Civic FC5 RS Honda Civic RS Brc lpg sistemi

Aracınız
Civic FC5 2018
Ariza isaretleri derken neden bahsediyorsunuz acabilir misiniz? Prinsde lpg uyumlu araclar listesine en az 100bin km test somrasi eklendigini iddia ediyor. Ben 10 senedir eski civic aracimda prins kullaniyorum ariza kenara dursun ariza isigi dahi hic yakmadi aracim suan 310bin km de ve sifir sorun.

ben prins i kötülemek için yazmadım..bence de güvenilirlik açısından prins her zaman en önde gelen marka..ben sadece rs ve eco civic için yorum yapıyorum..siz de gelen ürünü görseniz ve kullansanız seçimi brc den yana yapardınız..gerçekte de yarı yarıya fiyata prins de takılabilirdi çok buyuk ihtimalle de onda da sıkıntı olmayacaktı ama tekrar söylüyorum brc sadece rs için ürettiği bir ürün montaj yaparken milimetrik hesaplarla yapılıyor hatta yukarda da yazdım aracın yakıt basınç pompasını italyaya götürüp geri yolladılar...yine araca yuklenen yazılım direkt italyadan yapıldı çok özen gösterdikleri bir iş bu bakımdan kesinlikle tercih edilir..arıza ışığı dediğim prins montajının videosunda test sürüşlerinde görmüştüm..youtube da var

Aracınız
+1
Siz sadece yakıtta kuruş hesabı yapıyorsunuz, lpg'den ekstra doğacak bakım, ayar, parça vb masrafları es geçiyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Onun da haricinde benim dediğime gelmişsiniz işte, performanslı kullanınca yakıtı karşılayamadığınızdan lpg taktırdığınızdan bahsediyorsunuz. Derdiniz tasarruf ise performanslı araç alarak hata yapmışsınız. Yok, derdiniz performans ise ondan tasarruf etmek için lpg taktırarak daha büyük bir hata yapmışsınız bence. RS performanslı kullanılsa da çok yakmayan bir araç, tabi dizel fiat vb araçları baz alıyorsanız ayrı. bu arada 40lt lpg ile yarısı şehir içide 600 km, bende buna güldüm asıl, tek gülen de olmadığıma eminim :)
neyse karşılıklı birbirimizi güldürmüşüz, ne güzel. ömrümüz uzadı :)

İşin şakası bir yana, herkese açık bir forumda yoruma açık bir konu açtıktan sonra, yazılan her yorumda kendinizi ya da fikrinizi diğerlerine kabul ettirmek zorunda hissetmeyin, herkesin düşüncesi kendinedir.
Onun da haricinde foruma üye olur olmaz kendinizi tanıtmadan, hatta nezaketen isminizi bile yazma gereği duymazken direk belli bir markanın ve belli bir servisin ismiyle konuya dalıp, herkese tek tek savunmanız bana biraz garip geldi, sanırım forum kurallarına da aykırı bir durum ama site adminleri daha iyi bilirler.

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yaklaşık 1 yıldır civic rs e biniyorum. Yazin sehir ici 8litre ortalamam vardi. Kisin ise kis lastigiyle birlikte 9litreyi goruyor. Bu aractan once 2017 exe eco sedanim vardi ve sırf sehir ici kisa mesafede kabus gibi yakmasindan ve cekisinin bana cok yetersiz gelmesinden dolayi kizarak elden çıkartıp sadece performans ve gösterişli kirmizi renginden dolayi rs modelini aldım.

Exe eco ile yazın sehir içi 11 litre ortalama lpg tüketimim vardi. Uzerine isinana kadar benzinle gitmesi hariç. Kışın ise neredeyse lpg ye hic gecmeden gidecegim yere variyordum. Eskisehir soguk ve kucuk memleket ve sehir ici en uzun yol 10km civari. Bu yuzden bu arac benim icin asla ekonomik olmadi.

Suan rs le neredeyse eco aracima yakin degerler yakiyorum. Aradaki fark sehir ici maksimum 15kurus oluyor. Ama performansın tadina bence deyiyor.

Konuyu acan arkadasin tum yorumlarini ve mesajlarini okudum ve birçoğuna katilmiyorum hesaplamalari cok tarafsiz ve objektif gelmedi bana. Hani neredeyse reklam yapmaya calisiyor dusuncesine giricem..

Bugun benzin 7tl oldu demissiniz ama lpg de 4tl oldu demeyi unutmussunuz?!?

Mobilden detayli yazamıyorum ama şuan (03.04.2019) eskisehirde benzin 6.80tl lpg ise 3.90tl

Ben full sehir ici genelde sakin kullanim ile 8 - 8,5lt, sehir disi ise 110-120km ile 5,5-6 litre yakiyorsam yilda 30bin de gitsem bu kiti bu rakamlara taktirmak icin aklimi yitirmis olmam lazım.

Bunlar kendi ekonomime ve kullanim istatistiklerime göre sahsi dusuncelerimdir, farkli düşüncede ve samimi olanlara da saygım sonsuzdur.

Aracınız
Civic FC5 2018
samsun shell lpg 3.56 benzin 6.99

eco benim de aracımdı benzinden lpg ye geçmesi maksimum 1.5 dakikadır zaten araca binip lpg ye geçmeden binenler bilinçli kullanıcı olmadılları için araç lpg sistemi çok benzin yakıyor derler hep

fabrika verisi bile şehir içi 8.5 litre olan bir araca kim hele sadece 10 km lik kullanımda 8 litre yakıyorum diyorsa o kişi ile aslında tartışmaya bile gerek yok..kendiniz zaten demişsiniz 10km gidiyoruz en uzun yani dolmuşla gitmek çok daha mantıklı sizin için en uygunu bu olurdu..

brc nin benim reklamıma sanırım ihtiyacı yoktur..ben kendi şartlarımı ve bana faydasını yazıyorum işine gelen alır gelmeyen zaten bildiğini yapar..ben verdiğim yakıt yaptığım km leri paylaşıyorum çok basit bir hesap koyuyorum diyorum ki benzine ne veriyorsanız tam yarısını vereceksiniz ..bu sadece rs ye özgü de değil bugün vw grubunda prisn kit takılıyor sıvı sistem ve fiyatı 17 bin tl zamanında vw kullanıcıları da başta böyle sığ düşüncedeydi lpg ye karşı şimdi tam tersi durum oluştu...gunde 10*20 km lerle zaten hesap yapmaya zaten gerek yok ne diyorum ben sene de 30 binden fazla yapanlar için lpg kesinlikle tek çözüm

Aracınız
Civic FB7 2012
Anlatamıyorsun hocam, kusura bakma.
Profilinde eğitimini/mesleğini de yazmamışsın, yaptığımız hesaplar sana tahmin geldiğine göre hesaplamalarla aran pek iyi değil. Bizim hesabımızda LPG sarfiyatı benzine göre %60 mertebesinde, sen %50 diyorsun. Atla deve değil, benzer şeyler söylüyor sayabilirdik aslında.
Bu işin profesyoneli de olup para için yapıyor olabilirsin, yazdıklarından maddi menfaat de sağlıyor olabilirsin... Bunlar hiç ayıp şeyler değil. Yeter ki kartlar açık oynansın.

140 bin, 110 bin, 70 bin... bizim konuşma tarzımızla fark etmez. Hesap ve tecrübe ile görülmesi gereken rakamlar bunlar. Bunu olduğundan farklı gösterip yönlendirmekten faydam yok benim. Kendi adıma 6400 km yapmışken LPG dönüşümü yaptım ve 18 bin km sonrasında ve benim kullanımıma göre bir yıl sonraya geliyor, sistem kendisini bakımları dahil amorti etmişti. Şimdilerde 125 bini çoktan geçtim.

100 küsur bin km dendiğinde ancak hemen satmaya çalışacak birisi rahatsız olur. Onu da satış fiyatına ekler, olur biter. Olmazsa da yakıt pompa fiyatına takılmadan gezebilmenin psikolojik avantajına sayar. Olduğundan daha avantajlı gösterip agresif tavır almak için yanlış mekan burası.

Kaç defadır hesaplarını gözden geçirmeni, AYNI ŞARTLARDA yakaladığın değerleri paylaşmanı rica ediyoruz, sorguladığımıza pişman oluyoruz.

Güle güle kullan hocam. Bilgilerini de paylaş, hislerini de. Aldığın reaksiyonlara kızmayı da bırak lütfen.

Aracınız
Civic FC5 2018
ben buraya sadece Türkiye'de ilk defa benim aracıma takılan(toplamda 3. diğer ikisini Brc istanbul taktı yani brc merkez hariç bayilerde takılan ilk) bir sistemi diğer rs kulanıcılarına bilgi vermek için girdim...kendimi tanıtmam ile ne alakası var?ben aracın montaj resimlerini facebook hesabını yazarak verdim orada da kendi yorumlarım da var..çok merak eden girer bakardı...

kaldı ki bana özel mesaajla ulaşan bir kaç kişiye de telefonumu da verdim hatta samsun'da olan bir arkadaşla da görüştüm..ben de takılmıyorum sizlerin 140 170 veya 70bin km sadece öyle karmaşık hesaplar yapmaktansa benim söylediğim gibi hesaplarsanız iş çözülüyor diyorum...benzin - lpg yakıt dengesini yuzde yüz kimse hesaplayamaz her araç için farklı değerler olacaktır...ama benim dediğim gibi hesap çıkacak önünüze benzine ne harcıyorsanız aynı kulanımda aynı yolda yarsını vereceksiniz ...ben bujnu 3000 km oldu artık kesinlikle tespit ettim..bunu da defalarca söylediğim halde sistemi bilmeyen kullanmayanlar yok öyle olması imkansız falan derlerse bu sadece lak lak etmek olur...kullanan benim benden şu anda kimse daha iyi bilmesi mümkün değil..

kaç defa demişsiniz ama ben de defalarca söyledim

Aracınız
Civic FC5 2018
özür bağlantı kesilince otomatik yayınlanmış yarım kaldı

defalarca söyledim şehir dışında normal kullanımda 7 litre lpg den daha düşük 1000km de 67 lt lpg harcadı sıfır benzin...son 330 km samsun amasya arasında gidip geldim 140-170 km süratlerle gittim bu durumda bile 28 lt lpg harcadı...

neyse uzatmayayım ben de nasılsa bu sistem başkaları tarafından da kullanılacak ben şu kadar diyeyim iyi montaj olsun tek şikayet olmaz ve her kullanan da memnun kalacaktır..hoşçakalın

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar konuyu uzatmayalım artık. Hocam lpg taktırmış memnun olduğunu belirtiyor sizin fikriniz de ayrı olabilir. Lpg düşünenler için Prins ve Brc alternatifleri mevcut. Bunu öğrenmiş olduk. Paylaşım için teşekkürler.

Rs in sehirici 9 litreden asagi yakmayacagini dusunen arkadaslar icin;

Ekli dosyalar

• IMG_20190122_010609.jpg
    IMG_20190122_010609.jpg
    179.3 KB · Görüntüleme: 59
Aracınız
Benzer degerleri ben de paylaşıcam. Enteresan bir sekilde bazi arkadaslar "sehir içi 8,5 litre yakiyor" durumunu kabul etmemek icin kendine stres yapiyor. Ve suan emin oldum ki alenen montaj yapan firmanin reklamini yapiyor. Kanitlar ortada bence de bu verinin uzerine tartismaya bile gerek yok cahille aşık atılmazmis ne desek boş.

Ben performans ve keyf icin exe ecoyu satip rs aldim diyorum adam kalkmis 10km yol icin dolmusa binsen senin icin en uygunu bu olurdu diyor.

Sadece gülüyorum

Hadi kalin sağlıcakla...

Geri