Honda Cıvıc(2015) VS Toyota Corolla(2015)

Aracınız
Dev kapışma

İki Japon devini karşılaştırmamak olmazdı dedik minimum surede cok detaylı bir karşılaştırma yaptık.

Honda Cıvıc Fabrika Verileri;
1.6cc 125ps
152 Nm tork
5 ileri şanzıman
0-100:9.7 Sn
Son hız:200 km/h
Arac Ağırlık:1214 kg
Toyota Corolla Fabrika Verileri;
1.6cc 132ps
160 Nm tork
6 İleri şanzıman
0-100:10.1sn
Son hız:200km/h

Tasarım;
Honda Cıvıc daha sportif bir tasarıma sahip,Toyota Corolla daha sade ve klasik bir Sedan tasarımına sahip.Honda Cıvıc daha yenilikçi bir tasarıma sahipken Corolla geleneksel bir tasarıma sahip.Toyota kasa olarak daha uzun ve daha yüksek.Corolla bagaj hacmi olarak 12 litre daha fazla hacime sahip.

Tasarım genel puanlarımız:
CİVİC:10/8
Corolla:10/8

İç mekan;
Toyota Corolla'da dümdüz oluşturulan konsol cok demode duruyor.Ve sürücüyü saran tasarım arac içinde ferah hissettiremiyor.Honda Cıvıc cok daha ferah ve şık görünen bir iç mekana sahip.Malzeme kalitesi ve işçilik olarak Corolla bariz bir sekilde civige göre daha başarılı.Konsol yumuşak malzemeden oluşmakta,düğmeler daha başarılı.Honda Cıvıc sert plastikten oluşmuş bir konsola sahip.İscilik olarak yeterli fakat kol dayama vs sorunları işçilik zayıflığını gösteriyor.Corolla 26 bin'de ve Trim sesleri yok denecek kadar az Cıvıc 5 bin km'de Trim sesleri art arda çukurlarda gelebiliyor.Arka diz mesafesi olarak Corolla daha başarılı daha uzun kasası ve klasik tasarımı buna sebep oluyor.Honda Cıvıc daha sportif yapısı itibarı ile diz mesafesi biraz daha kısa.

İç mekan genel puanlarımız;
Civic:10/8
Corolla:10/8

Motor ve Performans;
Honda Cıvıc 1.6 125bg güce sahip ve Toyota Corolla 1.6 132bg güce sahip.Toyota kağıt üzerinde daha güçlü görünürken Honda'ya göre performanstan geride kalıyor.Corolla bayırlarda daha iştahlı tırmanabiliyor.

Honda Cıvıc:0-100:9.3
Toyota Corolla:0-100:10.0

Honda Cıvıc azami hız:209 km/h
Toyota Corolla azami hız:206 km/h

1.Vites-Honda galip
2.Vites-Honda galip
3.Vites-Honda galip
4.Vites-Honda galip
5.Vites-Honda galip

Tum vites oranlarında Honda daha başarılı çıkıyor ve haliyle 0-100 değerde ve azami hızda Honda başarılı oluyor.

Ara hızlanmalarda Toyota biraz daha atik.

İki arabada atmosferik motor'a sahip.
Bu nedenden dolayı iki araçta yüksek devirleri seviyor.Fakat Honda yüksek devirlerde kendini buluyor karakterini tazeliyor verdiği zevk ve vtec motor sesi cabası.Toyota yüksek devirlerde Honda'ya gore daha zayıf kalıyor tork daha yüksek olmasına rağmen aracın ağırlığı ve aeodinamiği aracı hantallastiriyor.

Motor genel puanlarımız;(segmentlerine gore)
Honda Cıvıc:10/9
Toyota Corolla:10/8

Yakıt ekonomisi:
Haliyle ülkemizde yakıt fiyatları belli bundan dolayı araçlarımızın yakıt ekonomileri önemli.Lakin iki Japon markası da bu motor seçenekleri ile ekonomi sunamıyor.

Honda yakıt değerleri;
Şehir dışı 90 km sabit hız;100km/6.1lt
Şehir içi sıkışık trafik:100km/8.9lt

50 dakika Performanslı Kullanım;
100/14.8lt

Toyota yakıt değerleri;
Şehir dışı 90 km sabit hız:100km/6.2lt
Şehir içi sıkışık trafik hız:100km/8.8lt

50 dakika performanslı kullanım;
100/13.7lt

Yakıt ekonomi puanları;
HONDA:10/7
TOYOTA:10/7

Konfor ve Yol tutuş:

Lastikler;
Honda:Lassa kıs lastik
Toyota:Good Year kıs lastik

Toyota süspansiyon kalitesi olarak daha başarılı.Cukurları ve kasisleri kabini daha az sarsarak geçmeyi başarıyor.Honda ve Toyota orta sertlikte süspansiyonlara sahip.Honda keskin virajlarda biraz daha başarılı.Toyota önden kayma konusunda başarısız.Ani direksiyon manevralarında önden cok sert kayabiliyor.Ve esp cok sert devreye giriyor,Hondanın önden kayma limitleri sınıfına göre başarılı.Kayma halinde Toyota kadar tedirgin etmiyor.Yol tutuş konusunda Honda'yı daha başarılı buluyoruz.Direksiyon hissi olarak Honda daha başarılı fakat yüksek hızlarda Toyotanın sertleşen direksiyonu güven veriyor.Konfor anlamında arkada oturan yolcular Toyota'da daha konforlu yapıyor iken.Önde oturan yolcu ve Surucu daha ferah ve konfor yolculuklar yapabiliyor.

Toyota mı alırdın ? Honda mı ?
*4 Kişiye sorduk ve cevaplarını kısaltarak yazıyoruz.

Önder sevinç(28)
Ben Alman arabası vw marka kullanıyorum fakat Japon arabaları kadar içim rahat binemiyorum.İki Japon arabası sorunsuzlukları ile ön plana çıkıyor ve benim yasım gereği de diyebiliriz.Daha sportif çizgiler seviyorum ve Hondanın sportif tasarımı ve motor sesi icin kesinlikle Honda alırdım.Ama babam gelse bana sorsa ona Toyota al derdim :)

Emre Tercan(38)
Bu karar zor birçok yönden düşünmek lazım.İkiside sorunsuz markalar fakat servis anlamında Toyotanın daha başarılı olduğunu biliyorum.Motor anlamında ise Hondanın başarılı olduğunu biliyorum.Ben F/P başarılarına göre alırdım.Suan Cıvıc veya Corolla diyemem ikiside cok yakın modeller.Ama gençler icin Honda tavsiye ederim bizden geçti :)

Duygu Akar(26)
Biz bayanlar buyuk araçları sevmiyoruz aslında pek şehir içinde gercekten zor oluyor.Ama ikisi arasında tercih yapcak olsaydım bir an tereddüt etmeden daha genç ve daha karizmatik bir marka olan Honda'yı seçerdim.Suan da kendim jazz kullanıyorum 110 bin'de aracım ve sadece bakımlarına götürüyorum.Sizler diyorsunuz ya Honda hayat onda diye sizlere katılıyorum.Tesekkurler

Gürkan Tokatlı(21)
Hocam honda ve toyota'da sağlam araçlardır.Yasam tarzına gore değişebilir secimlerimiz.Kendini genç hissedenler ve genç olanlar Honda'yı tercih ederler.Bende Honda'yı tercih ederdim.

efd304d807ef2e92d089952cf4c0dce1.jpg

*İki araçta segmentine göre en başarılı modeller.

*Honda sportif ve yakışıklı tarafı ile öne çıkarken Toyota daha ağır baslı yönleri ile öne çıkıyor.

Saygılar sevgiler...

Devamı gelecektir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
yine güzel bir karşılaştırma olmuş emeklerinize sağlık

Ben aracımı alırken Toyotoya baktım ve direksiyona oturur oturmaz bu araba olmaz deyip gidip honda aldım.

İç tasarım çok klasik olmuş genelde bakan herkes bir kamyon kabininden farkı yok diyordu.

Toyota çok güzel bi araç ama tasarım konusunda 40 yaş üstüne hitap ediyor bence

Aracınız

Ben aracımı alırken Toyotoya baktım ve direksiyona oturur oturmaz bu araba olmaz deyip gidip honda aldım.

İç tasarım çok klasik olmuş genelde bakan herkes bir kamyon kabininden farkı yok diyordu.

aynen bende ilk toyotaya gittim..dıştan sportif bi yanı yoktu bi içine bakayım dedim bakmaz olaydım :) hayırlı işler diledim çıktım..ama şunu söyleyim kocaeli izmitteyim toyotanın servisi hondanın servisine 10 çeker..

Aracınız
Antalya da Honda ve Toyota aynı firmada Bi fark yoktur sanırım

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız

Evet hocam insanların yorumu da bu sekilde zaten

Aracınız
aynen bende ilk toyotaya gittim..dıştan sportif bi yanı yoktu bi içine bakayım dedim bakmaz olaydım :) hayırlı işler diledim çıktım..ama şunu söyleyim kocaeli izmitteyim toyotanın servisi hondanın servisine 10 çeker..

Toyotanın Ankara Efe bayisi tebrik edilecek nitelikte çalışıyorlar.Cok ilgililer Honda Türkiye ellerine su dökemez yanı :)

Corolla'nın iç mekan kalitesi civic'te olsa, çok büyük farklar olurdu araçlar arasında. iyi malzeme kullanıp çirkin bir konsol yapmak çok aptalca olmuş.

arka yolcu rahatlığı konusunda corolla'nın şaft tüneli rahatsız edici bence, bir üstünlüğü yok, diz mesafesi olarak da benzerler.

lastik bilgilerini de verirseniz sevinirim, testlerde çok farklılık yaratabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] Hocam eline sağlık yine güzel bir karşılaştırma olmuş :eek:k:

Aracınız
Corolla'nın iç mekan kalitesi civic'te olsa, çok büyük farklar olurdu araçlar arasında. iyi malzeme kullanıp çirkin bir konsol yapmak çok aptalca olmuş.

arka yolcu rahatlığı konusunda corolla'nın şaft tüneli rahatsız edici bence, bir üstünlüğü yok, diz mesafesi olarak da benzerler.

lastik bilgilerini de verirseniz sevinirim, testlerde çok farklılık yaratabilir.

Lastikleri belirttik dikkatli okursanız hocam.Diz mesafesi olarak Corolla daha geniş kesinlikle.Bariz belli oluyor,şaft tüneli konusunda haklısınız.

Lastikleri belirttik dikkatli okursanız hocam.Diz mesafesi olarak Corolla daha geniş kesinlikle.Bariz belli oluyor,şaft tüneli konusunda haklısınız.

pardon orayı gözden kaçırmışım :)
ama good year çok daha konforlu bir lastik mesela lassa'ya göre (bence)

Geri