İçeri Koku alma problemi

Aracınız
Fc5 exe. Model aracim koku olan yerlerden geçtiğimde aracin içine qliyor arkadaslar. Oncrki kasada fb7bde bu problem yasanmiyordu. Misal yol kenarlarinda yakilan anızlar var yakinindan geçince koku ic havayi aktiflestirdigim halde yine icerde. Bazen kokan nehirler ya da gübresi yeni atilmis bir tarla kenarindan geçerken. Aboow koku oldugu gibi icerde. Bakim yrni yapildi arabaya sonucta 40000 bakimi. Ama malesef koku meselesi bence önemli

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Fc5 exe. Model aracim koku olan yerlerden geçtiğimde aracin içine qliyor arkadaslar. Oncrki kasada fb7bde bu problem yasanmiyordu. Misal yol kenarlarinda yakilan anızlar var yakinindan geçince koku ic havayi aktiflestirdigim halde yine icerde. Bazen kokan nehirler ya da gübresi yeni atilmis bir tarla kenarindan geçerken. Aboow koku oldugu gibi icerde. Bakim yrni yapildi arabaya sonucta 40000 bakimi. Ama malesef koku meselesi bence önemli

Şimdiki aracım FC5 RS’de havalandırmayı iç sirkülasyona aldığım halde baskın kokuları aracın içinde hissediyorum.

Önceki araçlarım 2004 BMW ve 2012 Seat Leon’da da durum aynıydı.

Aracınız
Şimdiki aracım FC5 RS’de havalandırmayı iç sirkülasyona aldığım halde baskın kokuları aracın içinde hissediyorum.

Önceki araçlarım 2004 BMW ve 2012 Seat Leon’da da durum aynıydı.
Valla ben onceki kasa fb7 yi 7 sene kullandim. Bu kadar almıyordu. Hic almiyordu diyemem tabi ama. Bu fc5 cok daha fazla alıyor. Bunun bir çözümü olmali. Bakimdan cikmamis olsa anlarım. Ama yok iste karbon temizligi mi gerekiyor nedir? Bilen varsa yazsın grup cok yavaş cikti yine. Belli kisiler belli konulardaki yazilara onlarca yaziyor. Bakin buna tek Tük yaziyor millet.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FC5 için bunu deneyimlemedim :unsure:
FD6 ve FB7 de havalandırmayı iç sirkülasyona aldığınızda içeri pek koku girmiyor diyebilirim :unsure:
Karbon filtre kullandıktan sonra da koku konusunda çok fazla rahatsız olduğumu da pek hatırlamıyorum açıkçası :unsure:
Tabi aşırı siyah gaz atan araçların yanından geçtiğimde tedbiren yinede havalandırmayı iç'e alıyorum :)
FC5'in havalandırma sirkülasyonu Jazz temelli ve yapısal olarak eski Civiclerden farklı diye hatırlıyorum :unsure:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@chansiper Klima devrede iç sirkülasyon açık iken genelde koku almıyorum, dışarıdaki koku çok yoğun ise sistem bunu engelleyemeyebilir.

Geri