Honda Civic HB 1.8 İ-shift Hakkkında...

Aracınız
Öncelikle herkese merhabalar aranızda yeniyim ve tanışma bölümünde kısaca kendimi tanıtmaya çalıştım.

2007 - 2009 arası 1.8 i-Shift civic hb arıyorum bu sıralar. Ama araç hakkında çok bilgim yok. yaklaşık 3 hafta kadardırda forumlarda araştırma yapıyorum. Sormak istediğim bir kaç soruyu aşağıda sıralıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Öncelikle ilk soru i-shift şanzıman vites geçişlerinde ki yavaşlıktan yakınanlar araştırmalarıma göre oldukca fazla lakin okuduğum konular oldukca eski. bir kaç forumda okuduğum kadarı ile 2015 yılında 2009 - 2011 (JAZZ ve HB için) arası araçlar için bir yazılım güncellemesi yapılmış ve bundan sonra kullanıcılar çok memnunlarmış. peki bu güncelleme sadece 2009 - 2011 arası araçlar için mi yapıldı. 2009 öncesi araçlara bu yazılım atılmadımı. Yani genel olarak i-Shift yorumlarınızı merak ediyorum.

2- araç beni üzer mi maddi ve manevi :) ?

3- Daha önce hiç kullanma ve deneme fırsatım olmadı. bir çok araç kullanmış olmama rağmen bu aracın kokpitine oturma şansına erişemedim. o yüzden kullanıcılarının gerçek görüş ve fikirleri benim için bu noktada çok önemli. değerli fikirlerini benimle paylaşabilirler ise çok memnun olurum.

Herkese iyi forumlar...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
1. İ-shift araç hiç kullanmadım çok bilgi sahibi değilim, ama şu yorumu yapabilirim Honda araç güncellemesi yapıyor ise mutlaka geriye dönük bütün araçları kapsıyor, örnek vermek gerekirse ES7 bir önceki kasa için 3-4 ay önce bir güncelleme yayınladı araç sahiplerine bilgilendirme yaptı, aracınızı alınca linkten aracınızın güncellemesi hakkında bilgi alabilir veya servise sorabilirsiniz.

https://honda.com.tr/guncelleme-kampanyasi

2. İmzamda yer alan Hondaların hiç biri beni üzmedi :)

3. Civic Hb kullanıcısı sedana göre çok az meraklısı çok ama alma kısmına gelince herkes sedana yöneliyor :)
Almayı planladığınız araç bence civic hb en güzel kasası, Allah içinize sindirsin :eek:k:

2007 1.8 i-shift kullandim. Bir güncelleme varmi bilmiyorum bunu servise sormak lazim. Gelgelelim vites geçişlerine. Yığılma çok oluyor. Aşırı rahatsiz edici bir durum. Yaninizda biri varsa bozuk mu bu araç diye soranlara alişmaniz lazim. Heleki park etme durumunda çat tak tuk geçiş seslerine aldiriş etmeyeceksiniz. Fakat kullandığım süre boyunca hiç ariza vermedi. Kasasi çok hoşuma giden bir araç. Bunun manuelini almanizi tavsiye ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aracınız
1. İ-shift araç hiç kullanmadım çok bilgi sahibi değilim, ama şu yorumu yapabilirim Honda araç güncellemesi yapıyor ise mutlaka geriye dönük bütün araçları kapsıyor, örnek vermek gerekirse ES7 bir önceki kasa için 3-4 ay önce bir güncelleme yayınladı araç sahiplerine bilgilendirme yaptı, aracınızı alınca linkten aracınızın güncellemesi hakkında bilgi alabilir veya servise sorabilirsiniz.

https://honda.com.tr/guncelleme-kampanyasi

2. İmzamda yer alan Hondaların hiç biri beni üzmedi :)

3. Civic Hb kullanıcısı sedana göre çok az meraklısı çok ama alma kısmına gelince herkes sedana yöneliyor :)
Almayı planladığınız araç bence civic hb en güzel kasası, Allah içinize sindirsin :eek:k:

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. HB araçları severim o yüzden HB alacağım kesin. Beni korkutan tek mevzu dediğim gibi i-shift mevzusu. Onada alşırım sanırım :)

Aracınız
2007 1.8 i-shift kullandim. Bir güncelleme varmi bilmiyorum bunu servise sormak lazim. Gelgelelim vites geçişlerine. Yığılma çok oluyor. Aşırı rahatsiz edici bir durum. Yaninizda biri varsa bozuk mu bu araç diye soranlara alişmaniz lazim. Heleki park etme durumunda çat tak tuk geçiş seslerine aldiriş etmeyeceksiniz. Fakat kullandığım süre boyunca hiç ariza vermedi. Kasasi çok hoşuma giden bir araç. Bunun manuelini almanizi tavsiye ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

evet maalesef ki bu yığılma durumu söz konusu imiş. yukarda da bahsettiğim gibi son güncellemeden sonra düzeldiğini söyleyen kullanıcılar var özellikle jazzcıkardeşlerdi galiba forumun adı orada bundan bahsetmişler. Bildiğim kadarı ile Civic HB ve Jazz in i-shift şanzımanları aynı olması lazım. Forumda hala kullanan var ise onlardan bu konu hakkında yorum almak istemiştim. Manual bulsam onada yapışıcam hemende malum sitede şuan için sadece 4 adet araç görünüyor. sanırım bir süre daha sabredeceğim. :)

JBB

0
Aracınız
Selamlar;

Yaklaşık 3 yıldır 1,8 Hb kullanıyorum. Alışıldığı zaman çok konforlu bile gelebilir. Benim için asıl sorun amortisörler. Arkaya birisi oturdu mu hele ki yol biraz bozuksa tam şenlik oluyor :))

Aracınız
Honda civic hb 1.8 140 hp manuel
Bu araç nasıl arkadaşlar? Kullanıcı bir arkadaş artılarını eksilerini yazabilir mi?
Eşime almayı düşünüyorum.>>> 2006-2007-2008 vs...

Aracınız
Civic Type R
Merhaba arkadaşlar aracı 4 ay önce aldım 2012den beri ilk arabam bu olacak diye tutturmuştum çok şükür aldım boya takıntısı olan birisi olmadığım için çok irdelemedlm benim için önemli olan yürüyen aksamdı. Bir esnaf çoçuğu olarak şunu derim kaporta düzelir motor değişir. Ben de i shift modeli var valla size tüm samimyrtimle söylüyorum arkadaşıma polo almıştım dsg şanzıman 2016 model yok vites geçişlerini hissetmezsin diye bayii öve öve bitiremedi araç daha 1 yaşına gelmeden arkadaşım aracı servise götürdü şanzımandan ses geliyor diye ben onu gördükten. Alman araçlarından soğudum. Benim arabamda vites geçişlerini hissediyorsun ama bunun nesi milleti rahatsız ediyor anlam veremiyorum. Şuana kadar yağını suyunu koyup biniyorum. Alacak arkadaşlara Tek tavsiyem aracı servise götürüp orada expere sokun herkese iyi geceler

Geri