Civic FC5 İkinci Sis Farı takmak?

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar herkese,

Öncelikle bayağı bir aramama rağmen bu konuyla ilgili bir konu bulamadım, eğer gözümden kaçan varsa şimdiden özürlerimi iletir, yönetici arkadaşların uygun konuya taşımasını rica ederim. (Biraz dilekçe gibi oldu ama :) )

Herkesin bildiği üzere, bir çok markada da olduğu gibi bizim araçlarımızda sadece tek bir arka sis farı var. Peki biz bunu çift taraflı yapabiliyor muyuz ? Misal Accent Era' lar gibi. FB7' de de tek arka sis farı varken, ikincisi için sağ stopta yeri olduğu ama sadece tesisatın döşenmediğini biliyorum, yani biraz daha isteğe bağlıydı acaba FC5' ler için de aynı durum geçerli mi ? Yani istersek bir hat çekerek ikinci sis farını bağlatabiliyor muyuz sağ tarafa ya da boşluğu var mı bu işlemi gerçekleştirmek için ? Ayrıca normalde arka sis farı açan bir insan değilimdir, öyle yağmur yağdı aç, hava kapadı aç gibi arkadan geleni kör edecek ve tüm sülalemin kulaklarını çınlattıracak fantezileri olan bir insan değilim. Amacım sadece biraz daha şık olması ve gerçekten bir ihtiyaç durumunda biraz daha fazla sağlaması.

Destan gibi bir paragraf için affınıza sığınır, yapan, yaptıran veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirlerini rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
• Fb7'lerde arka sis çiftleme yapılabiliyor. Duy yeri var. Diğer sis farından boş yere 1m kablo çekip ampül takınca çift sis yanar.

• Fc5'lerde arka sis çiftleme var mı bilmiyorum ama reflektörlerin yerine sis takıyorlar diye biliyorum. Ritim dizayn, E dizayn, Lambo dizayn vs.

Not: Arka sis çiftlemeyi gereksiz ve rahatsız edici buluyorum. Hatta açık havada arka sis yakanlara çok kızıyorum. Hele ki çift sis yanıyorsa frene mi basıyor anlaşılmıyor. Tek olunca en azından sis olduğu belli oluyor.

(Fc5'lerde reflektör yerine LED takıldığı için dekoratif amaçla güzel duruyor)

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar herkese,

Öncelikle bayağı bir aramama rağmen bu konuyla ilgili bir konu bulamadım, eğer gözümden kaçan varsa şimdiden özürlerimi iletir, yönetici arkadaşların uygun konuya taşımasını rica ederim. (Biraz dilekçe gibi oldu ama :) )

Herkesin bildiği üzere, bir çok markada da olduğu gibi bizim araçlarımızda sadece tek bir arka sis farı var. Peki biz bunu çift taraflı yapabiliyor muyuz ? Misal Accent Era' lar gibi. FB7' de de tek arka sis farı varken, ikincisi için sağ stopta yeri olduğu ama sadece tesisatın döşenmediğini biliyorum, yani biraz daha isteğe bağlıydı acaba FC5' ler için de aynı durum geçerli mi ? Yani istersek bir hat çekerek ikinci sis farını bağlatabiliyor muyuz sağ tarafa ya da boşluğu var mı bu işlemi gerçekleştirmek için ? Ayrıca normalde arka sis farı açan bir insan değilimdir, öyle yağmur yağdı aç, hava kapadı aç gibi arkadan geleni kör edecek ve tüm sülalemin kulaklarını çınlattıracak fantezileri olan bir insan değilim. Amacım sadece biraz daha şık olması ve gerçekten bir ihtiyaç durumunda biraz daha fazla sağlaması.

Destan gibi bir paragraf için affınıza sığınır, yapan, yaptıran veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirlerini rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

Japonlarda böyle. Tek olsa da yeterince güçlü sis içinde fark ediliyor kolaylıkla

gunesec

Özel Üye
Sayın hocam bildiğim kadarıyla bunun standardı tek taraf,sol taraf. Çift taraf olunca fren lambasıyla karıştırılmaması için.
Sis yokken sis açanlara kucak dolusu selâm olsun. Her gün bol bol kulaklarını çınlatıyorum.

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Yorum yapan herkese teşekkür ederim öncelikle. Anladığım kadarıyla olası bir kullanma durumunda, arkadan geleni daha çok yanıltıp zora sokacağı için hem mantıksız hem de gereksiz bir işlem olarak görülüyor. En azından aldığım fikirler dahilinde yapılabilse bile yapılmaya değer bir durum olmadığını daha net anladım. Tekrardan teşekkürler.

Aracınız
Arkadaşlar arka sis farı konularına şimdiye kadar yorum yazmak istemedim. Amacım hem trafiği tehlikeye atmamak hemde güvenliği sağlamaktır.
Öncelikle uzun bir süre önce arka sisleri kesinlikle ama kesinlikle yağmurlu ve sisli hava harici açmamak üzere çift yaptım. Burada paylaşmamın sebebi benim gibi düşünüp yapmak isteyenler içindir.
Kablodan sokete, spiral borudan ampüle kadar herşeyi çıkma orjinal diğer tarafın aynısını temin ettim ve diğer kablodan paralel çektim. İç sis far arkası kapalı ve kalem havya ile çok kolay ve düzgün açılabiliyor.

Dediğim gibi kesinlikle amaç harici kullanılmamaktadır. Tamamen fikir amaçlıdır. Konu silinir yada kapanırsa canınız sağolsun.20200725_160237.jpeg20200725_160243.jpeg20200725_160947.jpeg20200725_172831.jpeg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Arkadaşlar arka sis farı konularına şimdiye kadar yorum yazmak istemedim. Amacım hem trafiği tehlikeye atmamak hemde güvenliği sağlamaktır.
Öncelikle uzun bir süre önce arka sisleri kesinlikle ama kesinlikle yağmurlu ve sisli hava harici açmamak üzere çift yaptım. Burada paylaşmamın sebebi benim gibi düşünüp yapmak isteyenler içindir.
Kablodan sokete, spiral borudan ampüle kadar herşeyi çıkma orjinal diğer tarafın aynısını temin ettim ve diğer kablodan paralel çektim. İç sis far arkası kapalı ve kalem havya ile çok kolay ve düzgün açılabiliyor.

Dediğim gibi kesinlikle amaç harici kullanılmamaktadır. Tamamen fikir amaçlıdır. Konu silinir yada kapanırsa canınız sağolsun.Ekli dosyayı görüntüle 260721Ekli dosyayı görüntüle 260722Ekli dosyayı görüntüle 260723Ekli dosyayı görüntüle 260724

Çok doğru söylemişsiniz. Yağmurlu ve sisli hava harici açmamak gerekir ki yağmurda da kullanılmamalı çok göz alıyor. Diğer durumlarda sırf süs için sis açanların da kulaklarını pek çok kişi çınlatıyordur.:) adam hem ön hem arka sizleri açmış bir de abuk subuk ampul takıyorlar. Ağır cezalar verilmeli.

Aracınız
Çok doğru söylemişsiniz. Yağmurlu ve sisli hava harici açmamak gerekir ki yağmurda da kullanılmamalı çok göz alıyor. Diğer durumlarda sırf süs için sis açanların da kulaklarını pek çok kişi çınlatıyordur.:) adam hem ön hem arka sizleri açmış bir de abuk subuk ampul takıyorlar. Ağır cezalar verilmeli.
Hocam aynen kimse ne kendine ne sevdiklerine kötü söz söyletmek ister. Dediğim gibi aşırı sis ve yağmur harici kesinlikle kullanmıyorum. 2 sene olmuştur ve toplam 5 kere anca açmışımdır. Zaten soketini çekince hemen söndürülebilir.
Paylaşım amacım tamamen benin gibi düşünen arkadaşlar içindir.
Trafik yönüne göre sis tek yanar. Fakat diğer tarafta simetri mantığı ile üretilmiş olup yanan tarafın soketine kadar birebir oturmakta. Hatta bagaj kapak içi cırt kelepçe deliklerine kadar simetrik herşey.

Dediğim gibi böyle bir konu açtığım için herkesten şimdiden özür dilerim.

gunesec

Özel Üye
Hocam aynen kimse ne kendine ne sevdiklerine kötü söz söyletmek ister. Dediğim gibi aşırı sis ve yağmur harici kesinlikle kullanmıyorum. 2 sene olmuştur ve toplam 5 kere anca açmışımdır. Zaten soketini çekince hemen söndürülebilir.
Paylaşım amacım tamamen benin gibi düşünen arkadaşlar içindir.
Trafik yönüne göre sis tek yanar. Fakat diğer tarafta simetri mantığı ile üretilmiş olup yanan tarafın soketine kadar birebir oturmakta. Hatta bagaj kapak içi cırt kelepçe deliklerine kadar simetrik herşey.

Dediğim gibi böyle bir konu açtığım için herkesten şimdiden özür dilerim.

Keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa. Sözüm bilinçsiz ve düşüncesizlere. Bence güzel paylaşım. Teşekkürler.

Geri