Honda Civic FB7 Katalizör Arızası

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba arkadaşlar 2016 model honda civic dream aracim var lpg sistemi gecen sene brc yetkili servisinde takilmis garantisi devam ediyor.Son zamanlarda ariza isigi yakmaya basladi gazciya götürdüm sorun katalizorden dedi fakat araba daha 80 binde katalizorun doldugunu dusunmuyorum önceki aracimda hondaydi ve 210 binde sattim hic katalizor sorunu yasamadim bu sorunun neden oldugunu bilen varmi çözümü nedir simdiden teşekkürler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar 2016 model honda civic dream aracim var lpg sistemi gecen sene brc yetkili servisinde takilmis garantisi devam ediyor.Son zamanlarda ariza isigi yakmaya basladi gazciya götürdüm sorun katalizorden dedi fakat araba daha 80 binde katalizorun doldugunu dusunmuyorum önceki aracimda hondaydi ve 210 binde sattim hic katalizor sorunu yasamadim bu sorunun neden oldugunu bilen varmi çözümü nedir simdiden teşekkürler

Aracınızı düzgün bir ustaya götürüp arızanın ne olduğunu öğrenin, bence lpg serviside sorunu çözemiyor sağa sola b.k atıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Araç fakir karışımda çok çalışmış ise katalizör erime yapar. Test için ecuyu resetleyip benzinde 100 km. kullanınca arıza lambanızı takip edebilirsiniz. Veya bu kilometre sonrası katalizör sıcakken emisyon testinde bir kontrol edilirse katalizör düzgün çalışıp çalışmadığı anlaşılır.
Benzinde arıza yapmaz ise lpgden kaynaklı bir durumdur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun. Araç fakir karışımda çok çalışmış ise katalizör erime yapar. Test için ecuyu resetleyip benzinde 100 km. kullanınca arıza lambanızı takip edebilirsiniz. Veya bu kilometre sonrası katalizör sıcakken emisyon testinde bir kontrol edilirse katalizör düzgün çalışıp çalışmadığı anlaşılır.
Benzinde arıza yapmaz ise lpgden kaynaklı bir durumdur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Obd aldigim zaman ecu yu sifirlayip dediğinizi deniyecegim teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
katalizör gerçekten bozuldu ise oldukça pahalı bir şeydir kendisi:) yenisini alıp takmadan önce komple iptal edip dışı katalizör görünümlü düz boru çekip yada içi fakir karışım yüksek sıcaklıkta eksoz gazıyla eridiyse içini boşalttırıp denemenizi öneririm, bu şekilde içi boş yada katalizör iptal edilmiş şekilde hatta dpf si olmayan dizel otomobiller bile eksoz muayenesinden geçebiliyor. kaldı ki dpf si düzgün çalışan katalizörü sorunsuz olup eksozdan muayeneden kalan var enjektör ateşleme sorunları sebebiyle.

duruma göre katalizörün yenisini alıp takarsınız yada duruma göre komple iptal edip öyle kullanabilirsiniz ama bu durumda ikinci el satarken falan sattığınız kişiye söylersiniz sıkıntı olmaz.

İşin güzel tarafı katalizör iptali motorun sıcak eksoz gazından zarar görmesini önlüyor ve motor gücü performansını bir miktar arttırıyor muayenede eksozdan kalacağı kesin değil TÜV de gözle görerek fark ederlerse muayeneden bırakırlar içi boş olsa bile dışı katalizör gibi görünmeli.

çevreyi kirletiyor derseniz yenisini takmak tabiki farzdır.

Biraz kötü örnek oldu şimdiden özür dilerim, lakin kapkara duman atan kamyonların onda biri kadar çevreyi kirletmez birde lpg varsa zaten hiç kirletmez

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
katalizörün giriş veya çıkışında yada hem giriş ve çıkışında sensörler oluyor EGT yani exhaust gas temperature eksoz gazı sıcaklığı sensörü yada dpf deki gibi katalizör giriş ve çıkış basınç sensörlerinden birisi bozulursa bu şekilde arıza ışığı yakabilir ama hangisinin arızalı olduğunu anlamak zor.

birde lpg li otomobilde katalizör dolmaz kurum bağlamaz bu olay çok zor iş, katalizör ancak benzinle devirsiz sürekli kısa mesafe kullanılırsa tıkanıp kurum bağlar.

zopato

0
Arkadaşlar. hava filtresi ele boğaz kelebeği arasındaki kıkırdaklı boru yırtılıyor. bu fakir karışım (p0171) der bilgisayara bağlatınca. çünkü map sensöründen sonra sisteme hava giriyor. map sensörü hava filitresi kurusu üstünde. 2 yerden yırtılır 1. hava filitresi ne yakın kısımda önden (görebilirsin) 2. bogaz kelebegine yakın kısımda ise arkadan yırtılır. elinle yoklarsan farkedersin. kaputu aç dene derim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar. hava filtresi ele boğaz kelebeği arasındaki kıkırdaklı boru yırtılıyor. bu fakir karışım (p0171) der bilgisayara bağlatınca. çünkü map sensöründen sonra sisteme hava giriyor. map sensörü hava filitresi kurusu üstünde. 2 yerden yırtılır 1. hava filitresi ne yakın kısımda önden (görebilirsin) 2. bogaz kelebegine yakın kısımda ise arkadan yırtılır. elinle yoklarsan farkedersin. kaputu aç dene derim
Siz böyle diyince merak ettim, bende bir kontrol edeyim o borunun arka kısmını :unsure:

Geri