Honda civic fd6 mı jetta mı egea mı yoksa fluance mi?

Ad Soyad
Taha Oktar
Aracınız
Civic aracım yok
Merhaba araba alma arifesindeyim ama karar veremedim
honda fd6 alabiliyorum 2007 2008 max 2009 falan 200k km de ama bu yaşta ki bi arabaya da 600bin vermek kafamı karıştırıyor(2007-2009)
jetta da alman olsun diyorum ama 1.2 alabilirim 1.2 de de alman olduğu için masraf açarsa çok baş ağrıtır ve fazla yakar diye düşünüyorum(2011-2014)
önceden doblo 2014 vardı bende 1.3mjet di biraz tiksindim multijetten ama 150 binde 2016 2017 falan egea da alınabiliyor(2016-2017)
fluance da icon yada fluence privilege alırsam baya dolu oluyor diyorum çok kararsız kaldım bana bir akıl verin lütfen (2011-20014)
-------
%95 şehir içi kullanıyorum Tokat da yaşıyorum fazla trafik olmaz buralarda aman aman, az yakması da önemli fazla sorun çıkarmaması da 19 yaşındayım biraz da genç işi olsun
diyorum gönlüm fd6 dan yana ama model çok eski+ bi 5 sene de binersem araba 20 yaşından fazla olacak bu sefer fazla prim yapar mı bilmiyorum
siz olsanız 5 kişilik bir aile için az yakan geniş sorunu az vs. 600 bine ne alırdınız?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Yeni model ucuz sedan bakardım...3/4 yaşında 1.6 lpg li....en azından sorunsuz binerdim...5 yıl sonra 8/9 yaşında satardım
ucuz 3/4 yaşında sedan bulamıyorsam 10 yaş üstü sedan otomobil alacaksam otomatik vites ten uzak durur Manuel vites alırdım..1.6 motor aşağısı turbosuz binilmez çok yakar.
1.6 motor kendini kanıtlamış markalara bakardım...wv jetta olur, honda fd6 olur Manuel vites, bulabilirsem az km yapmış, hasarsız bulamıyorsam, arkadan çıtır hasarlı bulmaya çalışırdım..Bu tabi benim düşüncem..Karar sizin..

Son düzenleme:
Aracınız
Hocam karar elbette sizin ama dediğiniz yaş ve km ler maalesef ister istemez masraf kapısıdır.

Bir öneride benden olsun. 2018-2019 model 0.9 tce otomatik boyasiz clio bakabilirsiniz. Hem genç yaşta hem piyasada bolca var hemde otomatik kayış sistemli hemde turbolu.

Bir yakınıma 3 ay kadar önce 2020 aldık 730.000 TL' ye. Acayip iş görüyor ve sıfır gibi.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba araba alma arifesindeyim ama karar veremedim
honda fd6 alabiliyorum 2007 2008 max 2009 falan 200k km de ama bu yaşta ki bi arabaya da 600bin vermek kafamı karıştırıyor(2007-2009)
jetta da alman olsun diyorum ama 1.2 alabilirim 1.2 de de alman olduğu için masraf açarsa çok baş ağrıtır ve fazla yakar diye düşünüyorum(2011-2014)
önceden doblo 2014 vardı bende 1.3mjet di biraz tiksindim multijetten ama 150 binde 2016 2017 falan egea da alınabiliyor(2016-2017)
fluance da icon yada fluence privilege alırsam baya dolu oluyor diyorum çok kararsız kaldım bana bir akıl verin lütfen (2011-20014)
-------
%95 şehir içi kullanıyorum Tokat da yaşıyorum fazla trafik olmaz buralarda aman aman, az yakması da önemli fazla sorun çıkarmaması da 19 yaşındayım biraz da genç işi olsun
diyorum gönlüm fd6 dan yana ama model çok eski+ bi 5 sene de binersem araba 20 yaşından fazla olacak bu sefer fazla prim yapar mı bilmiyorum
siz olsanız 5 kişilik bir aile için az yakan geniş sorunu az vs. 600 bine ne alırdınız?
İstek listeniz fazla olduğu için zorluk çekiyorsunuz. Her isteğinizin olması için miktar daha yüksek olmalıdır.
Tercihlerden bazı tavizler vermelisiniz:
- Prim yapsın istiyorsan yüksek model düşük kilometre olacak.
- Az arıza istiyorsanız Japon grubu olacak.
- Genç işi olsun diyorsanız turbo dizel olacak.
- 5 kişilik istiyorsanız sedan ve geniş bagaj olacak.
- Yakıt önemli değil diyorsanız dizel geniş bir araç olacak.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Taha Oktar
Aracınız
Civic aracım yok
otomatik olsa da iyi olur aslında otomatik de de japon iyidir fd6 yakın gözüküyor ama
otomatiklerin yakıtı biraz fazlaymis siz kaç lt yakıyorsunuz lpg de otomatik şehir içi
0.9 tce clio da bize küçük gelir hocam ya polo almak istedim ama içi çok dar sıkıntı çıkarır bize

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
otomatik olsa da iyi olur aslında otomatik de de japon iyidir fd6 yakın gözüküyor ama
otomatiklerin yakıtı biraz fazlaymis siz kaç lt yakıyorsunuz lpg de otomatik şehir içi
0.9 tce clio da bize küçük gelir hocam ya polo almak istedim ama içi çok dar sıkıntı çıkarır bize
@Taha0167 Kardeşim daha gençsin 19 yaşındasın ben 40 yaşındayım abicim....bu yaşıma kadar 7/8 araç değiştirdim, maalesef kazada yaptım, ayrıca motor teknik mezunu biri olarak yazıyorum....10 yaş üstü araçlarda otomatik vitesten uzak dur..çünkü üzebilir seni, temizini bulmak şans işi biraz.. 10 yaş üstü alacaksan temizini bulursan, Manuel vites al,çünkü Manuel vites araçlarda en fazla baskı balata değiştirir binersin 1.6 motor kendini kanıtlamış araçlardan temizini almaya çalış..olmadı 1.2 / 1.4 turbolu 10 yaş üstü Manuel vitesli al..
Ben araçlardan çok fazla anlamıyorum sanayi ile uğraşamam bakımını yaptırır binerim diyorsan yeni model 3/4/5 yaşında sedan araç al Manuel vites /yada sorunsuz otomatik vites sedan almaya çalış...bakımını yaptır temiz temiz bin...aldığın araç 8/9/10 yaşına geldiğinde satarsın...
böylece araçlar ile ilgili tecrübe edinir daha sonra istediğin bütçedeki, o hayalindeki aracını alırsın...Benden sana tecrübe ile karışık tavsiye..gerisine kendin karar verirsin artık 😀 ..söyleyeceklerim bu kadar...iyi günler.

Son düzenleme:
Geri