Honda Civic FB7 Çalışan Motora Marş Yapmak

Tarık

0
Aracınız
Arkadaşlar ne yazıkki çalışan motorda marşa bastım .duv. 3-4 saniye sürdü sanırım. olay şöyle gelişti. ışıklarda dururken yeşil yandıgında işe geç kalıcam diye hızlı kalkış yaparken aracı stop ettirdim. Tabi maglum hemen korna felan arkadan neyse panik oldum acele ettm biraz marşa bastım çalışmadı sandım müzik yüksek sesteydi sonra birda bastım sonra ne olduysa o ara motordaki o cızırtı cazırtı sesini(şanjuman dişlisi sıyırma sesi gibi) duymamla beynimden vurulmuşa döndüm. hemen elimi bıraktım. daha sonra eve geldigimde araç rolentide çalışırken kulagımı motora yaklaştırdım ve dinlemeye başladıgımda motor blogunun sag aralıgındaki boşluktan tıkırtılı bi çalışma sesi geliyordu.(rolenti sesinin haricinde) Bu ses marştan sonramı oldu öncesinde varmıydı emin değilim. yarın kayıt alıp yükliycem. hayır benim anlamadıgım ilk aracım 87 modeldi eskiden onda bile motor çalışırken ateşleme marş yapamıyordun korumalıydı.2015 model araçta nasıl olurda böyle bir önlem alınmaz hayretler içerisindeyim. .duv.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Benim degilde esimin biriki basmisligi var.. Sorun olmadi bence sizin o duydugunuz ses psikolojik gecmis olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tarık

0
Aracınız
araç 15 modelde volan dişlisine takıldı kafam zaten marş sisteminin parçları kolay dönebilmesi için hafif metallerden yapılıyormuş o yüzden kolay yıpranıyormuş. motorun rolantideki sesinin haricinde başka ses duyan oldumu daha önce dinleyen varmı aranızda

O ses büyük ihtimal lpg enjektörlerinden gelen herzamanki sestir. Siz dikkat kesilince daha çok gelmiştir size. Bikereden bişi olmaz. Oşsa acemilerin araçları ellerinde patlardı.

Aracınız
bende 3 defa yaptım bu işi..araç çalışmıyor sanarken başıma geldi hep ancak oyle 3-4 saniye tutmadım..o ses gelir gelmez bıraktım hemen..bi sorun yok şuana kadar..dikkat etmek gerek..
ışıklarda zaten uzun uzun korna çalanlara sinir oluyorum..ben basmam o şekilde ancak uzun süre durursa uyarı amaçlı bi kere ufak basarım..tabi stop ettirme durumu olursa hiç basmam çünkü o kişiye heyacan yaptırıp yanlış bişe yapmasına sebep olabilirim..

Tarık

0
Aracınız
@teachers sanırım haklısınız sabah işe giderken benzinde çalıştırdım. ses duyamadım. şimdi işten gelirkende yorgunluktan unutmuşum video çekmeyi.
[MENTION=923]BOMBOM41[/MENTION] aynen haklısınız bende kücük uyarı amaçlı basarım. şimdilik bi sorun yok gibi ama uzun vadede sıkıntı çıkartmaz inşallah

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2026]Tarık[/MENTION]

Hocam sıkıntı olmaz, son aracımda en az 5 kez bu hatayı yaptım, daha eski araçlarım da kaç kere yaptığımı hatırlamıyorum bile sıkıntı olmuyor, siz şimdi pimpiriklediğiniz için araçta ses arıyorsunuz.

Kardeşim Allah beteri nden saklasin deyip devam et bi sıkıntı varsa ya çıkar yada o ses kaybolur çokta takıntılı olmaya gerek yok çünkü ne kadar üstüne titrersen o kadar başına is geliyor ben üç yıldır sakinmiyorum bişey olmuyor ama daha öncesinde hersey beni mi bulur be kardeşim diyordum. Bununla geçmiş olsun kardeşim ☺

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri