Civic FB7 İlk çalışma sonrası frenlerde şişme problemi.

Arkadaşlar merhabalar, 2012 Fb7 Otomatik elegance aracımı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 3 dakika içerisinde fren yaptığımda tutmuyor( genellikle), bildiğiniz frenler kaskatı. Daha sonra normale dönüyor.
Şanlıurfa Honda servisine götürdüğümde usta normal olduğunu, ilk çalıştırmada hava doldurduğunu biraz beklemek gerektiğini söyledi. Bana çok saçma geldi. Sonuçta eski model arabalarda bile böyle bir sorun yaşamadım. Arkadaşımın fd6 aracında da aynı sorun var. Acaba hakikaten ustanın dediği gibi hava problemi mi? Yoksa ciddi bir arıza mı? Sonuçta fren arızası! Bir kaç kez bu problemden dolayı kaza atlattım.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca Ankara için önereceğiniz özel servis/usta var mı? (Altındağ/Mamak/Çankaya)
Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu olay FD6da başıma da geldi ve çokta sıkıntı duydum ancak FB7de ilk defa duyuyorum.
Bende de tam tersi araç ilk çalıştığında fren normalden daha güçlü tutuyor, araç ısındıkça normale dönüyor. Bence aracınızın subap ayarı, balatalar, fren hidroliği ve fren hortumlarını kontrol ettirin.

Geri