Honda civic fe1 182hp arka lastik orantısızlığı

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Değerli arkadaşlar malesef aracımı aldığım günden beridir olur olmadık herseye takılmaya başladım. Kesinlikle böyle biri değilim ama bu araç her defasında beni takıntılı bir duruma sokuyor. Aracımdan her konuda memnunum pişmanlığım kesinlikle yok fakat dediğim gibi sürekli bişeyler gözüme takılıyor. Aracımda kesinlikle kaza vs çok şükür yok resimleri paylaştığım görsellerde her zeminde kontrol etmeme rağmen arka lastiklerim derinlik çizgileri hiza alınarak gözlem yaptığımda tampon uç kısımlarına bakıldığında sağ tampon ucunun sol tampon uç kısmına göre daha dışa doğru olduğunu fark ettim. Araca geniş açıdan bakınca sorun yok fakat lastiklerin açılarını tek tek kontrol ettiğimde belirttiğim gibi sağ tampon uç kısmı daha dışta kalıyor. Yani sanki sağ lastik konumu itibari ile sol lastiğe göre daha içerde duruyor ve tampon lastik üzerinde daha çok yer kaplıyor algısı veriyor bu durum. Belirttiğim hizaları kırmızı çizgiler ile göstermeye çalıştım umarım gözlemlediğim bu durumu anlaşılır şekilde belirtebilmişimdir.

Ekli dosyalar

• IMG_8142.jpeg
    IMG_8142.jpeg
    118.9 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_8141.jpeg
    IMG_8141.jpeg
    118.2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_8139.jpeg
    IMG_8139.jpeg
    79.1 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_8140.jpeg
    IMG_8140.jpeg
    84.6 KB · Görüntüleme: 25
Aracınız
Hocam benim 2016 yılında sıfır alıp hala kullandığım fb7 kasa araca ilk günden beri arkadan düz zeminde baktığımda sağ taraf 1 cm aşağıda.

Evet inanın 8 senedir böyle servis, usta ve ben 8 sene önce teyit ettik.

Çekme, lastik yeme vs.. sorun yoksa yapacak bise de yok. Benim gibi yıllarca kullanın gitsin.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam benim 2016 yılında sıfır alıp hala kullandığım fb7 kasa araca ilk günden beri arkadan düz zeminde baktığımda sağ taraf 1 cm aşağıda.

Evet inanın 8 senedir böyle
emoji4.png
servis, usta ve ben 8 sene önce teyit ettik.

Çekme, lastik yeme vs.. sorun yoksa yapacak bise de yok. Benim gibi yıllarca kullanın gitsin.

Evet inanın 8 senedir böyle servis, usta ve ben 8 sene önce teyit ettik.

Hocam doğrudur araç henüz 7000 km de üzerinde ki lastikler 2022 yılına ait aracın ilk lastikleri herhangi bir lastik yeme yok gibi yolda çekme durumu da açıkçası hissetmedim. Fakat yinede ilk fark ettiğimde çok tuhaf gelmişti. Geniş açıdan bakınca dediğim gibi sorun yok açılar tutuyor fakat lastiklere yaklaşıp bakınca görselde ki gibi bir fark var malesef

Aracınız
Hocam doğrudur araç henüz 7000 km de üzerinde ki lastikler 2022 yılına ait aracın ilk lastikleri herhangi bir lastik yeme yok gibi yolda çekme durumu da açıkçası hissetmedim. Fakat yinede ilk fark ettiğimde çok tuhaf gelmişti. Geniş açıdan bakınca dediğim gibi sorun yok açılar tutuyor fakat lastiklere yaklaşıp bakınca görselde ki gibi bir fark var malesef
Sorun yok ve sadece görsel ise kullanın gitsin.

8 sene önce sıfır alıp evin önüne ilk geldiğimde farketmiştim kendi aracimi. Zemin harici yay-lastik ölçümüde yapmıştık o zaman ve tam 1cm kadar sağ arka taraf basık. Sorunun yaydan olduğunu servis teyit etmişti ve istersem garantiden kayıt açacaklarını söylemişlerdi.

Ben bunu özellikle burada uretilen fd6-fb7 kasalarda el yordami işi cok fazla olduguna bağliyorum. Çünkü robot harici el işçiligi sağında solunda iç kaportada bir hayli fazla. Hiç umursamadim ve bu zaman kadar lastik dahil hiçbir sorun olmadı. Ama araçtan anlayan birisi bir bakmada anlar.

Hiç sorun etmeyin yeni aracınızı keyifle kullanın gitsin.

Geri