Honda servis indirimi hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Silinen üye 20336

Guest
Servis fiyatları, randevuların ileri tarihlere alınabilmesi, serviste bekleme süresi, sorulan sorulara verilen bilgisizce cevaplar v.b. kötü hissettiriyor...!

Ancak öyle arızalar da olabiliyor ki garantiden değişimler çok kıymetli olabiliyor:
Bir arkadaşımın Honda CRV’si var. Sanırım 2016 model. Sıfır km almıştı. Geçen gün sordum nasıl aranız CRV ile diye.
Birbirimizi seviyoruz ama silindir kapağı ve akslarda sorun var garantiden değişecek dedi!

Garantisi bozulmuş bir araçta yaşanacak benzer problemlerin maliyetlerini cepten karşılamak hem can yakar hem de pişman ettirir!
Olmaz olmaz bir sorun olur ve garantiden karşılanırsa fahiş servis ödemelerinin acısını unutturabilir...
Nasip işte...

Karar vermeyi zorlaştıran tecrübeler...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
önceki aracım toyota aurisdi, ve 6. bakım dahil tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. Yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. saçma sapan bir balata spreyine bile ağıza alınmayacak rakam yazıyorlar faturada. keşke ilk 20 binden sonra bende dışarda yaptırsaymışım. en azından ozaman verdiğim 600 lira şimdinin 1200 lirasıydı. Bu yeni aldıgım FC5 te te sadece 20 bin bakımına kadar servise sokacam. sonrasını özelde yaptırcam. Hatta 10 bin bakımından sonra bile birdaha yetkili servise gitmeyebilirim.
İşi biraz daha garantiye almak en mantiklisi. Çünkü 20 bin bakımı serviste yapılırsa arabanız 30 bin km ye kadar garanti altında demektir. Bu da normal bir kullanıcı için ortalama 2 yıl demek oluyor. Zaten 2 yıl ve 30 bin km'de sorun cikmiyorsa ondan sonra çıkabilecek her türlü sorun kullanıcı hatası olarak yorumlanacak büyük bir ihtimalle. Ben ikinci el aldım yetkili servise yaptırdım ama şanzıman yağı değişecek dediler. Keşke direkt dışarda yaptirsaydim diyorum şimdi. 1860 TL fatura çıkardılar. Standart bakıma ek olarak cvt şanzıman yağı için 700 TL fiyat çıkarıyorlar. Birde servis diyor ki dışarda şanzıman yağını orjinal bulamazsınız. Sanki Honda yağ üreten bir firma. Dışardan aldığı yağı paketleyip üzerine Honda yazınca orjinal oluyor. Filtrelerde aynı. Honda ne filtre üretiyor ne yağ üretiyor. Hatta motor yağını 10-40 koyuyor , eminim onu bile varille alıp neredeyse ortalama bir yağ kalitesinin altında bir yağ kullaniyordur. Piyasada Shell 80 TL, Castrol 90-95 TL (4 litre fiyatı) servis litresine 62,5 TL fiyat yazıyor.ona göre pay biçin fahiş fiyatlara. Tamam kâr etsinde 4-5 kat kâr etmesinler. Zaten faturaya yansıyan işçilik ücretleri yetmiyor mu?. Herşeyi geçtim motor yağı değişirken çıkan eski yağı atık imha bedeli olarak faturaya yansıtıyorlar ( çıkan kirli yağı imha edeni daha görmedim,herkes satıyor o yağı. Sattığı yetmiyor gibi birde bizden ekstra para alıyor)

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Örnek;
Yazılım yaptırmak istiyorum garanti bozulur diye yaptırmıyorum. Servis öncesi yazılımın sıfırlanıp servisten sonra ücretsiz yeniden yükleme hizmeti de varmış Hondata’da ancak ben İstanbul’da değilim ve bu opsiyonu da kullanamıyorum. Yazılımı satın alırken kendin yazılım ayarlarını değiştirme opsiyonlu satın alırsan da fiyat artıyor.

Garanti bozulacak tedirginliğini yaşarken bir yandan da araçta “kullanıcı dışı kaynaklı” bir sorun olsa yetkili servis garanti kapsamında değerlendirmemek için azami gayret gösterir hissiyatı da insanı iyice geriyor!

Kısır döngü ve esaret hissi!

Özgürlük için de şanzıman yağı değişimi ve spesifik bakım/durumlar dışında yetkili servise uğramamak en iyisi gibi:)

Aracınız
Civic FD6 2008
Kayseri Honda civic lpg li araca 1350 tl ücret istiyor
65 liraya yağ filtresi,145 liraya hava filtresi, 165 liraya polen filtresi, 260 liraya 10-40 motor yağı (4 litre fiyatı) satmak için istemiştir. Birde 150 TL işçilik ve arabandan çıkan kirli yağı satmak (pordon imha etmek için ) 15 TL alacaklar. Bütün bunlara birde KDV ekleyecekler

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Telefondan sordum 1350 dediler pazarlık kabul etmiyorlar .Peki daha uygun bakım yapan bayi var mı bilgisi olan paylasirsa sevinirim yakin zamanda diyarbakira gidicem oralarda da yaptirabilirim.

ywzckr

0
Telefondan sordum 1350 dediler pazarlık kabul etmiyorlar .Peki daha uygun bakım yapan bayi var mı bilgisi olan paylasirsa sevinirim yakin zamanda diyarbakira gidicem oralarda da yaptirabilirim.

Sarf malzeme istemiyorum, motor ic temizleme istemiyorum de hocam oyle fiyat al arac ilk 10 bin bakimina giriyorsa polen degistirmek de istemiyorum de. Fiyat 200-300 duser. Arkadasin indirim dedigi de bu verecekleri hizmetten kisip fiyati dusuruyorlar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri