Honda civic kaza sonrasi satisi

Aracınız
Merhaba Arkadaslar,

Gecen hafta aracimla bir kaza yaptim sol arka kapim sol arka camurluk ve hava yasritlgi icin sol perde hava yastiklari orjinal servisinde degisti. Insallah, haftaya pazartesi yani iki hafta icinde teslim alicam.
Aracim agustos cikisli civic elegance otomatik vites orjinal brc lpg kiti var uzerinde kahverengi ve 3500kmde. Ekstra olarak navigasyon, kopek baligi anteni, cam filmi ve arka park sensoru var. Hasar kaydi 15000tl civari cikacak.

Guvenlik acisindan bir problem olmayacagini soyluyor homda servisteki ustalar zaten yuruyen aksamda da hic bir problem yok(motor sanzuman ve sasede) . Sizce bu arabayi elden cikarmak istesem tabiki deger kaybi olucaktir.

Ama sormak istedgim suan piyasasi nedir ve bu arabaya en az 4 sene daha binmeyi duusnuyorum. Bu surede yeni kasasida cikacak sizce deger kaybi cok daha yuksek miktarlara cikarmi yorumlarinizi bekliyorum...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
kısa vadede satmak size yaklaşık 10.bin tl ye yakın zarara sokar.
3 yıl yada daha fazlaki yıllarda ancak kendini kurtarır hatta piyasa fiyatı üstüne bile çıkabilirsiniz.çünki yıllar geçtikce diger emsallerininde aynı hasara yakın hasarı olacaktır.
yeni kasanın çıkması sizi endişelendirmesin onların fiyatları arttıkca bizimkilerde artacak fd6 bunun apaçık kanıtıdır.

Aracınız
Beni en cok dusunduren yeni kasada 1.6 dizel secenegi olmasi en azindan internette yazanlar. Bu sebepten dolayi fb7 kasalara talep dusebilr tqbi civic dizelde ne kadar olur oda ayri bir konu.. O yuzden kararsiz kaldim ve fb6 fb7ye gore daha cook tutulmustu...

öncelikle geçmiş olsun,

aracınızı satmak istediğinizde aracınızın olan değeri neyse onu yazın. zaten satılığa koyanlar fiyatları iyice şişirip satmaya çalısıyor. aracınızın hasarlı olması arabanın kötü olduğu anlamına gelmiyor. dediğiniz gibi aracınızın yürüründe motorunda problem yok sonuçta. kaza yaptınız diye de ölü fiyata satmayın. değeri neyse sizin açınızdan onu yazın. alan olursa satarsınız. ölü fiyata satacağınıza, binin derim. uyuz oluyorum zaten 2.el araba alıp aracın değişeni var ve boyalı yazanlara :D

Aracınız
Tesekkur ederim,

Haklisiniz ama internetteki ilanlara gore fiyat belirlenemiyorki almis basini gitmis. Yani yukarida yazdigim ozelliklere gore aracin bugun cikarsam satisa kac liradan asagi olmamali yardimci olabilirmisiniz...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1967]dogan84[/MENTION]

Hocam geçmiş olsun, bence de şu aşamada satmayı düşünmeyin, 2-3 yıl daha binin değer kaybı yaşamayın.

Aracınız
[MENTION=1967]dogan84[/MENTION]

Hocam geçmiş olsun, bence de şu aşamada satmayı düşünmeyin, 2-3 yıl daha binin değer kaybı yaşamayın.
Tesekkurler arkadaslar,

Hepinizin yorumlari benim icin cok onemli ama dediklerinizle biraz olsun icim rahatladi.

Onumde iki handikap var dizel 2016 civic sedan (benzin lpgye ravet azalirsa diye) ve kaza sirasi perde airbaglerin acilmasi (sonrasi satisi zorlastirabilir diye) 3 sene icinde deger kaybi minumuna iner diyorsaniz ne ala onun icin sormustum sizlere...

Trust

0
Aracınız
Hiç birşey olmaz hocam.
Ama şu an için değil ilerleyen yıllarda.

Aracınız
Arkadaslar cook tesekkur ederim yorumlariniz icin arabayi degistirmekten vaz gectim dedikleriniz cook mantikli

En az 4 sene binmeyi dusunuyorum arabama ozaman kadarda 60bin kmue ancak gelicektir ve suan yasadigim deger kaybini cok daha yasayacagima inaniyorum

Ayagimizi yerden kesicek 30bin civarinda esim icinde bir araba daha almayi dusunuyordun kaza olunca elimdeki civivi degistirmeyi dusundum. Buna yatirim yapmak yerine en kotu 4 sene sonra ikinci arabayi degistiririm model yukseltir civic gene bende kalir boylece deger kaybini hic hissetmem bildigim guvendigim arabaya binmeye devam ederim.

Nerden bakarsam bakiyim bu donanimdaki civic arabaya 10seneden fazla binilebilinir. Tekrardan beni vazgecirdiginiz icin tesekkurler...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1967]dogan84[/MENTION] :eek:k: :eek:k:

Geri