Honda Markası ile İlgili Tespitim...

Şu an kullandığım FB 7 kasa 2013 model Civic benim ilk Hondam. Bu güne kadar Renault-Opel-Ford-Fiat marka araçlara sahip oldum. İlk defa kendimi bu araçta mutlu hissetim. Daha önce bütün araçlarımda bir tatminsizlik oluyordu bende. Hiç birinden dört dörtlük memnun olamıyordum. Çevremde birileri araba aldı mı hafif bir kısknçlık oluyordu. Ama Civic aldıktan sonra bunlar bitti, şimdi hiçkimse umrumda değil, aracımda ufak tefek eksiklikler olsa da, umrumda değil. Özetle arabamı seviyorum. Kısmet olursa niyetim eğer Mercedes alamayacak isem, yine paramın yettiği Honda ile yola devam etmek olacak. (artık accord mu olur, civic mi yoksa crv mi bilemem :) ) Model belirsiz ama marka belli artık bende.

Ancak Honda aldıktan sonra başka markalarda yaşamadığım şeyleri görmeye başladım. Trafikte "kaşınan" tipler karşıma çıkmaya başladı, çoğuna uymuyorum, ancak bir iki kere de kısa süreli "had bildirmişliğimiz" oldu. Enterasan şeklide garip garip tavırlar görüyorum.

Diğer bir konu internet ortamları. Daha önce marka bağımlı/bağımsız forumlarda diğer araçlarım için herhangi bir şekilde tartışmaya girmezken, Honda ya karşı düşmanca tavır alan kişiler ile muhatab oldum. 1999 yılından beri forum ortamlarındayım, superonline araba forumlarından beri üyeliklerim var. Bugüne kadar hiç bir forumdan değil "ban"lanmak, uyarı dahi almadım. Ancak Hondayı aldıktan sonra ilk ban imi yedim. Başka bir konuda söylemiştim, detaya gerek yok, Hyundai forumunda oldu bu. (eşimde admire var, bu sebeple o foruma üyeydim). Hyundai cerlde ciddi bir düşmanlık sezdim, Honda deyince sanki içlerine şeytan giriyor. Arabadan hiç anlamayan biri yazılanları okusa, Honda'nın dünyanın en dandik, en kalitesiz, en çok yakan arabası zanneder. Neyse arkadan konuşmaya giriyor bu uzatmayayım. Başka forumlarda da benzer durumlar oldu / oluyor.

İyi yanları da var tabi. Geçtiğimiz aylarda kayınpedere c-elysee bakmak için citroen bayiine gittim. İçeri girdiğimde görevli arkadaş yeni c4 picasso bakacaksınız herhalde dedi. Hayır dedim, neden öyle dediniz?. Eh otoparka girerken gördüm sizi, Honda ile geldiniz dedi. :) Kendi satış temsilcisi hondayı görünce muadili olan c4 ün lafını bile etmeyip, ürün gamındaki en pahalı aracı söyledi (showroomda c5 yoktu)....

Neyse çok uzattım. Özetle aracımı seviyorum, ama çevrede ruh hastası çok.

Ynt: Honda Markası ile İlgili Tespitim...

Güzel tesbit ve izlenimler. Honda sahibi olmak her açıdan ayricaliktir. En basiti bu sitemizin seviye ve kalitesinden.uyelerinden

Haklısınız maalesef Clio'da bende hic benzer sorunlar yasamamistim ama Civic cok dikkat ceken bir arac nedense diger arac sahipleri Honda'yı gorunce bir tuhaf davranmaya basliyor ozellikle VW ciler :)

eray

0

onlara zaman verin Honda yı öğrenmeleri lazım [;)]
Victor Hugo nun dediği gibi "öğrendikten,sevdikten sonra daha çok acı çekeceksiniz" :clap:

[quote author=eray link=topic=811.msg14523#msg14523 date=1413053823]
onlara zaman verin Honda yı öğrenmeleri lazım [;)]
Victor Hugo nun dediği gibi "öğrendikten,sevdikten sonra daha çok acı çekeceksiniz" :clap:
[/quote]
Bir atasözü de benden olsun biraz Gakkoş sallaması ama olsun :D
İlaçların yan etkileri varsa arabalarında yan etkileri vardır.Bazıları başını döndürürken bazıları mideni bulandırabiliyor
birazı alıntı birazı sallama :gut: [;)]

Benim araba konusundaki düşüncem şudur, tatmin olunacak bir araç almak lazim. Öncelikle japon mu yoksa avrupa/amerika yapımı mı? Avrupa'da alman yapımı mı? Bunun kararını verdikten sonra da segment seçimi. C segmenti üstündeki arabalar donanım, güvenlik ve kalite vaadederler. Bu seferde paket girer işin içine.
Honda Civic e gelince c segmenti bir araç olarak kesinlikle tatminkar. Güvenlik donanımını paket tercihine bırakmamış. Dream premium yada elegans hepsinde aynı sayıda hava yastığı, vsa gibi donanımlar koymuş. Direksiyonun virajda gereksiz aşırı çevrilmesini geri tepki ile uyaran donanım ise c segmenti araçlarda sadece Civic te var. Alındı günden beri rahatlik ve güven veren, sanayide motor, elektrik, kaporta ustası aşındırmak yerine güzel ledler, modifiye parçalar için arabanıza zaman ve para harcarsiniz. Trafikte yanınızda duran araçlarda ki her donanım sizde de olduğu için hiç Üzülmez kıyaslama yapıp kaybetmezsiniz Civic inizle.
Bence motoruna, görüntüsüne, güvenliğine güvendiğimiz bu aracı alarak mutluluğu kendimize baştan hediye ettik. Arabada sadece kusur arıyoruz. Katlanır ayna da olsaydı gibi. Ya da d segmenti araçlarda olan donanımları kıskanıyoruz.

Geri