Honda Civic hb 2018 - Direksiyon çevirdiğimde tel sürtmesi sesi (araç 350kmde)

rdmkck

0
Arkadaşlar civic hb 2018 sport plus - 350 km de araç . Direksiyonu çevirdiğimde tel sürtmesi sesi gibi inceden bir ses çıkarıyor. Honda jazz kullandım senelerce böyle bir sorunum olmadı. İnternette biraz bakınınca başka modellerde fe sorunlar olduğunu gördüm ancak orada yayınlanan videolardaki gibi değil. İnceden iki tel sanki birbirine sürtüyormuş gibi çıkıyor .

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar civic hb 2018 sport plus - 350 km de araç . Direksiyonu çevirdiğimde tel sürtmesi sesi gibi inceden bir ses çıkarıyor. Honda jazz kullandım senelerce böyle bir sorunum olmadı. İnternette biraz bakınınca başka modellerde fe sorunlar olduğunu gördüm ancak orada yayınlanan videolardaki gibi değil. İnceden iki tel sanki birbirine sürtüyormuş gibi çıkıyor .

https://www.civictr.com/showthread.php/11303-Direksiyondan-gelen-ses

Bende de vardı..servis halletti..

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de vardı..servis halletti..

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar servise gittim . Sağlam bir usta tanıdığım kendinin servis istasyonu var . Onunla beraber gittik ; benim arkadaş usta gelmeden söylediklerini Honda’nın ustası da aynı şeyi söyledi. Benim araçta ki ses anladığım kadarı ile biraz farklı. Direksiyonun hemen altından gelen 8 tane kabloyu birleştiren yatay konumdaki plastik kablo direksiyonu sağa sola çevirince sürten şey oymuş. Herhangi bir zarar verdiği birşey yok sadece ses :) o da çok belli belirsiz . İleride artma durumu olursa hatta istersem şu an bile değiştirebileceklerini söylediler. Ben Fazla ses çıkarmadığından istemedim eğer olursa isterim. Bu arada sakın yağlanmasın dediler veya sprey vs . Honda kesinlikle yağ, sprey kullanılmasını istemiyormuş benim arkadaşla konulmalarından sprey vs kullanılırsa ileride başka sıkıntı olabilir diye .

Geri