Honda CR-V 1.6 Dizel

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ozgur-35 Hayırlısı olsun, ben de her zaman yeni yenidir derim (y)

S

Silinen üye 20336

Guest
Yeni kasa 1.5 Vtec benzınlı cvt sanzıman 200 hp 250 tork
Eskı kasa 1,6 Dtec dızel 9 ılerı Zf tam otomatık sazıman 160 hp 350 tork Altın yumurta tabırı caızce
Eskı kasa sanzıman tork ve yakıt olarak cok avantajlı ama yenı her zaman yenıdır
Sızce yenı kasa Crv mı eskı kasa mı ?

0-100 hızlanma verilerine bakınca;
Yeni kasa CRV 1.5 VTEC’in hp fazlasına ve hafif olmasına rağmen kayda değer bir hızlanma avantajı sağlayamadığı görünüyor.(Fark 0,4 sn.)

Yakıt olarak da şehir içinde 2 lt’den şehirler arasında 1 lt’den fazla fark var.

Farklı düşünenler olabilir elbette ancak benim fikrim yeni kasa daha şık.

Ayrıca yaklaşık 60 kg daha hafif. Bu hafifliğin sebepleri şanzıman ve motor da olabilir ama sonuç olarak toplam ağırlığın azalması yol tutuşa katkı sağlayacaktır.

Ülkemizdeki vergi sistemlerine göre bence 1.6 dizel 160 hp çok iyi bir seçenekti...

Aracınız
Honda CRV
Yarın veya yakın zamanda Yenı kasayı test edıcem.Bana o dizeldekı 350 tork hıssını vercek mı cok merak edıyorum. Dizel Crv de sollamaya cıktın mı hafıf gaz verıyordum şahlanıyordu bı anda 160 179 180 200 e cıkıyordu tork cok yüksektı. Eco moddan Spora bıle bı kez almadım hep ecodaydı o derece hızlıydı ki vıtesı S ye bı kez bıle almadım. Yenı kasa C200d 136 hp arkadas var o bıle dedı abı bu cok hızlı, ben her sollamada vıtesı S ye alıyom dedı.

Ama yenı CR-V yi kullanmadım daha en kısa zaman kullancam aracı Kullanmadan yorum yapmak da olmaz yalnıs olur kullanmak lazım test randevsunu aldım yarın ınsaalh gıdıcem terakkıye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Materyal kalitesi ve hissiyatı olarak yeni CRV daha iyi, ben iç mekanını çok beğeniyorum açıkçası (y)
Test amaçlı kısacık kullandığımda yol sesi olarakta bana iyi seviyede geldi, eski CRVden sessiz gibiydi (özellikle motor kısmından).
Bende yeni araç alacaksam @NoFeaR hocam gibi yeni yenidir felsefesini makul bulurum, özellikle alt takım yıpranmadığı için konfor ilk etapta hep yüksek olur :)
Hatırladığım kadarı ile eski aracınızdaki şahlanarak hızlanma yoktu yanlız.
Civic 1.5 Turbo'lar gibi lineer hızlanıyordu, muhtemelen nedeni CVT şanzıman.

Son düzenleme:
S

Silinen üye 20336

Guest
Materyal kalitesi ve hissiyatı olarak yeni CRV daha iyi, ben iç mekanını çok beğeniyorum açıkçası (y)
Test amaçlı kısacık kullandığımda yol sesi olarakta bana iyi seviyede geldi, eski CRVden sessiz gibiydi (özellikle motor kısmından).
Bende yeni araç alacaksam @NoFeaR hocam gibi yeni yenidir felsefesini makul bulurum, özellikle alt takım yıpranmadığı için konfor ilk etapta hep yüksek olur :)
Hatırladığım kadarı ile eski aracınızdaki şahlanarak hızlanma yoktu yanlız, Civic 1.5 Turbo'lar gibi lineer ama iyi hızlanıyordu (Bu durumu nedeni muhtemelen CVT şanzıman).
Hangi durumun nedeni m2hamid hocam?
Lineer hızlanmanın mı?
Şahlanmadan hızlanmanın mı?

Aracınız
Honda CRV
Bahsettınız gıbı Benı en cok korkutan tork azlıgı ve cvt Bayı aramadı hala test randevvsu yaptım ama ses soluk yok Oraya gıdersem kullandırırlar mı acaba aracı

S

Silinen üye 20336

Guest
Bahsettınız gıbı Benı en cok korkutan tork azlıgı ve cvt Bayı aramadı hala test randevvsu yaptım ama ses soluk yok Oraya gıdersem kullandırırlar mı acaba aracı
Her ne kadar sorunsuzluk hususunda ZF kadar rüştünü ispat etmiş olmasa da; Otomobilin markası Honda olduğu için 1.5T’lere göre güncellenmiş olan CVT’nin de sorun çıkarmasını beklemiyorum .. İnşaALLAH çıkarmaz. ??

Tork konusuyla ilgili kişisel görüşüm de şöyle;
Yüksek tork bağımlılık yapıyor. ?
RS’deki 182 Hp ve 220 Nm torka rağmen 1.6 dizellerdeki 250-270-300-320 Nm torkun eksikliğini hissediyorum maalesef.
RS 220 değil de 300 Nm olsaydı tadından yenmezdi ☺️??
Siz de 350 Nm’ye alıştıktan sonra 243 Nm’de eksikliğin farkında olacaksınız diye düşünüyorum...
Ayrıca 1.6İ-DTEC 160 Hp’ye 4000 rpm’de ulaşırken 1.5 VTEC 193 Hp’ye 5600 rpm’de ulaşıyor. Yani; +33Hp 1600 rpm geriden geliyor yeni CRV 1.5 VTEC’de...

Test sürüşü yapınca her şey daha net belli olacaktır elbette sizin için... Test sürüşü yaptıktan sonra izlenimlerinizi paylaşırsınız umarım... ☺️??

Siz arayıp randevumuz vardı ne oldu diye sorun isterseniz. Unutulmuştur belki...

Geri