Honda civic fe1 182hp garanti hakkında

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Değerli arkadaşlar bir kaç ay önce 2021 model fakat mart 2022 çıkışlı fe1 182hp ex+ civic 2. El olarak ilk sahibinden satın aldım. Bu araçlarda yaşan direksiyon sorunu ile ilgili endişe duyduğum için aracımın garanti kapmasında olup olmadığını araştırma gereği hissettim gerçi aracı aldığım dönem yetkili servis ile yaptığım görüşmede garanti kapsamında olduğu tarafıma söylenmiş olsada belirtmek istediğim bir husus mevcut. Aracın ilk sahibi 2022 Mart çıkışlı aracı bir yıl sonunda yani mayıs 2023 te yıllık bakım için 350 km iken yetkili servise getirmiş ve bakımlarını yaptırmış, daha sonra ben aracı 2024 Mart ayında aldığımda yıllık bakım için araç 6 bin km de iken yetkili servise gittim ve bakımını yaptırdım. Buraya kadar araç km 10 bin olmasa bile yıllık olarak yapılması gereken bakımları tam görünüyor fakat benim sorum şu ilk sahibi aracı ilk yıl aldığında kullanmadığı için kontrol amaçlı olan 1000 km bakımına gitmiyor zaten belirttiğim gibi araç 1000 km olmadan yıllık bakım zamanı geldiği için 350 km bakıma gitmiş oluyor. 1000 km kontrol amaçlı bu bakıma gitmemesi garantiyi etkiler mi ?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, 1000 km sonra yapılan sadece ücretsiz kontrol. Herhangi bir bakım değil aslında. 1000 km sonra getirmenizi öneriyorlar sadece. Garantiyi etkilemez.

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Direksiyon sorunu nedir tam olarak hocam
Valla hocam bir çok yerde kullanıcı yorumlarında okudum hatta paylaşılan videolardan da izlediğim kadarıyla 2021,2022 ve 2023 model fe1 bazı civiclerde ortalama 10 bin km civarında seyir halinde iken özellikle 80-90 km hızlarda iken direksiyonun takılması yönlendirme yapılmak istendiğinde hafif bir tıkırdı sesi ile sanki dişli atar gibi dönüş yaptığı durum sanırım.

Son düzenleme:
Valla hocam bir çok yerde kullanıcı yorumlarında okudum hatta paylaşılan videolardan da izlediğim kadarıyla 2021,2022 ve 2023 model fe1 bazı civiclerde ortalama 10 bin km civarında seyir halinde iken özellikle 80-90 km hızlarda iken direksiyonun takılması yönlendirme yapılmak istendiğinde hafif bir tıkırdı sesi ile sanki dişli atar gibi dönüş yaptığı durum sanırım.
Ben şuan o sorunu yaşıyorum 2021 fe1 elegance kutu değişimi onayı geldi

Kaç km de başladı sorununuz ayrıca kullanıma engel durumu var mı
6 binde başladı ben 17 bine kadar kullandım farkında olamadım pek, araç kullanmaya direk engel değil ama direksiyon hep takılıyor ve yön vermek için güç kullanıyorum sürüş zevki sıfıra iniyor artık isyan edip götürdüm rahatlatma yaptılar olmadı sonra değişim kararı verildi

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
6 binde başladı ben 17 bine kadar kullandım farkında olamadım pek, araç kullanmaya direk engel değil ama direksiyon hep takılıyor ve yön vermek için güç kullanıyorum sürüş zevki sıfıra iniyor artık isyan edip götürdüm rahatlatma yaptılar olmadı sonra değişim kararı raha

6 binde başladı ben 17 bine kadar kullandım farkında olamadım pek, araç kullanmaya direk engel değil ama direksiyon hep takılıyor ve yön vermek için güç kullanıyorum sürüş zevki sıfıra iniyor artık isyan edip götürdüm rahatlatma yaptılar olmadı sonra değişim kararı verildi
Rahatlatma derken bülten uyguluyoruz ilk etapta dedikleri şey sanırım değil mi çünkü geçenlerde yetkili servis ile görüştüğümde olması durumunda neler yapılıyor diye sormuştum başta bülten sonra gerekirse değişim demişlerdi sizde yağlama sonra sorun tekrar ne zaman tekrar etti ve değişim kararı alındı acaba

Rahatlatma derken bülten uyguluyoruz ilk etapta dedikleri şey sanırım değil mi çünkü geçenlerde yetkili servis ile görüştüğümde olması durumunda neler yapılıyor diye sormuştum başta bülten sonra gerekirse değişim demişlerdi sizde yağlama sonra sorun tekrar ne zaman tekrar etti ve değişim kararı alındı acaba
Doğrudur dediğiniz gibi sizinde mi takılma vs mevcut ?

Geri