Civic FB7 I-Mid Duvar Kağıtları

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar Sayın @77tncygn77 ,

Sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi acaba? Aynı durum benim aracımda da var kolçak içinde usb çıkışı yok. Aracı alalı bir iki hafta oldu, başka araçlarda kolçak içinde de usb çıkışı olduğunu görüyorum, bizimkinde yok. Hatta aux çıkışı da kapatılmış 1000 km kontrolüne gittiğimde soracağım. Peki siz Honda türkiyeden bir cevap alabildiniz mi?

Hocam aracınızı navigasyonlu aldıysanız, son dönemde üretilen civicler de bu bağlantılar fabrikada takılmadan geliyor.

Aracınız
Bu durum Hakkı'nda konu var ve bu sistemi eklermek icin dava açabilirsiniz araç ayıplı mal kapsamına giriyor

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız
Civic FB7 2015
Cevabınız için teşekkür ederim. Tabi bu gibi basit şeylerden neden kaçıyor firma anlamak mümkün değil. Satarken o özellikleri dünyanın parasına satıyorlar ama aslında üç kuruşluk elektronik malzeme. Bazı arkadaşlar mahkemeye verip bu özellikleri talep etmekten bahsetmişler, isteyenlere saygı duyarım ama mahkeme ile uğraşmaya değecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Örneğin Cyclone menüsünde aux için bir sekme ayarlanmış ancak aux bağlantısı olmadığı için birşey görünmüyor. Cihazda aux için soket ayrılmış belli ki, bu çıkışa bir aux kablusu bağlamak da zor birşey değil servis 5 dk da halledebilir. Zaten çok da önemli özellikler değil benim için ama en azından telefondaki dosyalara bluetooth üzerinden erişebilmek yeterli olurdu, onu da yapamıyoruz maalesef. 1000 km'de kontrole gideceğim o zaman bi söylerim bakalım servistekilere ne diyorlar. Bir de ekran yazılımı pek güzel değil, örneğin aniden sesi kapatmak istiyorsunuz diyelim bunun için bir mute tuşu koymamışlar, halbuki dokunmatik ekranın bir köşesine kolaylıkla yerleştirebilirlerdi. Vaktim olsa ben kendim bile arayüzü değiştirip yazılımını düzeleyebilirim, zor birşey değil.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu arada bloutooth ile dosyalara erişme konusunda biraz eksik bilgi vermişim sanırım. Ayarladan bluetooth 'a girip ilgili cihazı işaretleyince sol üstte mobil oynatıcı diye ufak bir yazı çıkıyor oraya tıklanırsa telefondaki ses dosyalarını oynatmaya başlıyor, ancak dosya isimlerini göstermiyor. Dosyaları ekranda bir dizin halinde göremiyorsunuz esas olarak bunu kasdetmiştim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Tabi bu gibi basit şeylerden neden kaçıyor firma anlamak mümkün değil. Satarken o özellikleri dünyanın parasına satıyorlar ama aslında üç kuruşluk elektronik malzeme. Bazı arkadaşlar mahkemeye verip bu özellikleri talep etmekten bahsetmişler, isteyenlere saygı duyarım ama mahkeme ile uğraşmaya değecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Örneğin Cyclone menüsünde aux için bir sekme ayarlanmış ancak aux bağlantısı olmadığı için birşey görünmüyor. Cihazda aux için soket ayrılmış belli ki, bu çıkışa bir aux kablusu bağlamak da zor birşey değil servis 5 dk da halledebilir. Zaten çok da önemli özellikler değil benim için ama en azından telefondaki dosyalara bluetooth üzerinden erişebilmek yeterli olurdu, onu da yapamıyoruz maalesef. 1000 km'de kontrole gideceğim o zaman bi söylerim bakalım servistekilere ne diyorlar. Bir de ekran yazılımı pek güzel değil, örneğin aniden sesi kapatmak istiyorsunuz diyelim bunun için bir mute tuşu koymamışlar, halbuki dokunmatik ekranın bir köşesine kolaylıkla yerleştirebilirlerdi. Vaktim olsa ben kendim bile arayüzü değiştirip yazılımını düzeleyebilirim, zor birşey değil.

Aracınız
Hocam mesele kıytırık bir aux girişi değil ki mesele hepimizin kandırılması bunu söylemeden kafalarına göre yapmaları ben hic sevmiyorum i-mid in arka planını ama değiştiremiyorum kızıyorum bakın birde araçta navigasyon varsa sesle Bluetooth'u kontrol etme de yok çıkarmışlar simdi ben navigasyonlu kullanmaktan vazgeçtim orjinal teyibi taktım ses kontrol yok aux yok Kolçak usb yok

Dava açacağımız şey zihniyet bir iki konmayan parça değil

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız
Civic FB7 2015
Zihniyet problemi var haklısınız o konuda. Ama bu problemin kaynağı Honda Türkiye bence. Çoğu büyük firmanın Türkiye ayakları markalarını zedeleyecek işler yapabiliyor. Japonlar bu tür şeylere çok dikkat eder normalde. Belki Honda genel merkeze bu şikayetleri iletmek Honda Türkiyenin tutumunda mecburi değişikliğe sebep olabilir. Belki aynı şey değil ama benzer bir durumu yaklaşık iki yıl önce Toshiba Türkiye ile yaşamıştım. Satın aldığım laptop ile birlikte hediye bir taşınabilir disk vermeleri gerekiyordu. Bunun için fatura fotoğrafının verdikleri mail adresine yollanması gerekiyordu ve sonrasında hediye diski posta ile yollayacaklardı güya. Yalnız o mail adresine attığım maillere bir türlü cevap gelmedi, telefonla arayıp sorduğumda ise gerekli sürenin geçtiğini o nedenle hediye alamayacağımı söylediler. İnternette bir araştırdım hemen hemen herkese aynı şeyi yapmışlar o hediye diski alabilen yok. Sonra Toshiba genel merkeze bi mail patlattım durumu anlattım, Toshiba Türkiye'nin markalarını lekelediğini insanları aptal yerine koymaya kalktığını usturuplu bir şekilde anlattım. Yanlış olmasın, ya ertesi gün ya iki gün sonra Toshiba Türkiyeden aradılar, "efendim özür dileriz yanlışlık olmuş, hemen diskinizi yolluyoruz" dediler. Hediye disk 320gb idi 500gb olan daha iyisini yollamışlar. Ben zorlayınca sorunum çözülmüş oldu ama sorunu Toshiba Türkiyenin çözmesini bekleyenler boşa beklediler. Sıkıntı yine bizim memlekette yani maalesef....

merhaba arkadşlar 2015 ekim ayında black edition model arabama da i-mid ekrana fotoğraf atamıyordum tüm koşulları hazırlamama rağmen ekran usb yi görmüyordu servisim de işin işinden çıkamadı istanbulda bir honda servisini aradım ve problemin kolçak altındaki portun i-mid ekrandan alınıp navigasyona bağlandığını öğrendim ayrıca torpidodaki portda naviye bağlıydı bu bilgi ışığında servisime giderek durumu izah ettim ve kolçak altındaki portu tekrar i-mid ekrana bağlattım ve önceden belirlediğim uygun fotoğrafları i-mid kekrana taşıdım.

merhaba bir kaç sorum olacak:

istanbul da hangi bayiyi aradınız da bu bilgiyi verdi?
sizin araçta kolçak içinde usb girişi var mı? yoksa kolçağın altında gizli bir usb portu mu mevcut?

benim araç ta cyclone multimedyalı black edition, eğer sizinki gibi bir çözümle imid ekranına bağlantı yapılıyorsa bizde servisimizle irtibata geçelim.

Aracınız
imid_wallpaper (1).jpg

imid_wallpaper (2).jpg

imid_wallpaper.jpg

Bunlarda benden... imidwallpaper sayfasına da yukledım dileyen oradan da temin edebilir....

Aracınız
Merhabalar Sayın [MENTION=2456]77tncygn77[/MENTION] ,

Sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi acaba? Aynı durum benim aracımda da var kolçak içinde usb çıkışı yok. Aracı alalı bir iki hafta oldu, başka araçlarda kolçak içinde de usb çıkışı olduğunu görüyorum, bizimkinde yok. Hatta aux çıkışı da kapatılmış 1000 km kontrolüne gittiğimde soracağım. Peki siz Honda türkiyeden bir cevap alabildiniz mi?

Honda aynı seri araçlarda farklı donanımlar sunuyor sanırım. 2012 elegance otomatik honda da park sensörü olan ve olmayan, koltuk ısıtmaları olan ve olmayan, kolçak altı usb olan ve olmayan gördüm. Bu nasıl bir donanım farklılığıdır acaba?

Geri