Honda P-HOAT Antifiriz...

Aracınız
Motul Yağ Seçici sayfasında araca uygun çıkan sonuca göre "MOTUL e-AUTO COOL" Honda için önerilen P-HOAT özellikli hibrit organik pembe antifiriz çıkıyor.
Yalnız bu antifirizin satışı yok. Genel olarak satılan "MOTUL AUTO COOL G13" serisi. Bununda Wag araçları için üretildiği yazıyor.
Biri eski diğeri yeni olduğu için mi isimler farklı yada içerikler aynı anlamadım, işin içinden çıkamadım.
Honda için önerilen antifiriz P-HOAT... Bildiğiniz bir P-HOAT antifiriz varmı. Yoksa su koyup geçicem bu ne saçma iş anlamadım

https://urun.n11.com/antifriz/motul-auto-cool-g13-antifriz-37-derece-5-lt-urt-trh-0421-P447221486

Aracınız
Orjinal antifirizi nedir bu araçların, nereden bulunur

Aracınız
Servisle hiç işim olmaz. Önceki sahibinin servis kayıtları elimde, sıfır motora 10w-30 yağ konulmuş. Antifirizide musluktan dolduldular heralde. Orjinal ürün eskişehir serviste bulunmaz, bozulan motoru dobloya yükleyip oto sanayiye götürdüklerini duydum...
Mademki orjinal bulamıyoruz, orjinale muadil, kaliteli nasıl bir antifiriz alayım. Örneğin yukarıda yazdığım Motul G13 kullansam nasıl olur, kullanan var mı, siz ne kullanıyorsunuz

Son düzenleme:
Aracınız
Gormedigim islemi serviste mumkun olmadikca yaptirmam. Aracin bakimlarini zamanim varsa kendim, yoksa ustama yaptiririm. Servisten sanziman yagi ya da antifiriz istedigimde Honda yazili gri kutuyu vermek zorunda bana. Kapaginda da Total yazar… Silikatli antifiriz kullanirsaniz motorunuz zaman icinde LPG varsa regulatorden baslar,
Sirasiyla kalorifer radyatoru, devirdaim, radyator tikanmasi, hararet conta yanigi gider boyle..

Iki antifriz karistiginda da ayni seyler gelir basinaza.
Secim sizin.
Benimde aracim yetkili servis bakimli degil ama daha once Honda da calismis biri oldugum icin bunlar benim icin asla sorun olmadi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Km bağımsız 10 yıl hocam kitapçıkta yazanı söylüyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hangi kasanın kitapçığını belirttiniz bilmiyorum ama FD6/FB7nin kitapçığındaki bilgi fabrikanın koyduğu antifriz sonrası konulan yeni antifrizde değişim 5 yıl/100bin km öneriliyor. Fabrikanın koyduğu antifriz için 10 yıl/200bin km ömür belirtilmiş.

1560184089559-png.252875

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servisle hiç işim olmaz. Önceki sahibinin servis kayıtları elimde, sıfır motora 10w-30 yağ konulmuş. Antifirizide musluktan dolduldular heralde. Orjinal ürün eskişehir serviste bulunmaz, bozulan motoru dobloya yükleyip oto sanayiye götürdüklerini duydum...
Mademki orjinal bulamıyoruz, orjinale muadil, kaliteli nasıl bir antifiriz alayım. Örneğin yukarıda yazdığım Motul G13 kullansam nasıl olur, kullanan var mı, siz ne kullanıyorsunuz
Tercih ve karar sizin tabiki, ben 5 yılda bir değişen sıvı için muadil ürün riskine gerek yok düşüncesindeyim.

Geri