İlk bakımım gelmeden kaza :(

Herkese selamlar
Alkollü bir sürücünün yandan çarpmasıyla kaza yaptım. 8/8 karşı taraf kusurlu. Yetkili servise çektik araçta 42bin tl masraf çıktı. Resimlerdeki gibi tam ortadan çarptı kapılar gitti ve yan airbaglar açıldı. Expert perte çıkaralım dedi tamam dedim kasko şirketi pert için çok komik bir rakam önerdi (95bin tl) yoksa tamir edeceğiz diyor. Ben de 0km alınan bir aracın bu hasarla onarılıp bana verilmesini anlayamıyorum. Bu arada aracın yeni değer klozu var sanırım ödememek için pert etmiyorlar. Tekrar itiraz edip e devlet üzerinden de bakanlığa şikayette bulundum. Tekrar değerlendiriliyormuş. Expertin pert demesi, sovtaj değeri yeterli demesi ama kasko şirketinin onarımda ısrarı çok can sıkıcı. Var mı buna benzer bir durum yaşan ? Amaçları ne acaba.
Yardımlar için şimdiden teşekkürler kimsenin başına gelmesin umarım

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arkadasimla gorustum gecen sene nisan gibi elegance araci icin 72 000 hasar cikarmislar, 98 000 onermisler. Kabul etmemis ardindan o gunku elegancenin 0 degeri olan 107 000 odemisler

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle geçmiş olsun benim başıma geldi sürekli teklif değiştirdi ve saçma sapan öneriler sundu sigorta şirketi bende bu konuda uzman bir avukatta vekaletname verdim 10 gün sonra arabanın değeri hesaba yattı 2 bin kadar avukatta verdim

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ygt

0
Aracınız
Öncelikle geçmiş olsun benim başıma geldi sürekli teklif değiştirdi ve saçma sapan öneriler sundu sigorta şirketi bende bu konuda uzman bir avukatta vekaletname verdim 10 gün sonra arabanın değeri hesaba yattı 2 bin kadar avukatta verdim

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tesekkur ederim. Sizin araciniz kesin pert miydi ? Ben de onarim da mevcut bunu tehdit olarak sunuyorlar teklifi yukseltmiyorlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2005
Tesekkur ederim. Sizin araciniz kesin pert miydi ? Ben de onarim da mevcut bunu tehdit olarak sunuyorlar teklifi yukseltmiyorlar.

Hocam onu herkese sunuyolar tehdit olarak bu parayı kabul etmezseniz biz bu paraya toplayacaz diyor. Zamanın da benim vtec2yi bi bayan pert etti kafadan 32 bin tutuyordu malzemeler serviste 29 bin teklif etti Karşı taraf Anadolu sigorta kabul etmedik 30 bin verdi biz son teklif bunu veriyoruz almazsanız 8bine toplayacaz dedi sen düşün ??‍♂️ o zaman 30u kabul ettik ama şimdi değer kaybı muhabbetleri var ve bir arkadaşımızda sürekli bu işlere bakıyor avukat özelden paylaşabilirim numarasını bir arayıp fikir al en azından sana bir yol göstersin. Ona göre sağlıklı bir adım atarsın çünkü onlar kanunuyla bildikleri için sana yardımı dokunur.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun kimseye de göstermesin. Aracın durumunu ise şöyle düşünelim. Sigorta şirketi bu aracı yaptırsa 42 bin servise 18bin civarı size verecek toplam maliyeti 60bin. Bunu perte çıkarsa ve pert kayıtlı satsa en kötü ihtimal 50ye satar. Size 95 bin verecek 45 bin maliyeti olacak yani 15bin daha az zararlı olacak. O yüzden pert kayıtlı araçların piyasasını iyi öğrenip pazarlığını ona göre yapmak gerekir bence. Diyelimki bu araçların pert halinin piyasası 70bin ise ve size 120bin verse bile aracın onarımına göre 10bin az zararlı olacaklar.

S

Silinen üye 20336

Guest
:(Geçmiş olsun.

Süreç sonuçlandığında yüreğinizin ferahlaması dileğimle,
ALLAH yardımcınız olsun...

Geri