kadar agresif kullanılırsa kullanılsın bu araba çok yakmıyor mu ? Normalde kaç olmalı ? Bu sorunu nasıl hallettirecem ?
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Biraz daha bilgi lazım 100 kilometrede kaç litre Lpg tüketiyorsunuz?
> Araç bakımları eksik ise yakıt miktarını arttırır. Subap ayarı başta olmak üzere.
> Lpg sistemide önemli enjektörler, regulatör, filtre vs.
> Kullanım tarzı ise size bağlı. Aracı yolda durdurmadan akıcı bir şekilde kullanmaya çalışın. Ani frenden sakının motor freni ile durmaya çalışın. Araç süzülsün. Sabır isteyen iştir. Yakıtı en çokta ilk kalkışta tüketir!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FD6 2008
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Biraz daha bilgi lazım 100 kilometrede kaç litre Lpg tüketiyorsunuz?
> Araç bakımları eksik ise yakıt miktarını arttırır. Subap ayarı başta olmak üzere.
> Lpg sistemide önemli enjektörler, regulatör, filtre vs.
> Kullanım tarzı ise size bağlı. Aracı yolda durdurmadan akıcı bir şekilde kullanmaya çalışın. Ani frenden sakının motor freni ile durmaya çalışın. Araç süzülsün. Sabır isteyen iştir. Yakıtı en çokta ilk kalkışta tüketir!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

hocam hepsi yapildi ayni fazla yakiyor yine hic degisen bir sey olmadı lovato uyumlu mu degil ondan yapar mi

Aracınız
Civic FD6 2010
araç kaç km ve ne zamandır sizde? subap ayarı, buji kontrolü, lpg yol ayarı en son ne zaman yapıldı? hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aracın bakımı yakıt tüketimini ciddi anlamda etkiliyor. Buji, subap ayarı, hava filtresi, oksijen sensörleri, ateşleme bobinleri, gaz kelebeğinin durumu vs. gibi.
Aracın az yakması için ilk olarak bunlara bakılması gerekir. Benzinde çok tüketim yapan bir araç lpg de de fazla tüketim yapacaktır. Bunlardan emin olduktan sonra yapılacak şey aracın lpg enjektör nozul seçiminin doğru yapılıp yapılmadığıdır. Bunu da şu şekilde anlamak mümkün. Lpg ayarı yaparken benzin enjektör mili saniye sürenizle lpg enjektör m.s. süreniz arasında 2 katından daha fazla fark varsa araç çok yakacaktır. Burdan anlayın ki enjektör nozulları küçük ve büyütülmesi gerek. Enjektörleriniz 2 ohm. ve daha altı hızlarda çalışabiliyorsa bu enjektör sürelerini mümkün olduğunca birbirine yaklaştırmanız tasarrufunuzu artıracaktır. Örnek verecek olursak benim aracımda benzin enjektör m.s. 2.80 lpg enjektör ms. 3.60. Yapmanız gereken ayarda Regülatör basıncı 1.1 ile 1.2 arasında olması gerekir. Ani hızlanmalar ve sert frenleme yakıt tüketimini en çok artıran olumsuz kullanım türlerinden birisidir.

Geri