Civic FB7 Honda Civic Fb7 13lt Lpg Yakıyor

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Şehir içi kullanımda atmosferik oluşu ve şanzıman kaynaklı hiç verimli değil. Kısa mesafe kullanılcak araçlarda ekonomi isteniyorsa dizel tercih edilmeli sanırım.
Tam tersi, kısa mesafe için dizel daha riskli aslında. O da ısınana kadar yakıyor çok ve dpf tıkanıyor. Kısa mesafe kullanımlarda fc5 turbolu araçlarda da benzinin yağa karışma durumu var kronik. Kısa mesafe kısacası her araçta kötü ama bakınca da en sorunsuzu lpg'de yine :D

Gayet normal...

Hiç elleme.

11itre benzin mi, 13 litre LPG mi tercihini sen yap

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Tam tersi, kısa mesafe için dizel daha riskli aslında. O da ısınana kadar yakıyor çok ve dpf tıkanıyor. Kısa mesafe kullanımlarda fc5 turbolu araçlarda da benzinin yağa karışma durumu var kronik. Kısa mesafe kısacası her araçta kötü ama bakınca da en sorunsuzu lpg'de yine :D
Aynı şartlar benzin içinde geçerli değil mi ? Benzin dizel fiyatları nerdeyse aynı her halükarda dizel daha az yakar. Yeni sistem dizellerde adblue var dpf sıkıntısı yok. ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aynı şartlar benzin içinde geçerli değil mi ? Benzin dizel fiyatları nerdeyse aynı her halükarda dizel daha az yakar. Yeni sistem dizellerde adblue var dpf sıkıntısı yok. ?
Ben tabi ki Honda marka araçlarımızdan bahsediyorum. Yoksa yakıt olarak devreye hybrid ve elektiekli araçları sokarım ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben tabi ki Honda marka araçlarımızdan bahsediyorum. Yoksa yakıt olarak devreye hybrid ve elektiekli araçları sokarım ?
Su toyotodaki hybrid motor 1.8 olmasaydı çok daha fazla satardı sanırım, vergisi çok yüksek çünkü yaptığı tasarrufu vergi ile geri alıyor. Jazz da kullanılan 1.5 hybrid şehir içi çok atik gözüküyor incelemelerde, hemde çok az yakıyor.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ben de abı dertten şikayetçiyim bu aralar. Arabayı eşim 12-15 km lik bir alanda iş için kullanıyor. 11-12 lt gösteriyor. Sıfırlıyorum ben götürüp getiriyorum 9,5-10 a düşüyor. Biraz da alışmak gerekiyor. Ayrıca havalar da soğuduğundan yakıt tüketimi artıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri