Civic FB7 Honda Civic Kaza

Aracınız
Civic FB7 2014
İstanbul’dan İzmir’e gelirken otoyolda uyuyakaldığım için arabanın şoför tarafı boydan boya otoyol korumalarına sürttüm. Resimler mevcut araç kaskolu olduğu için kaskodan yaptıracağım, ilk aracım olduğu için ne tavsiye edersiniz, sizce bu kapılar değişir mi yoksa boyalı olarak yapılabilir mi? Eğer değişecekse sizce serviste mi yaptırmalıyım yoksa kaskonun anlaşmalı olduğu başka bir yerde mi yaptırmalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 4D9C3CC4-CAE6-45D4-9FAE-E8BE8DAE59A7.jpeg
    4D9C3CC4-CAE6-45D4-9FAE-E8BE8DAE59A7.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 151
  • D92CD966-3565-4B90-A3EB-9EF10EF9A01F.jpeg
    D92CD966-3565-4B90-A3EB-9EF10EF9A01F.jpeg
    76.9 KB · Görüntüleme: 155
  • A5ECD455-5522-452B-8D17-013EE6EA6227.jpeg
    A5ECD455-5522-452B-8D17-013EE6EA6227.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 149
  • 1683C0A5-6EFB-4DA8-BA96-A35D27D0107F.jpeg
    1683C0A5-6EFB-4DA8-BA96-A35D27D0107F.jpeg
    85 KB · Görüntüleme: 154
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben olsam kaskomun anlaşmalı olduğu yere yaptırırım.Servis daha yüksek fiyat çıkarabilir. Yırtılma yok galiba değişmeden kurtulabilir bence. En fazla sol ön kapı sacı değişir.(Bu konu hakkında usta iyi bilgi verir) Kaskonun anlaşmalı olduğu yerin işçiliğini iyi araştırın. Bildiğiniz iyi bir usta varsa orda yaptırın aracınızı. Kaskonuz yine parayı ödüyor sonuçta.
Çok geçmiş olsun. Allahtan kimseye bir şey olmamış. Ucuz atlatmışsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Gecmis olsun. Buna benzer bi kaza yakinim yapmisti ama onun arka kapi ve camurluk daha fazla cizikti. Servis 4 parcaninda degisimini yapti. Dogal olarak hasar kaydi yuksek cikti ve kasko bozuldu. Tabiki sahsi dusuncem en dogal ve dogru olani serviste yaptirmak ama yarin satarken hasar kaydi ve parca degisimleri sikinti yaratabilir. Disarda iyi bir ustan varsa ve maliyeti seni sarsmicaksa disarda yaptirman mantikli olabilir diye duaunuyorum.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Ben olsam kaskomun anlaşmalı olduğu yere yaptırırım.Servis daha yüksek fiyat çıkarabilir. Yırtılma yok galiba değişmeden kurtulabilir bence. En fazla sol ön kapı sacı değişir.(Bu konu hakkında usta iyi bilgi verir) Kaskonun anlaşmalı olduğu yerin işçiliğini iyi araştırın. Bildiğiniz iyi bir usta varsa orda yaptırın aracınızı. Kaskonuz yine parayı ödüyor sonuçta.

Çok geçmiş olsun. Allahtan kimseye bir şey olmamış. Ucuz atlatmışsınız.

Yetkili serviste ben de yaptırmak istemiyorum çok fazla gramer kaydı gireceklerini düşündüğüm için ama İzmir’e yeni tayinim çıktığı için hiç bir usta tanımıyorum. Sigortacım bir kaç tane anlaşmalı özel servis attı ama söylediğim gibi hiç biri hakkında fikrim yok. Bu yüzden hala kararsızım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Yetkili serviste ben de yaptırmak istemiyorum çok fazla gramer kaydı gireceklerini düşündüğüm için ama İzmir’e yeni tayinim çıktığı için hiç bir usta tanımıyorum. Sigortacım bir kaç tane anlaşmalı özel servis attı ama söylediğim gibi hiç biri hakkında fikrim yok. Bu yüzden hala kararsızım.

Forumda İzmirden iyi usta tanıyan çıkacaktır. Tavsiye üzerine gidebilirsiniz ama yinede karar sizin.

Aracınız
Civic FB7 2014
Gecmis olsun. Buna benzer bi kaza yakinim yapmisti ama onun arka kapi ve camurluk daha fazla cizikti. Servis 4 parcaninda degisimini yapti. Dogal olarak hasar kaydi yuksek cikti ve kasko bozuldu. Tabiki sahsi dusuncem en dogal ve dogru olani serviste yaptirmak ama yarin satarken hasar kaydi ve parca degisimleri sikinti yaratabilir. Disarda iyi bir ustan varsa ve maliyeti seni sarsmicaksa disarda yaptirman mantikli olabilir diye duaunuyorum.

Teşekkür ederim, Civic miydi aracı ortalama ne kadar bir hasar kaydı çıktı hatırlıyor musunuz?

Aracınız
Civic FB7 2014
Forumda İzmirden iyi usta tanıyan çıkacaktır. Tavsiye üzerine gidebilirsiniz ama yinede karar sizin.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, şu an tek ihtiyacım olan iyi bir ustanın çıkması yönünde inşallah birisi yardımcı olacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ederim, Civic miydi aracı ortalama ne kadar bir hasar kaydı çıktı hatırlıyor musunuz?
Yok degildi 2017 yilinda 2012 model passat yetkili servis o zaman 16 bine yakin hasar cikarmisti disardada arac 8 bin civarinda yapilabiliyodu. Disarda yapan yer on camurluk on kapi degisip arka kapi camurlugu boyariz demislerdi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Geçmiş olsun, linkteki konuda yer alan aracın çamurluğu yırtık olmasına rağmen parça değişimi olmadan doğrultma veya boya ile İzmir de yaptırdık, ihtiyaç olur ise özel mesaj gönderin ustanın bilgilerini paylaşırım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun. Serviste yaptırmanız durumunda tramere tahminime gore 15-20 bin civarı yansıyacağını, bu durumun da aracın satışını ciddi manada etkileyeceğini düşünüyorum. Iyi bir kaportacı düzeltme işlemini yapar da lokal olarak boyanırsa daha iyi olabilir. En azindan trameriniz ve değişen parçanız olmaz.

Geri