honda civic conta yakması

Aracınız
merhaba arkadaşlar 2004 civic aracım sehir içinde bir kaç markete gidip geldim 20 dk kadar sürdüm dur kalk çok yaptım. sonra eve yaklaşınca hararetin yükselidiğini gördüm .sağa çektim stop ettim ustayı aradım. klimayı aç dedi. açtım klimayı.yarıya indi eve 500mt vardı gittim yine yukselmeye başladı. sonra sıcaktan mı acaba diye aksam 15 dk surdum yarıya geldi. sonra hafif yarıyı gecti eve gıdene kadar 5 dk da tekrar ani yükseldi. sonra ustayı aradım cekici ile sanayiye götürdük. ustanın dediği su eksiltmemiş fanlar çalışıyor lpg baglantı yerlerinden kaçak varmış gösterdi bana .ustaya göre bunlar contayı yakmış dedi. ayrıca radyatörden soğukken çalıştırınca hava geliyor dedi. başka birinede gösteremedim hemen hararet yaptığı için. fikirleriniz nedir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun. Hangi usta baktı?
> Klima ile soğutma en hızlı yöntemdir.
> Lpg bağlantı yerleri önemlidir. Oradan su kaçağımı olmuş yoksa regülatörden su sistemine gaz kaçağımı var?
> Sistem soğuk iken hava gelmesi conta şüphesini gösterir. Buji yerlerinden basınçlı hava vererek suda fokurdama varmı bakılabilir.
> Eğer sistemde lpg kaynaklı gaz varsa bu soğutma suyunun ısısını yükseltir. Contanın yanmasınıda kolaylaştırır.
> Hatta çeşme suyumu yoksa antifirizli saf su karışımı mı mevcut?
> Araç başında bunları tek tek bakmak gerekiyor. Uzaktan bu kadar yardımcı olabiliriz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
tşk hocam bilgi için. bloglarda çatlamış torna olacak 3400 tl çıktı . konyahondaibrahim baktı . umarım iyi işcilik çıkartır. söylediği lpg bağlantı yerlerinden kaçak varmış. 1 sene önce afr ayarı yaptırmıştım etkisi olabilir mi acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
tşk hocam bilgi için. bloglarda çatlamış torna olacak 3400 tl çıktı . konyahondaibrahim baktı . umarım iyi işcilik çıkartır. söylediği lpg bağlantı yerlerinden kaçak varmış. 1 sene önce afr ayarı yaptırmıştım etkisi olabilir mi acaba?
> Çok enteresan bir durum oluşmuş. Blok kolay kolay çatlamaz. Geçmiş zamanlardan başlayan bir problemin sizde patlak vermesi gibi duruyor.
> Afr ayarı doğru yapıldı ise çok faydası olan bir uygulamadır. Bence direk onunla alakalı değil diye düşünüyorum.

Aracınız
bencede enterasan bir olay. bundan 2 yıl önce lpg sisteminde sıkıntı vardı ışıklarda tekleme yapıyordu. lpg beyni ile çözmüştüm. en yakın yapılan işlem 3 hafta önce rot,rot başı,zrot yaptılar.şenrot bilirsiniz belki. taşıyıcıları ters bağlamışlar. abs ışığı sönmüyordu.konyahonda sorunu çözmüştü. sonra 1 gün sonra aks kafasından segman çıkmıştı yağ falan akmıştı. onu yaptı .sordum onla alakalı mı diye. yok dedi .

Aracınız
honda ustası.5 senedir gittiğim yer. konyada başka usta tavsiyeniz yeşiloba var. araba çıksın yeşilobaya bakacam birde.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
honda ustası.5 senedir gittiğim yer. konyada başka usta tavsiyeniz yeşiloba var. araba çıksın yeşilobaya bakacam birde.
Dediklerinize bakılırsa sizin araç ciddi bir genel kontrol istiyor.

Geri