Honda fb7 alt takımdan gelen ses

Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese sağlıklı günler dilerim 2012 model fb7 aracımın alt takımından ses geliyor özellikle sağ taraftan olduğunu hissediyorum bir kaç ustaya gösterdim bulamadılar başına daha önceden böyle bir durum gelen var mı acaba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yüksek ihtimal z rotlardir diye düşünüyorum. Genelde önce sağ taraf ses yapmaya başlıyor.

Xedos

Özel Üye
Eger direksiyona da titresim geliyorsa bence de z rotlardandir. Ucuz parcadir ve ciftini degistirmeniz tavsiye edilir. Sicak bir sehirdeyseniz amortisor kule takozu/lastigi de olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Eger direksiyona da titresim geliyorsa bence de z rotlardandir. Ucuz parcadir ve ciftini degistirmeniz tavsiye edilir. Sicak bir sehirdeyseniz amortisor kule takozu/lastigi de olabilir.

Z rotlarında boşluk yok dediler amortisör kule takozu olabilir teşekkür ederim

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Z rotlarında boşluk yok dediler amortisör kule takozu olabilir teşekkür ederim
Bende de sağ önden lıkırtı şeklinde ses geliyordu. 4 Z rotu da değiştim. Sesler çoğunlukla azaldı fakat geçti diyemem. Bozuk köy yollarında ses geliyor. Sanırım kule takozundan da yapabilir.

Xedos

Özel Üye
Arkadaslar minik de bir hatirlatma. Z rotlarinin cin mallari var ve yenileri bile ses yapabiliyor. Olur da degistiren varsa kesinlikle cin mali tercih etmemesini tavsiye ederim. Orijinali zaten uc kurus daha yuksek.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Z rotlarında boşluk yok dediler ama
Z rotlari biraz kilometre yaptıktan sonra araç sicakken alt takimciya gösterin bence.
Ben yan sanayi aldım ama 10bin km.sonra daha kötü ses başladı, ancak orijinal takınca sorun kalmadı.

Geri