Honda civic otomatik

Aracınız
Civic ES7 2004
15 gün önce motor üst kapağı yaptırdım... Hararet den dolayı zede var diye yaptırdım... Ancak yaptırdıktan sonra yolda giderken vites geçişleri çok sert oluyor... Şanzuman yağına herşeyine baktırdım ama tam ama az gazda titretip atıyor devir yükseltince yumuşak geçiş alçak devirde sert geçişler oluyor... Neden olabilir ? Aracım 2004 es

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
EGR devre dışı kalırsa alt hızlarda vites geçişlerini hissettirir. Ben manuelde bunu net hissediyordum. Sonra aktif olunca geçişler yumuşuyor. Araca her reset atıldığında veya arıza kodu silindiğinde Egr devre dışı kalır sonra aktif olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2004
EGR devre dışı kalırsa alt hızlarda vites geçişlerini hissettirir. Ben manuelde bunu net hissediyordum. Sonra aktif olunca geçişler yumuşuyor. Araca her reset atıldığında veya arıza kodu silindiğinde Egr devre dışı kalır sonra aktif olur.

Ne yapmam lazım peki ... Egr sağlam dedi usta... kablo veya sensörde mi sıkıntı var acaba

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ne yapmam lazım peki ... Egr sağlam dedi usta... kablo veya sensörde mi sıkıntı var acaba

Diğer konunuzda belirtmiştim. Problemler birbirini destekliyor. Ayrıntılı test yapabilen usta lazım. Vakum, tkanıklık, tesisat, contalar.

Aracınız
Civic ES7 2004
Dediklerinizin hepsini yaptırdım arıza lambası yine yandı sonra gittim bilgisayara bağlattım oksijen sensörü veya oksijen salınımı yetersiz dedi arıza yı sildirdim 3 gündür arıza lambası yanmadı ama yanar mı yine bilemiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dediklerinizin hepsini yaptırdım arıza lambası yine yandı sonra gittim bilgisayara bağlattım oksijen sensörü veya oksijen salınımı yetersiz dedi arıza yı sildirdim 3 gündür arıza lambası yanmadı ama yanar mı yine bilemiyorum

Lamba şimdi bir daha yandı

Arıza kodunda hangi oksijen sensörü olduğunu öğrenmelisiniz. Birincisi ise motor çalışmasını ciddi etkiler. İkincisi ise problem olmaz. Fakat katalizör takip edilemez. İlk önce sensörü temizleme vs. yapmaya çalışıyorlar. Pek randıman olmuyor. Ömrüde dolmuş olabilir.

Aracınız
Civic ES7 2004
Orjinal egr yi bir türlü bulamıyoruz... Nerdedir servisler de cevap vermiyor... Egr nin bozuk olup olmadığını nereden anlayacağız acaba çok pahalı bir parçaymış

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Orjinal egr yi bir türlü bulamıyoruz... Nerdedir servisler de cevap vermiyor... Egr nin bozuk olup olmadığını nereden anlayacağız acaba çok pahalı bir parçaymış

Hocam ustama arayın forumdan numaranızı aldığınızı söyleyin problem ve parça konusunda fikir verir. Mehmet Yeşiloba 0533 727 9788

Aracınız
Civic ES7 2006

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çözüme ulaşırsanız bana da yol gösterin lütfen

Geri