Civic FC5 RS Honda Civic RS Brc lpg sistemi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
samsun-ürgüp arasında gidip geldim..gece gittim hava sıcaklığı sıfır derece civarıydı gelirken de yine aynı şekilde soğuktu...40k m kadarı şehir içi olmak üzere kayseri nevşehir vs toplamda 992 km yol yol yapıldı toplam harcanan lpg 67 litre..ortalama 3.5 tl den aldım iki sefer gaz 24 kuruş yakıt sarfıyatı..hemen hemen hep 100-105 km hız sabiyetliyicide kullandım .haftaya karadeniz sahil yıolunda kullanacağım orada kesinlikle daha düşük olacaktır
Bilgilendirme için teşekkürler, bu şekilde bizi güncel paylaşımlarla bilgilendirirseniz sevinirim :)
Ayrıca uzun yolculuğunuzda çekişte hiç sorun gözlemlediniz mi ve şimdiye kadar hiç motor arıza ışığı yandı mı?
Birde 1.6 atmosferiklerde normalde 100binde olan subap ayarı LPGde 40binlerde yapılmak durumunda kalıyor, BRC bu konuda size bir bilgi verdi mi?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
samsun-ürgüp arasında gidip geldim..gece gittim hava sıcaklığı sıfır derece civarıydı gelirken de yine aynı şekilde soğuktu...40k m kadarı şehir içi olmak üzere kayseri nevşehir vs toplamda 992 km yol yol yapıldı toplam harcanan lpg 67 litre..ortalama 3.5 tl den aldım iki sefer gaz 24 kuruş yakıt sarfıyatı..hemen hemen hep 100-105 km hız sabiyetliyicide kullandım .haftaya karadeniz sahil yıolunda kullanacağım orada kesinlikle daha düşük olacaktır
Paylaşım için teşekkürler. Yenilerini bekliyoruz.
Ayrıca benzin sarfiyatını hesapladınız mı yolculuğunuzdaki ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Bilgilendirme için teşekkürler, bu şekilde bizi güncel paylaşımlarla bilgilendirirseniz sevinirim :)
Ayrıca uzun yolculuğunuzda çekişte hiç sorun gözlemlediniz mi ve şimdiye kadar hiç motor arıza ışığı yandı mı?
Birde 1.6 atmosferiklerde normalde 100binde olan subap ayarı LPGde 40binlerde yapılmak durumunda kalıyor, BRC bu konuda size bir bilgi verdi mi?

çekiş konusunu yukarıda da yazdım..performans en az yuzde 7 artış bekliyorduk bunu veriyor..yani benzine göre daha fazla performans var

herhangi bir arıza ışığı yanmıyor..

1.6 vardı benim 40 bin km de subap ayarı yaptırdım...bunu da servis o zaman hatırladığım 300tl civarına yapıyordu ben kendi özel servisimde normal yağ bakımı içine ekstra ücret koymadan yaptırmıştım..rs de ise subap ayarını bildiğim kadar otomatik yapıyor öyle dışardan bir ayar olmayacak

Aracınız
Civic FC5 2018
Paylaşım için teşekkürler. Yenilerini bekliyoruz.
Ayrıca benzin sarfiyatını hesapladınız mı yolculuğunuzdaki ?

benzin sarfıyatı 0 (sıfır) araç taman lpg de çalışıyor marşa basıldığı anda da gazda çalışıyor...yani hem lpg yanında ekstra benzin alma durumu yok...lpg bittiği zaman otomatik benzine geçiyor lpg deposuna yaklaşık 7-8 litre benzin çekiliyor ve aynı şekilde lpg deposunda olan benzin pompası devreye giriyor...ben kendim deneme amaçlı benzinde 50 km gittim daha sonra 450 km gazda kullandım benzin tüketimi hiç yok

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu sıvı gaz sisteminin maliyeti kaç hocam

Aracınız
Civic FB7 2012
benzin sarfıyatı 0 (sıfır) araç taman lpg de çalışıyor marşa basıldığı anda da gazda çalışıyor...yani hem lpg yanında ekstra benzin alma durumu yok...lpg bittiği zaman otomatik benzine geçiyor lpg deposuna yaklaşık 7-8 litre benzin çekiliyor ve aynı şekilde lpg deposunda olan benzin pompası devreye giriyor...ben kendim deneme amaçlı benzinde 50 km gittim daha sonra 450 km gazda kullandım benzin tüketimi hiç yok
Sorulara devam...

VTEC araçlarda, üst devirlerde BRC, yanma odasını soğutma amaçlı olarak %15'e varan oranlarda benzin de enjekte ettirerek ısıyı düşürtür. Eğer yüksek devirlerde kullanırsanız, RS bile olsa küçük miktarda da olsa benzin yakılmaya devam etmek zorunda diye düşünüyorum. Bilginiz var mıdır?

Yine bu yüksek kalorifik yanma değerlerinden dolayı supap ayarının otomatikleşmesi/gerek kalmaması sevindirici olur. Bu bilginin kaynağı ustanız mı, BRC'mi? (Yanlış anlamayın, sorgulamam lazım)
Çünkü bildiğim kadarıyla atmosferik Toyota motorlarda supap ayarına gerek yok diyebiliyorum. Honda da kendisini geliştirmiş olabilir pek ala.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hayırlı olsun ama ben turbo benzinli araçlara LPG takılmasını çok saçma buluyorum. LPG sistemi takması çok büyük maliyet sonra bunun sorunları var lpg yi litre olarak fazla tüketmesi var felan filan. Hiç bulaşılmaması gerek bence. Benim düşünceme göre ne benzin ne dizel ne de lpg. Devir hybrid yada tam elektrikli araç devridir artık.

Aracınız
Civic FC5 2018
evet euro 6 tl den 2350 euro yani 14.000 tl maliyeti oldu..şimdi euro 6.40...tekrar ediyorum bu Brc nin Honda Rs için yaptığı bir ürün...ben benzine göre kesinlikle yüzde 50 tasarruf ettiğini gördüm..244 tl lik gaz ile 1000km yaptı..havalar ısındıkça bu daha da artacak..hybrid araç tavsiye eden arkadaş araç fiyatlarını karşılaştırın .bana honda rs maliyeti lpg ile 130 bin tl...piyasanın bu fiyatta bu özelliklerde en iyi arabası

Geri