i-shift vites kitlendi?

Aracınız
selamun aleykum
2010 civic hb otomatık ishift aracım var.
calışmaya calıştıgımda boşa gecmedi vites göstergesindeki butun ledler yanıyor ve 8 seklınde yazıyor.
herhangı bır vıtese aldıgımda gosterge calısmıyor boşada alamadıgımdan aracı calıştıramıyorum.
bır ustayı aradım cekıcıyle gelmesı lazım calısmaz sanzuman beynı kılıtlenmıs bosa aldıgınızı algılamıyor dedı.
yorumlarınız nedır?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3018]yusufyula[/MENTION] Hocam geçmiş olsun, tam otomatik vitesler de vites kolunun yanında boşa atmak için usb girişi gibi bir yer var, i shift te var ise buradan boşa alarak deneyebilirsiniz.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
İ Shift te debriyaj olduğu için sanırım servis vites selenoidi yok hocam. Ama aradığınız ustaya telefonda sorabilirsiniz belki değişik yolu vardır.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
[MENTION=3018]yusufyula[/MENTION] Merhaba yaşadığınız sıkıntıyı bende yaşadım şuan Bayram sonunu bekliyorum araç bekliyo nasıl bir yol izlediniz ne skntı çıktı acaba merak ettim paylaşabilirseniz sevinirim.
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum nasıl bir yol izleyip çözüme ulaştınız?

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
[MENTION=3018]yusufyula[/MENTION] Merhaba yaşadığınız sıkıntıyı bende yaşadım şuan Bayram sonunu bekliyorum araç bekliyo nasıl bir yol izlediniz ne skntı çıktı acaba merak ettim paylaşabilirseniz sevinirim.
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum nasıl bir yol izleyip çözüme ulaş
selamun aleykum
2010 civic hb otomatık ishift aracım var.
calışmaya calıştıgımda boşa gecmedi vites göstergesindeki butun ledler yanıyor ve 8 seklınde yazıyor.
herhangı bır vıtese aldıgımda gosterge calısmıyor boşada alamadıgımdan aracı calıştıramıyorum.
bır ustayı aradım cekıcıyle gelmesı lazım calısmaz sanzuman beynı kılıtlenmıs bosa aldıgınızı algılamıyor dedı.
yorumlarınız nedır?
Merhaba aynı sorunu yaşamaktayım nasıl bir onarımla çözüme kavuştunuz? Paylaşabilir misiniz

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum nasıl bir yol izleyip çözüme ulaş

Merhaba aynı sorunu yaşamaktayım nasıl bir onarımla çözüme kavuştunuz? Paylaşabilir misiniz
i-shift'lerin zaman içinde ortaya çıkan kronik durumu, yüksek ihtimal debriyaj baskı balatanız veya volant aşınmış ve artık robotize şanzıman kavramayı yapamıyor.
Bu durumda araç elektronik olarak bu hatayı veriyor.
Bir ihtimalde akünüz çok zayıf olduğu için şanzıman robotize beyni hata veriyor olabilir.
Linkteki konuyu da incelemenizi tavsiye ederim,

Geri