Civic FC5 Hondanın yetkili servisi artık benim için bitti. (SOYULUYORUZ)

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba.
2017 yılının sonunda aldığım civic aracım için sırf garantiden çıkmasın diye ödediğim bakım parası artık cidden beni zorlamaya başladı. Artık bu saçmalığa daha fazla katlanabileceğimi de düşünmüyorum.
Aracımı 23 bin km de 20 bin bakımına götürdüm 1250 tl para verdim. (20 temmuzda) Dün aracımın şanzıman yağının değişmesi gerekiyormuş tarihi gelmiş 817 TL Cvt şanzıman yağına ekstra para verdim. Şuan aracım 27 bin km de. 30 bin bakımına bir 1300 tl daha bayılırsam 6 ay içinde sadece bakıma 3.400 tl para harcamış olacağım.
İşin enteresan tarafı şanzıman yağı için servise gittiğimde aracım çok kirliydi. Rica ettim yıkamaları için orda ki yetkili şahıs "bakım harici yıkamıyoruz beyfendi" cevabıyla karşılaştım. Arkadaş araba çok kirli uzun yola çıkıcam servise gelmişim insan bi müşteri memnuniyeti uğruna tamam beyfendi der ya. Ben böyle bir saçmalık görmedim.
Hadi arabayı yıkamamalarını geçtim bu ücretleri artık ödemeye hiç niyetim yok.
Atmosferik araba. Bozulacak bir tarafıda yok adamlar 10 binde bir çağırıyor. Zaten her şey kullanıcı hatası. Garantinin neyi var ki ? Bir şanzıman o kadar.

ben araca 6 ayda sadece bakıma 3.400 TL para harcamış olacağım. 10 bin bakımıyla bilirlikte 4.600 tl. Bu nedir ya ? Premium 3.20d ye binen arkadaşım bu kadar ödemiyor.

Dün son gidişim oldu. Daha da dönüpte girmem o kapıdan. Ne halleri varsa görsünler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hayırlı olsun bence doğru bir karar. Şanzıman yağı ve subap ayarı için gidersiniz isterseniz, rutin bakımları dışarıda çok daha uyguna yaparsınız.

Ben bir keresinde 70liraya hidrolik yağını değiştirmiştim yağı götürüp, adamlar arabayı yıkayıp teslim etmişti herhangi bir talep olmaksızın. Ben de 30tl verip iç dış yıkama yaptırmaya gerek duymamıştım. Servisten servise değişiyor durum demek ki.

Arkadaşlar merhaba.
2017 yılının sonunda aldığım civic aracım için sırf garantiden çıkmasın diye ödediğim bakım parası artık cidden beni zorlamaya başladı. Artık bu saçmalığa daha fazla katlanabileceğimi de düşünmüyorum.
Aracımı 23 bin km de 20 bin bakımına götürdüm 1250 tl para verdim. (20 temmuzda) Dün aracımın şanzıman yağının değişmesi gerekiyormuş tarihi gelmiş 817 TL Cvt şanzıman yağına ekstra para verdim. Şuan aracım 27 bin km de. 30 bin bakımına bir 1300 tl daha bayılırsam 6 ay içinde sadece bakıma 3.400 tl para harcamış olacağım.
İşin enteresan tarafı şanzıman yağı için servise gittiğimde aracım çok kirliydi. Rica ettim yıkamaları için orda ki yetkili şahıs "bakım harici yıkamıyoruz beyfendi" cevabıyla karşılaştım. Arkadaş araba çok kirli uzun yola çıkıcam servise gelmişim insan bi müşteri memnuniyeti uğruna tamam beyfendi der ya. Ben böyle bir saçmalık görmedim.
Atmosferik araba. Bozulacak bir tarafıda yok adamlar 10 binde bir çağırıyor. Bizde zaten enayi gibi gidiyoruz. Zaten her şey kullanıcı hatası. Garantinin neyi var ki ? Bir şanzıman o kadar.

ben araca 6 ayda sadece bakıma 3.400 TL para harcamış olacağım. 10 bin bakımıyla bilirlikte 4.600 tl. Bu nedir ya ? Premium 3.20d ye binen arkadaşım bu kadar ödemiyor.

Dün son gidişim oldu. Daha da dönüpte girmem o kapıdan. Ne halleri varsa görsünler.

Ben de ciddi ciddi dusunmeye basladim servis disina cikmayi. Gecen ekim ayinda sanziman yagi degisti, 650 TL. Bir hafta once servise ugramistim, ayni yag olmus 800 TL

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Garanti olayi sıkınti. Adamlara ne deseniz kullanici hatasi ya da garanti kapsamina girmiyor diyor..Bu yuzden sanziman yagi disinda servise ugramiyorum garanti surem devam etmesine ragmen fakat coktan deldim garantiyi ben. Subap ayarini da disarda yaptirdim gaz ayarini da bakimini da.. bir sorun yok simdilik nazar degmesin.. Size de tavsiye ederim, netten alin malzemeleri ustaya 50-60 iscilik hoooop bitti gitti bakim..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu garanti konusu çok uzun konuşuldu, paylaşımlar yapıldı. Şu anki fiyat koşullarında bayiler araçları uyguna verip servisten kazanmaya çalışıyorlar. Bu nedenle servis uygulamaları git gide fahiş hale geliyor. Normalde 200 liralık parca maliyeti olan bakımı 1000 tlye yapıyorlar. Aradaki 800 tllik tutarı bir kenara koyup olası arıza durumu için ayırmak, yüksek kilometre yapan kullanıcılar için şu anda daha mantıklı hale geldi gibi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam
Arkadaşlar merhaba.
Atmosferik araba. Bozulacak bir tarafıda yok adamlar 10 binde bir çağırıyor. Bizde zaten enayi gibi gidiyoruz. Zaten her şey kullanıcı hatası. Garantinin neyi var ki ? Bir şanzıman o kadar.

Hocam Ankara'da ki hangi servise gittiniz ?

Aracınız
Civic FC5 2018
arkadaşlar benimde 2018 fc5 aracımın 40000 bakımı yaklaşmakta ,, ankara da hondacı eren usta gerçekten kaliteli iş yapmakta bizzat gördüm, sırf garanti bozulmasın diye servise gidiyordum, artık gitmemeyi düşünüyorum,,, fiyatlar çok uctu serviste.....

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben bin bakima gittigimde yikayalim mi dediler, yikayin dedim 30dk yikama icin bekledim.
Sonra baktim 1 tl atinca calisan donen fircali makineden almislar. Onu da arkaya koymuslar gozukmuyor.
Her gelen Arabayi ona sokuyorlar. Normalde ben firca bile surdurtmuyorum cizilmesin diye.

Bu da istanbul'un en buyuk bayilerinden biri.

Zaten bin bakim dedikleri de yikayip geri verme olayi, onu da araba cizen makineyle yapiyorlar.

Aracınız
Honda CRV
6 yılda bi Fd6 parası alıyor servıs, müşterılerinden. Servısler cok pahalı ama malzeme de pahalı malesef.
Castrol 5w30 A5 yag gecen sene 90 tl ıdı sanayıde, şuan sanayıde 150 160 tl; filtreler öyle sanayıde de pahalı artık ama servısle karsılastırırsak tabıkı yarı yarıya gelıyor yıne
Sanayıde bı bakım ortalama 450 550 tl tutuyor lpg fıltresı degısımı de dahıl TAbı bu yag - fıltre ve lpg bakımı rutın perıyodık bakım

Aracınız
Civic FB7 2013
Forumda yazdıklarınıza dikkat ediniz.
Ben de aracımı servise götürüyorum ve götürmeye devam edeceğim. Ne yani ben şimdi ENAYİ mi oluyorum??

Bence burada hakaret falan yok arkadaş eleştiri yapmış sadece

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.[/QUOTE]

Geri