Honda Civic 2013 FB7 60 Bin Bakımı Hk

Aracınız
Civic FC5 2020
Servisin faydasını göreceksiniz uzun vadede aracınız bozulmaz düzenli bakım yapılırsa ama şanzıman yağı diğer motor parçaları hariç uğramayın zaten aracınızın garantisi yok motor yağını motul 5 30 olarak kullanabilirsiniz kaliteli flitre alırsınız yaparsanız

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Servisin faydasını göreceksiniz uzun vadede aracınız bozulmaz düzenli bakım yapılırsa ama şanzıman yağı diğer motor parçaları hariç uğramayın zaten aracınızın garantisi yok motor yağını motul 5 30 olarak kullanabilirsiniz kaliteli flitre alırsınız yaparsanız

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Doğru işten güçten vakit bulamıyorum yoksa Eneos deneyecektim yağ olarak.

Aracınız
Hocam bende dün 80.000 bakımı yaptırdım. Yetkili servise değilde kendi Honda ustama gittim.

Yapılanlar;
-5W/30 eneos
-yağ, hava, polen filtreleri
-subap ayarı
-fren hidroliği
-rot ayarı
- prins lpg filtre değişimi ve aft ayarı
-motor, iç, dış yıkama

Ödediğim ücretler;
-1500 TL bakım ücreti(yağ-filtre-subap-hidrolik-rot-işcilik dahil hepsi)
-150 TL yıkama
-550 TL lpg işlemi(filtre-afr)

Herşey gözümün önünde birebir yapıldı, araç kendine geldi, özellikle subap ayarı sonrası çekişi iyileşti. Hepsini kendi ustamda yaptırdım ama yıllar önce kendim taktırdığım prins silverline kit bakım fiyatı yüksek. On numara bir lpg sistemi, sorun, sıkıntı, silkeleme vs.. sıfır hata. Filtre her 20.000 de değişiyor, barkodlu sistem ve kutu şeklinde bütün değişiyor. Yan sanayi sistem kabul etmiyor. Brc bu konuda oldukça uygun.

Bu arada yağ 0/20 değilde 5/30 denedik ve bir tık kalın olmasına rağmen eneos gerçekten dahada sessizleştirdi motoru. Deneyip göreceğim.

Ben bu şekilde hallettim. Yetkili sadece subap ayarına 700, fren hidroliğine 400, bakıma 1290, rot 150 istemişti.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bende dün 80.000 bakımı yaptırdım. Yetkili servise değilde kendi Honda ustama gittim.

Yapılanlar;
-5W/30 eneos
-yağ, hava, polen filtreleri
-subap ayarı
-fren hidroliği
-rot ayarı
- prins lpg filtre değişimi ve aft ayarı
-motor, iç, dış yıkama

Ödediğim ücretler;
-1500 TL bakım ücreti(yağ-filtre-subap-hidrolik-rot-işcilik dahil hepsi)
-150 TL yıkama
-550 TL lpg işlemi(filtre-afr)

Herşey gözümün önünde birebir yapıldı, araç kendine geldi, özellikle subap ayarı sonrası çekişi iyileşti. Hepsini kendi ustamda yaptırdım ama yıllar önce kendim taktırdığım prins silverline kit bakım fiyatı yüksek. On numara bir lpg sistemi, sorun, sıkıntı, silkeleme vs.. sıfır hata. Filtre her 20.000 de değişiyor, barkodlu sistem ve kutu şeklinde bütün değişiyor. Yan sanayi sistem kabul etmiyor. Brc bu konuda oldukça uygun.

Bu arada yağ 0/20 değilde 5/30 denedik ve bir tık kalın olmasına rağmen eneos gerçekten dahada sessizleştirdi motoru. Deneyip göreceğim.

Ben bu şekilde hallettim. Yetkili sadece subap ayarına 700, fren hidroliğine 400, bakıma 1290, rot 150 istemişti.

Fiyat baya cazip iyi yapmışsınız bende sonraki bakımda Bosch servise giderim buyuk ihtimalle cunku Honda Ustam yok malesef bu işlerdende pek anlamıyorum.

Aracınız
Fiyat baya cazip iyi yapmışsınız bende sonraki bakımda Bosch servise giderim buyuk ihtimalle cunku Honda Ustam yok malesef bu işlerdende pek anlamıyorum.
Ankarada 3-4 tane iyi özel servis var.
Yeriniz istanbul görünüyor sizin ve orada duyduğum özel koçarslan honda var. Orada olanlar daha iyi bilir tabi.

Aracınız
Çınar Honda' ya gidiyorum. Buradaki Kadir ustada çok iyidir. Prins lpg için mocan otogaz' a gidiyorum.

Bazen yetkilide de kampanyalarda takip ediyorum ama şu aralar fiyat yüksek orda.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Nasıl fiyatlama yaptıkları ve kaç litre kullandıkları anlaşılmıyor gerçekten. Fren hidroliği 0,5litre görünüyor. Motor yağı 280TL, Antifiriz 285TL mi ? Bence çok az. Hangi markaları kullandılar acaba ? Antifiriz bu fiyata Honda´nın kendi antifirizi type2 olmasa gerek.
Bu yüzden servislere gitmek istemiyorum artık. Tam olarak ne yaptıklarını görmeden ve bilmeden laf kalabalığı ile aracı teslim ediyorlar.
Bende şanzıman yağını dışarıda değiştireceğim yakında, ama çıkan yağı ölçeceğim önce. Kılavuzda 2,4 litre yazarken körlemesine 3 lt koymak istemiyorum. Antifirizi de daha sonra honda type 2 özelliklerine uygun silikatsiz (muhtemelen organik) bir antifiriz ile yine ürünü kendim alıp dışarıda değiştirteceğim. Fren hidroliği içinde aynı şeyi düşünüyorum. Yakıt filtesini uzatacağım, araç 10 yaşında ama 47binde henüz.
Orjinal Honda Tip2 Antifriz en kötü ihtimalle 5 yılda bir değişen sıvı olduğu için Honda servisleri maalesef çok yüksek fiyata satıyorlar.

Ad Soyad
Aziz Barış
Aracınız
Civic FB7 2013
Üstat sanırım siz haklısınız cunku servise e-mail ile sordum bugun öğle vakti aradı sorumlu pandemi öncesi bu malzemeler varil ile gelirken sonrasında bidon ile gelmeye başlamış o nedenle bir süredir bu şekilde yapıyorlarmış ben 4 sene kadar gitmediğim icin haberim olmayabilir ama son zamanlarda 60 bin bakım yapan bir üye varsa yazarsa sevinirim. :)
60,000 km de yaptırdığım: klasik bakıma ilave olarak sübap ayarı (lpg den dolayı), V kayışı, Gergi rulman kütük seti değişimi şeklinde. Sübap ayarını Hondanın geleneksel indirim sezonunda yetkili servise yaptırdım özel servise yaptırmadım, hiçbir sorunum olmadı şükür. V kayışım ve gergi setim ise sesten dolayı Ankarada özel serviste değişti. Çıkanların aynısını takdırdım gözümle gördüm. Hatırladığım Bando kayış vs. Selamlar.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Subap ayarı sonrası lpg ayarı gerekli diye biliyorum. Servis subap ayarını yaptıktan sonra ardından lpg ayarını da yapıyor mu?

Geri