Honda servisinde motorun tazyikli suyla yıkanması

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar iyi pazarlar. Civic hb fk7yi honda marmarada bakıma götürdüm, bakım yapıldıktan sonra araç yıkamaya götürülüyor ama beni şaşırtan motorun da yıkanması. Kaput kaldırılıp köpük ve tazyikli suyla yıkanması doğru mu sizce? Bu konu gerek bu forum gerek başka yerlerde çok konuşuldu, genel fikir yıkanmasının gereksiz ve zararlı olduğu yönünde. Kabloların, akünün veya motorun herhangi bir yerinin özel bir şeyle veya poşetle dahi kapatılmadan böyle yıkanması zarar vermez mi araca? Yarın öbür gün elektrik tesisatında bir sorun çıksa veya hava filtresinden su kaçsa veya herhangi bir şey olsa kullanıcı hatası demezler mi? Yılda binlerce aracın bakımını yapıp yıkadıkları için demek ki bi bildikleri var diye düşündüm ama sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

gunesec

Özel Üye
Bana pek anlamlı gelmiyor. Bildiğim ve herkesten duyduğum yıkanmaması yönünde. Neden öyle yaptılar acaba sebebi neydi ki?

Aracınız
Aracin kitapciginda bile yaziyor yikamayin diye. Ben bunun kontrollu eskitme oldugunu dusunuyorum.

Hemen olmaz ama belli bir sure sonra aracin belli yerlerinde su kaynakli oksitlenmeler olusacak sacma sapan sensor ya da arizalar meydana gelecek. Motor yikama spreyleri disinda asla baska bir sey yapilmamali.

Ben bile elime bir bezi alirim once temizlerim ondan sonra temizleme spreyini kullanirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri