HONDA CIVIC ve OPEL INSIGNIA

Geçen hafta Honda Civic Elegance 2015 model test sürüşüne çıktım.

Artıları

+İç hacmi geniş

+Otomatik F1 Şanzuman' ı rahat ve iyi

+Çift dijital göstergesinin oluşturduğu simülasyon ortamı çok güzel

+Hızı ve yolu hissettirmiyor.

+VTEC performansı yüksek hızda düşük yakıt tüketimi açısından olumlu

+Kullanımı kolay

+Koltukları rahat

Eksileri

-İç malzeme açısından Opel Insignia' dan kötü

-Saç sağlamlığı açısından Opel Insignia' dan kötü

-Donanım teknolojisi açısından Opel Insignia' dan geride

-İlk hızlanmalarda Opel Insignia' dan biraz geride

-Yol tutuş olarak Opel Insignia' dan geride

-Görüş mesafesi park etme açısından kolay değil

Bugün Opel Insignia Cosmo modeliyle test sürüşü yaptım

Artıları

+İç malzemesi sert ve kaliteli

+Direksiyonu iyi

+Donanım olarak çok zengin

+Hızlanmalarda iyi

+Dış görünüşü sportif güzel ve prestijli

+Yol tutuşu iyi

+Park etmesi kolay

Eksileri

-İç hacmi Honda Civic' e göre dar

-Gösterge paneli Honda Civic' e göre daha sade ve Honda Civic kadar özel değil

-Koltukları sert ve Honda Civic kadar rahat ettirmiyor.

-Otomatik şanzımanda Honda Civic ekstra olarak S modu seçeneği sunuyor ve kullanım rahatlığı ve sağlamlık açısından Honda Civic bir adım önde

-Honda Civic' in VTEC motoru, Opel Insignia' daki Turbo motordan daha sağlam ve dayanıklı

-Yüksek hızları hissettiriyor

-Teknolojik ayrıntıları kafa karşıtırabiliyor

Kısacası bana göre Honda Civic Elegance. Sizlerinde yorumunu almak isterim.

Aracınız
Bi kere sınıfları farklı araçlar hocam insignia sonuçta d segment bi araç konfor olarak civici aratacagına inanmıyorum insigniyanın ama o göstergeler seni zamanla sıkacagını düşünüyorum ben o iç ferahlık f1 şanzıman ve insigniadan daha keskin ve sportif durusundan dolayı civic derdim. . .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic in iç hacmi daha mı geniş...? İnsignia ya hiç binmedim ama dıs kasa cok buyuk..bu kadar buyuk aracın içinın bizim araçlardan daha dar olması beni sasırtttı ve mutlu etti.:)

Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Herkesin beklentileri farklıdır. Kullanım kolaylılığı ve dayanıklılık açısından Honda Civic ' i tercih ediyorum. Istanbul' da ikamet ediyorum. Honda' yı Cevizlibağ Topkapı Cem plazada, Opel'i de Cevizlibağ Topkapı Odak plazada test ettim. Boyum 194 cm, ne kadar koltuk ayarı da yapsam, Opel' de rahat edemedim. Ayrıca bana göre konfor çok donanım değil, koltuğa oturduğun zaman rahat etmek diye degerlendiriyorum. Şunu da belirteyim; Honda Civic ' i kullanırken yol sesi hissetmedim. Ayrıca ben de 1999 model Honda Civic 1.4 S sahibiyim :)

Aracınız
Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Herkesin beklentileri farklıdır. Kullanım kolaylılığı ve dayanıklılık açısından Honda Civic ' i tercih ediyorum. Istanbul' da ikamet ediyorum. Honda' yı Cevizlibağ Topkapı Cem plazada, Opel'i de Cevizlibağ Topkapı Odak plazada test ettim. Boyum 194 cm, ne kadar koltuk ayarı da yapsam, Opel' de rahat edemedim. Ayrıca bana göre konfor çok donanım değil, koltuğa oturduğun zaman rahat etmek diye degerlendiriyorum. Şunu da belirteyim; Honda Civic ' i kullanırken yol sesi hissetmedim. Ayrıca ben de 1999 model Honda Civic 1.4 S sahibiyim :)

Yol sesini cevizlibağda hissetme şansın olmaz hocam bende sana sukadar söyleyim konfor güzel civicte benzinli araç sonuçta 4K rpm civarında motor sesi duyarsın ama yol sesi diyosan 120 km civarlarında almaya başlıyo ama aşırı hız arayan biri değilseniz sadece konfor konusunda o sesin sizi rahatsız edeceğini düşünmüyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ayrıca 2016 da Honda Civic ' ler kasa değiştiriyor. Bakalım diğer konularda da iyileştirmeler yaparlarsa türlü riske rağmen alınır diyorum:
2016-honda-civic-sedan-side2.jpg
HONDA%20CIVIC%20SEDAN%202016%20004.jpg

Geri