Honda ile devir çevirmek riskli mi ?

Manuel FD6 cıvıc kullanıcısıyım, biliyorsunuz arabalarımız atmosferik devir çevirmek gerekiyor yürümesi için, honda’nında vtec motor teknolojisinden dolayı alt devirle üst devir farkı gerçekten çok fazla üst devirlerse sesi soluğu bie başka, yalnız üst devirlerde acaba bişey olur mu ? Ya motor şimdi kırılırsa korkusu oluyor bende

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Eğer aracın lpg li ise subap ayarın çok çabuk bozulur, ayrıca araçlar benzine göre üretilmiş mesela benzinde 40 derece ısıya çıkıyorsa motor lpg de 100 derece ısıya çıkıyor, ister istemez zarar verir ama motor kırılmaz korkma :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Manuel FD6 cıvıc kullanıcısıyım, biliyorsunuz arabalarımız atmosferik devir çevirmek gerekiyor yürümesi için, honda’nında vtec motor teknolojisinden dolayı alt devirle üst devir farkı gerçekten çok fazla üst devirlerse sesi soluğu bie başka, yalnız üst devirlerde acaba bişey olur mu ? Ya motor şimdi kırılırsa korkusu oluyor bende
Hocam Honda'nın motorları devir çevirerek güc kazanır. Devir çevirmeden önce subap ayarı, bujiler, motor yağı, filtreler iyi olmalı. Lpg için zararı en aza indirmek için Afr ayarı yapılır. Ama daha garantisi benzine al yapıştır hocam. :)
Kesiciye girmemeye çalışın. Redline'de vites atın. Lastiklerde iyi olursa tadından yenmez. :)

Hocam Honda'nın motorları devir çevirerek güc kazanır. Devir çevirmeden önce subap ayarı, bujiler, motor yağı, filtreler iyi olmalı. Lpg için zararı en aza indirmek için Afr ayarı yapılır. Ama daha garantisi benzine al yapıştır hocam. :)
Kesiciye girmemeye çalışın. Redline'de vites atın. Lastiklerde iyi olursa tadından yenmez. :)

Kırılmaz diyosun yani yağ su varsa :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer aracınız bakımlı ise tam tersi Honda motorları devir çevirmeye istekli ve devir çevirdikçe gücünü ortaya koyan motorlardir, bence aracınız bakımlı ise devir çevirirken korkmanıza gerek yok. Eski FD6mda gereken her koşulda hiç cekinmeden devir çevirdim ve bir sorunla karşılaşmamistim. Günümüzde LPG ile benzin fiyatları arasındaki farkın kapanmasıni da hesaplarsak bence devir çevireceğiz zaman aracı benzine alırsanız çok daha güvenle devir çevirebilirsiniz, benzinde subap ayarı daha geç bozulacaktır.

Aracınız
Benzinde yapın bunu motoru bozmazsınız fakat Katalitik konvertörü parçalarsınız uzun solukta. Oda LPG nin yüksek ısısından kaynaklanır. Böyle stresli işlerde kesinlikle benzin kullanın, hatta ve hatta oktanı düşmüş(eski benzin) bile yorar motoru ve atesleme sistemini. Ben gazlamaktan aks kafası bosluk yaptı bosluğunu alana kadar bir kere tık diye ses yapıyor ileri ya da geri giderken bir seferliğe mahsus.

Her 5000 km de bir yağ değişmeli, her 15.000 km de bir sanzıman yağı, filitreler ona keza.. Öyle otomobiller var ki piste giriyor cıkıyok yağ değişmesi gerekiyor.

Eğer sürekli bu sartlar altında kullanılacak araba için LPG eziyet bana göre.. :)

Bu ekonomik zorlukta insanlar araclarının bakımlarını vergilerini ödemekte zorlanırken bunlar gercekten gereksiz heyecanlar :)

Siz en iyisi arabanızın kıymetini bilin ve ona iyi bakın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Devir çevirmekten bir şey olmaz. Ben çok çeviren biri değilim benim ortalama devrim 1.9 falandır herhâlde. Biraderde 1.6 110bg corolla hb var 120 km yolu aralıksız 200 km hız ile gidiyor. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadı :D

Geri