Honda dışı bir araç bilgisi

Merhaba;

Gerçi bilen olur mu emin olamadım ama paylaşayım istedim. Biliyorsunuz yakın zamanda Accent aracımızı satıp tek arabaya indik. Eşim ile çivici ortak kullanıyoruz. Yine benim bir dönem şöyle hafta içi acımadan kullanacağım, park ederken arkama bakmayacağım bir araç arayışım olmuş (fiorono,sandero vb gibi) ama sonra vazgeçmiştim.

*

Bir tanıdığımız arabasını satıyor, ilk bana söyledi. Araç 2008 megane2 sedan privilage. 1,5 dci (100 hp olanlardan). Sadece plastik çamurluk değişmiş başka bir kazası yok. Tüm bakımları yetkili servis kayıtlı ve 70 binde. Hatta aracı satmadan önce yıllık bakımını da yapıp veririm dedi*J

*

Herneyse internet fiyatları uçmuş, 47 bin isteyenler dahi var. Bana önce 40 dedi bu fiyatlara bakarak. Ben de biraz internet kanalı ile inceleme yapıp, kendi ödeme gücümü de göz önüne alarak 30 bin dedim. Niyetim 1 1,5 sene* binip satmak .Ama satarken zarar da etmek istemiyorum. Bu yüzden piyasa fiyatının altında almak isterim (belki galeri fiyatı*J)

*

Buna bir galeri 35 fiyat demiş, ben de bunu duyunca 32 ye çıktım (ki bu benim üst limitimdi)

*

Hafta sonu iki adet Renault bayii ne gittim. Araç alacak gibi davranıp bu aracı takasa vermek istediği söyleyince 28-29 arası fiyatlar verdiler….bana biraz fazla öldürdüler gibi geldi. Daha bir ay olmadı, ben 2005 accenti 22 ye verdim, bu araç çok daha üst düzey bir araç ona göre 28 diyorlar…. Gerçek binici fiyatı için marj mı yüksek anlanmadım. Dedikleri piyasası 30-31 arası

*

Bu bilgiler ışığında benim 32 lik teklif zaten çok yukarda kaldı, kıvırıcam biraz. İlk dediğim 30 bile içime çok sinmiyor.

*

Sizce bu araç ne kadar eder.

*

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=84]nonickname[/MENTION]

Hocam benim düşüncem 2008 dizel bir aracın 70 bin km de olamayacağı yönünde, km oynanma olayı çok fazla olduğu için ikinci elde dizele hep kuşkuyla bakıyorum.

sketen

0
Aracınız
Bende Megane2 extreme sedan 1.6 16v(boş paket) vardı 43binkmde sattım 5ay önce 32.500liraya. 2kapıda rötüş boyası vardı.

Geri