Honda Civic 2013 FB7 60 Bin Bakımı Hk

Aracınız
Civic FB7 2013
Korozyon veya uzun süre birikmiş çamurumsu leke gibi görünüyor, lekeli metal kısımlarını herhangi bir temizlik ürünü ile temizlediğinizde durum değişiyormu?

Aslında WD-40 ile metal olmayan yerleri silerken farkettim ama o kısmı temizlemeyi denemedim benim merak ettiğim bu şekilde kalırsa sorun çıkartırmı daha çok Honda motorları sağlam diye biliyorum aynı yaşta FB7 aracı olanlar bir baksınlar benzer durum var mı :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aslında WD-40 ile metal olmayan yerleri silerken farkettim ama o kısmı temizlemeyi denemedim benim merak ettiğim bu şekilde kalırsa sorun çıkartırmı daha çok Honda motorları sağlam diye biliyorum aynı yaşta FB7 aracı olanlar bir baksınlar benzer durum var mı :)
Daha 2 günde önce kendi aracımda motor kısmına bakmıştım, bu tip bir lekelenme mevcut değildi.
Ama ben en azından 2 haftada bir motor kısmının kaba kirlerini almaya çalışırım.
Bence o lekeli alanları motor soğukken notr ph ıslak mendille silerek lekemi yoksa korozyon mu olup olmadığını denemeniz daha net fikre sahip olmanıza yardımcı olur.

Aracınız
Civic FB7 2013
Daha 2 günde önce kendi aracımda motor kısmına bakmıştım, bu tip bir lekelenme mevcut değildi.
Ama ben en azından 2 haftada bir motor kısmının kaba kirlerini almaya çalışırım.
Bence o lekeli alanları motor soğukken notr ph ıslak mendille silerek lekemi yoksa korozyon mu olup olmadığını denemeniz daha net fikre sahip olmanıza yardımcı olur.

Benim youtube video altına bazı yorumlar gelmiş şu şekilde parantez içindekiler => ( FX35 Motor Blok Temizleyici 500 ml Sprey ile temizle bişeyciği kalmaz yeni gibi olur ) önceden de şu geldi ( korozyon filan yok, aynı durum zamanında E36 3.18is motorlarında da vardı, daha detaylı bilgi alışverişini grupta yaparız, videoyu paylaşıyorum ) yorumu yazan benim facebook gruptan otomobil bilgisi iyi seviyede olan emekli bir subay.

Aracınız
Civic FB7 2013

Biraz sildim geçende çıkacak gibi oldu korozyon değil büyük ihtimalle :) Benim dünkü paylaşım nereye uçtu 300 km yapan Type R kimin hoşuna gitmedi aceba :rolleyes:

Geri