Civic EK Honda civic ies yağ yakıyor?

Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar merhaba 2000 model Honda civic ies aracım 21000 km önce komple motor yaptırdım 4100 km önce bakımlarını yaptırdım aracımın aracım 300ml yag eksilmiş eksozdan bakıyorum yuksek devirlerde hafif duman atıyor kullandığım yağ 10 40 petronas sizce bu normali yardımlarınızı bekliyo

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Rodaja dikkat edildi mi?
> Yaklaşık 10.000 kilometrede 700 ml. gibi eksiltme var. Anladığım kadarıyla çok değil fakat sıfır motor için biraz fazla gibi geldi.
> Yüksek devirde araç zengin karışıma döner ondan dolayı biraz siyah duman atması normaldir.
> Devirli kullanmayı seviyorsanız azalmasıda normaldir.
> Petronası ben pek sevmiyorum. Tamircim bu yağdan sıkıntı çekmiş hepsini geri yollamıştı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Honda CRV
K bakmayın tanışmaya konu açtım son yağ değişimden sonra aracı performanslı kullandım biraz sizce aracıma hangi yağı kullanmalıyım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Honda CRV
Hocam Dün sanayiye ustama gittim petronas yağı komple boşalttık yağ filtresi hava filtresi bujiler motul 10w40 6100 yağ ile komple bakım yapıldı motoru yıkattım araç ferahladı hararet cubugum sanki diğer civiclere göre azcik gözle bile zor belli oluyor usteydi bakım sonrası normale döndü oda çıkan bujilerde hiç yağ yoktu yağ yakan araçların genellikle bujileri yağlanır miş dedi usta ne kadar doğru bilmiyorum bu arada aracıma 4 lt yağ konulmuş ies motoru 3,5 ile 3,7 lt gibi yağ alıyormuş daha önceki bakım yaptirdigim yer petronasin 4 lt sini de dökmüştü ustaya göre fazla yağ aracı sıkıştırınca yakarmıs malum aracı performanslı kullandım bir önceki bakımda şu anda hiç bir problem yok motul ile devam edicem usta 500 600 km sonra motul yağının faydasini anlarsın dedi neden öyle dedi anlamadım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam Dün sanayiye ustama gittim petronas yağı komple boşalttık yağ filtresi hava filtresi bujiler motul 10w40 6100 yağ ile komple bakım yapıldı motoru yıkattım araç ferahladı hararet cubugum sanki diğer civiclere göre azcik gözle bile zor belli oluyor usteydi bakım sonrası normale döndü oda çıkan bujilerde hiç yağ yoktu yağ yakan araçların genellikle bujileri yağlanır miş dedi usta ne kadar doğru bilmiyorum bu arada aracıma 4 lt yağ konulmuş ies motoru 3,5 ile 3,7 lt gibi yağ alıyormuş daha önceki bakım yaptirdigim yer petronasin 4 lt sini de dökmüştü ustaya göre fazla yağ aracı sıkıştırınca yakarmıs malum aracı performanslı kullandım bir önceki bakımda şu anda hiç bir problem yok motul ile devam edicem usta 500 600 km sonra motul yağının faydasini anlarsın dedi neden öyle dedi anlamadım.
> Aracınız kendine gelmiş. Bende sanayide yarım litreyi hesaplayan görmedim. Birşey olmaz deyip geçiyorlar. Kılavuzda Max. geçmeyin diye defaatle yazmışlar. Bende yağımı alıyorum. Yarım litreyi pet şişeye dolduruyorum. Kafam rahat oluyor. Sonra hepsini dök usta diyorum.
> Motor yağa alışana kadar süre ister. Hatta ikinci değişimde daha iyi faydasını görürüsünüz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Honda CRV
Doğru söylüyorsunuz bu ustalar neden böyle anlamıyorum sağlam arabayı bozuk veriyorlar. Sonunda ben ustayı buldum sanayide anlayan hepinize de teşekkür ederim kardeşlerim ilginizden dolayı

Geri