honda civic hb 2015 yardım lütfen

Hb çok satılan bir kasa değil. Yine de arkadaşlar bildikleri kadar paylaşım da yapmışlar. Demek ki yaziniZ görülmüş ve tepki verilmiş. Hala bazı sorulara cevap yoksa biraz daha sabır edin, belki konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar giris yapmamıştır. Son sorunuzun üzerinden fazla bir süre geçmemiş. Fazla kullanıcısı olmayan bir model için biraz daha beklemek lazım bence. Bilgisi olan, emin olun paylaşır.

Ve evet burası civic forum.

Son olarak site içi arama yaptınız mı

Kolay gelsin

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Honda nin tenezzül edip test aracı olarak servislere vermediği bi araba için yine çok yorum ve bilgi paylaşıldı.

Aracınız
kısmen haklısınız ama bence burası sadece civic ile alakalı bir forum olduğuna göre kurucu arkadaşların vede eskiden beri hondacı olanların bizzat alıp kullanmasalar bile civic hb hakkında kesinlikle bilgileri olması gerekir diye düşünüyorum.

örneğin kontak halinde oldukları honda kullanıcıları,bayiler,ve tabiki honda aşkı sebebiyle gönülden yapılan araştırmalar, yabancı kaynaklardan elde edilen bilgiler,v.s. bir şekilde bilgileri olması gerekir.şahsen bende eski bir honda kullanıcısıyım.ama son sekiz yıldır çok sıkı bir mazda kullanıcısıyım.ve bu zaman zarfı içinde piyasaya sürülen tüm mazda modelleri hakkında hem binici hem meraklı hemde çok araştırmacı birisi olduğum için sorulacak tüm sorulara fazlasıyla cevap verebilirim.

honda ya gelince dediğim gibi eski bir honda cıyım ve sevdiğim bir marka.yıllardır uzak kalsamda genede takip ederim.ama genel anlamda bana göre mazda kadar kaliteli üretim yapmayan bir firma.fakat en son çıkardığı crv modeli,gelecek olan hrv ve şu andaki makyajlı civic hb ilgimi çekmekte.hatta forumlardan ve özellikle yabancı yayınlardan bir kaç aydır takip etmekteyim.

lakin Türk kullanıcıların görüşleri benim için önemli olduğundan madem yeniden honda almak istiyorum böyle bir foruma üye olursam fikirlerimizi ve tecrübelerimizi paylaşma imkanı buluruz diye düşündüm.lütfen yanlış anlaşılmasın benim en çok merek ettiğim konu test dahi yapmadan civic hb alırsam bunca yıllık mazda kullanıcısı olarak pişmanlık yaşama korkusudur.sizden ricam bu sözlerime hemen alınmayıp anlayışla karşılık vermenizdir.

değerli arkadaşım demiş ki test aracı bile olmayan bir araç için yeterince fazla bile yorum yaptık diye.yazılanlara yeniden bakarsanız çok az ve yetersiz yorum var. naçizane şahsım tam bir otomobil sevdalısı olarak birkaç yorum yazayım isterseniz civic hb hakkında.

birkaç kez bayiye gidip detaylı incelemeye çalıştım bu aracı ve bazı forum ve yabancı yayınlardan edindiğim bilgileri paylaşayım sizinle.

civic hb geçirdiği makyaj operasyonu sonunda daha albenili bir tasarıma kavuşmuş.mercekli farlar,gündüz ledleri,arka difüzör,yeni tip jant ve elden geçirilen arka stop ve spoillerin olduğu bölge ve sport versiyonu alma arzusunu kamçılıyor.iç kısma geldiğinizde birkaç ince dokunuşla daha şık bir hale getirilmiş.direksiyon simidinde kullanılan piano black malzemeler ve göğüse eklenen 7 inch ekran,vites topuzu çevresinde ve torpido kısmında kullanılan krom görünüşlü malzemeler genel anlamda şıklığı artırmış.kullanılan malzemeler ve işçilik kesinlikle civic sedandan daha kaliteli

arka kısımda kullanılan sihirli koltuklar adı verilen mekanizma gerçekten kullanışlı.bagaj kısmı şaşırtıcı şekilde geniş sanırım 400lt civarı idi.özellikle ön kapıların kapanışı çok tok.içeri bindiğinizde dış dünyadan gelen seslerin oldukça düşük seviyelere inmesi bahsedildiği gibi civic hb modelinin sessiz bir araç olduğu tezini kuvvetlendiriyor.

motor konusunda ise honda nın geliştirmiş olduğu dizel motor tüm rakiplerinden yaklaşık 120 kg daha hafif olarak imal edilmiş.120 beygir ve 300 torka sahip olan bu motor 0-100 hızlanmasını 10.5 saniyede gerçekleştiriyor.motor gücünü özellikle 2.000 devirden sonra hissettiriyor ve son hızı 207 km.yakıt tüketiminde de oldukça iddialı.hatta yakın zamanda avrupanın 20 ülkesini kapsayan rekor yakıt tüketimi testinde yüz km de sadece 2.9 lt lik yakıt tüketimi yakalanarak guinnes rekorlar kitabına honda adını yazdırdı bu konudan acaba kaç kişinin haberi var :)

ayrıca takip ettiğim bir testte kullanıcı civic hb için kesinlikle ford focus dan daha iyi yol tutuşa sahip diyordu. hepinize saygılar

Son düzenleme:

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu yazdiklariniz zaten katalogda mevcut, farkli bir bilgi yazmadiniz. Yeterince incelediginizi belirtmissiniz zaten bunlari yazmaya gerek oldugunu dusunmuyorum. İhtiyaciniz olan kullanici yorumu degil mi, kulaktan dogma bilgilerle bir sey yansitmiyoruz en azindan kullanan kisinin beklentisine gore degisir aracin iyiligi veya kotulugu. Afedersiniz ama damdan duser gibi gelip bu sekilde yazmakla kimsenin konuya cevap vermesini beklemeyin insanlarin yazacagi varsa da yazmaz. İnsanlar bilgisi olcusunde paylasim yapmaya calisiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Bu yazdiklariniz zaten katalogda mevcut, farkli bir bilgi yazmadiniz. Yeterince incelediginizi belirtmissiniz zaten bunlari yazmaya gerek oldugunu dusunmuyorum. İhtiyaciniz olan kullanici yorumu degil mi, kulaktan dogma bilgilerle bir sey yansitmiyoruz en azindan kullanan kisinin beklentisine gore degisir aracin iyiligi veya kotulugu. Afedersiniz ama damdan duser gibi gelip bu sekilde yazmakla kimsenin konuya cevap vermesini beklemeyin insanlarin yazacagi varsa da yazmaz. İnsanlar bilgisi olcusunde paylasim yapmaya calisiyor

can bey sanırım yazdıklarımı iyi okumadınız.honda bayisine en az beş kere giderek bu izlenimlerin çoğunu bizzat yakından inceleme yaparak edindim.yazım şeklim sanki bir katalok dan alınmış gibi dursada dikkatli okuduğunuzda pek de öyle olmadığını anlarsınız.

yazımın belli yerlerinde kendimde bizzat aracın içine binerek iyi bir ses yalıtımına sahip olduğunu anladığımı söylüyorum,motorunun kaliteli bir honda üretimi olduğunu vurguluyorum hatta rekor kırmış bir motor olduğu bilgisini sizlere iletiyorum.kapılarının tok bir şekilde kapandığını ve de focus dan bile iyi yol tutuşa sahip olduğu yönünde görüşler olduğunu söylüyorum.hatta bir ekleme daha yapayım dikkatimi çekti çünkü; araçta kullanılan şanzımanın vites yolları bir tuhaf gelmişti 5 ile 3 üncü vitesin geçiş yolu birbirine çok yakın yapılmış sanki vitesi 5 e atmak istediğinizde yanlışlıkla 3 e atma ihtimali varmış gibiydi bu çok tuhafıma gitti.ayrıca ön konsolun sağ ve sol başları elinizi koyup yüklendiğinizde bayağı bir esniyordu ve bu da trim ve montaj işçiliği ile ilgili bazı soru işaretleri bıraktı bende. bunlara benzer tespitleri kimse burada yazmadı çünkü merak edip araştıran ve bayiye gidip özellikle inceleyen pek olmamış sanırım.

diğer yazdıklarım da tabiki katalog da yazanlarla örtüşen ama bizzat kendi tespitlerim.kaldıki ben zaten bu aracın makyajsız versiyonunu kullanıp test etmiş birisiyim ama söyleme gereği duymadım.o haliyle bir kaç eksik görmüştüm kendimce ve dış tasarımını tam beğenememiştim ve almamıştım.hatta o ara bizzat kendim enişteme civic sedan elegance aldırmıştım.civic sedanı ve accordu da bayağı kullanıp inceledim zaten.ama konu bunlar olmadığı için yazmama da gerek yok sanırım.ayrıca bu yüzden dikkat ettiyseniz konunun en başından beri 2015 makyajlı civic hb olarak sorularımı yönelttim.

damdan düşer gibi konu açtığımı söylemişsiniz. burada da eksik bir yaklaşımınız oldu bana malesef. Bakın ben danıştay başkanlığı mensubuyum ve yaşım 45 aynı zamanda bir eğitimciyim.nerede nasıl davranacağımı çok iyi bilirim.üzülerek söylüyorum insanımız malesef eleştiriye hiç gelemiyor hemen karşı atağa geçiyor.söylenmek isteneni varılmak istenen noktayı biraz empati yaparak değerlendirirsek sanırım kırıcı olmadan daha iyi noktalara geliriz.

her seferinde lütfen yanlış anlamayın diyorum ama genede tepki veriyorsunuz ama yazmadan duramayacağım :) bana göre burası bir civic forumuysa özellikle forumu açan arkadaşlar en azından güncel olan civic modelleri hakkında olabildiğince geniş bilgiye sahip olmalıdır ki bizlerde yanınıza gelip öncelikle sizlerin bilgilerinden faydalanıp kendimizi geliştirelim ve hondaya olan ilgimiz ve bilgimiz artsın.en çok civic sedan konuşulacaksa forumun adı civic sedan club olarak anılsın.bence burada biraz özeleştiri yapın.hemen hiddetlenip savunmaya geçmeyin.birbirimizi kırıp rencide etmeye gerek yok.ben ve benim gibiler aslında bir nevi hizmet alan müşteri konumundayız burada ve müşteri daima haklıdır teziyle yaklaşıp söylediklerimiz size yanlış gelsede hoşgörülü ve yapıcı bir şekilde davranarak eksik olanları tamamlamanız hepimizin hayrına olacaktır.

amacım kimseyi kırmak yada yermek değil.aksine tam bir japon otomobil tutkunu olarak yeni dostluklar ve paylaşımlarda bulunabilmek. eğer bana hala kızacak ve tenkit edecekseniz seve seve forumunuza geldiğim gibi gidebilirim.

Son düzenleme:

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yaz aylarinda daha nadir giriliyor foruma ve siz yanlis foruma mi uye oldum diyince ben de onu baz alarak yazdim. Civic hb fiyati itibariyle sedana gore daha az tercih edilen bir arac bu yuzden de kullanicisi cok fazla degil. Forumda da kullanan 1 ya da 2 kisi var onlar da girmediyse kullanicidan cevap almak zor, bilgisi olan arkadaslar da zaten konuda belirtmis. Ben sadece kasanin disi degisti diye biliyorum, kullanilan motor ayni cunku. Daha once 2015 makyajli civic hb adi altinda acilan bir konumuz var, oradan devam edebilirsiniz. Tekrardan hos geldiniz.

Aracınız
Yaz aylarinda daha nadir giriliyor foruma ve siz yanlis foruma mi uye oldum diyince ben de onu baz alarak yazdim. Civic hb fiyati itibariyle sedana gore daha az tercih edilen bir arac bu yuzden de kullanicisi cok fazla degil. Forumda da kullanan 1 ya da 2 kisi var onlar da girmediyse kullanicidan cevap almak zor, bilgisi olan arkadaslar da zaten konuda belirtmis. Ben sadece kasanin disi degisti diye biliyorum, kullanilan motor ayni cunku. Daha once 2015 makyajli civic hb adi altinda acilan bir konumuz var, oradan devam edebilirsiniz. Tekrardan hos geldiniz.

peki teşekkür ederim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1998]JAPON 06[/MENTION]

Arkadaşlar geri açıklamaları yapmış, forumumuz da yeni kasa civic hb kullanıcısı bir elin parmak sayısını geçmeyecek kadar az.
Otomobil ile ilgili sorularda yol gösterici yorumlar araç kullanıcılarının yaptıklarıdır, kullanmadığımız bir araç için yorum yapmamız sizi yanlış yönlendirmekten başka bir şey değildir.

Geri