Honda fb7 klima sorunu

Ad Soyad
Mert Parçaoğlu
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba arkadaşlar,

Klimanın ac dc modunu açmadan sadece fanı açtığımda en yüksek derecede olsa bile sol taraftan sadece soğuk geliyor. Aynı durum ac dc modu açık olduğunda da var. Daha önce böyle bir durum yoktu.

Sizce neden olabilir?

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Merhaba arkadaşlar,

Klimanın ac dc modunu açmadan sadece fanı açtığımda en yüksek derecede olsa bile sol taraftan sadece soğuk geliyor. Aynı durum ac dc modu açık olduğunda da var. Daha önce böyle bir durum yoktu.

Sizce neden olabilir?
Merhaba arkadaşlar,

Sizce neden olabilir?
Benim aracımda da aynı problem vardı. En yüksek ısı değerine aldığım zaman çalışmaya başlıyordu. Direksiyonun altına yatıp baktığım zaman huni şeklinde bir borunun yerinden çıktığını gördüm ve yerine taktım. Aynı zamanda klimanın ısı ayarına göre dönen, büyük beyaz renkli daire şeklinde plastik bir parça vardı, bu parça havalandırma yönlendirmesi yapıyordu ve takılmış kalmıştı, tıkırtı yapıyordu. Dişlilerine, sağına soluna ve içine doğru WD 40 sıkıp yağlayınca takılması düzeldi ve dönmeye başladı. Forumda klima hata ekranı sıfırlama konusunda güzel bir bilgilendirme var, oradaki yönlendirmeye göre klima hata ekranına girip bu bahsettiğim motorun hata verdiğini gördüm, hata temizleme yapınca bütün sorunlar düzeldi.

Ekli dosyalar

• Civic klima.jpg
    Civic klima.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Geri