Civic ES7 İlk Honda İlk Heyecan

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=15539]mehmet kazancıoğlu[/MENTION] Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, alınan alınmıştır eyvallah ama bir km araştırın ona göre bakımlarına müdahale edersiniz.

[MENTION=15539]mehmet kazancıoğlu[/MENTION] Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, alınan alınmıştır eyvallah ama bir km araştırın ona göre bakımlarına müdahale edersiniz.

araç 2015 yılından beri aile içerisinde olduğu için tanıdığım bildiğim bir araç .

sizlere fikir danışmak istediğim bazı konular var

* Bu arcın kitapçığında triger seti değişim 80 bin km yazıyor yıl belirtmemişler daha önceki aracımda 90 bin veya 5 yıl olarak yazıyordu o yüzden 45 binde 5 yılı dolduğu için değişmiştim ancak bunda yıl ibaresi yok sizce ne yapmalıyım

* Şimdiye kadar olan sahipleri araca az bindiği için Lpg takmamıştı. bende yılda max 6000-7000 km yaparım sizce lpg takmalımıyım.

* Lpg takacak isem, ne takmalıyım atiker 1650 tl brc 3500 tl aradaki fark çok fazla olduğu için atiker taksam ne gibi sorunlar yaşarım

* Aranızda atiker kullanan varmı + / - leri neler paylaşabilirmi

sizlere fikir danışmak istediğim bazı konular var

* Bu arcın kitapçığında triger seti değişim 80 bin km yazıyor yıl belirtmemişler daha önceki aracımda 90 bin veya 5 yıl olarak yazıyordu o yüzden 45 binde 5 yılı dolduğu için değişmiştim ancak bunda yıl ibaresi yok sizce ne yapmalıyım

* Şimdiye kadar olan sahipleri araca az bindiği için Lpg takmamıştı. bende yılda max 6000-7000 km yaparım sizce lpg takmalımıyım.

* Lpg takacak isem, ne takmalıyım atiker 1650 tl brc 3500 tl aradaki fark çok fazla olduğu için atiker taksam ne gibi sorunlar yaşarım

* Aranızda atiker kullanan varmı + / - leri neler paylaşabilirmi

1. Aracınızda triger 5 yılda 100,000'km de bir değiştirilmesi gerekir.İmkanınız var ise değiştirin derim beklemeyin ne olur ne olmaz.

2.Lpg motor için pek sağlıklı değil lakin ülkemizde benzin fiyatları ve aracınızın 16 yaşında olduğunu varsayar isek uygun fiyatlı bir lpg taktırmanızı öneririm uzun yıllar binecekseniz.

3.Lpg fiyatları kalitesine göre değişmekte.Şahsen 1650 tl'ye lpg önermem.

Motor-Şanzıman yağı (hava-yağ-polen filtreleri) Sonrasında subap ayarı ile zımba gibi yaparsınız aracınızı ortalama bu bakım 600-700 tl tutar.

bu konuda imzam neden görünmüyor merak ettim .;)

tamam şimdi gelmiş

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
ilk sahibi 2002 den 2015 e kadar 50 bin yapış sonrasında bu tarihe kadar da 20 bin yapıldı. eh bu şekilde bana nasip oldu. koltuklar 2015 de biz aldığımızda deri idi öncesinde bilmiyorum. değiştimi orijinal mi. lpg yok evet. donanım ls jantlar 14". fiyat dost işi oldu o yüzden yazmak istemiyorum.
O zaman fazla kurcalamayalım. Aracın genel olarak bakım yapın. Alt takım, motor bakım, genel bakım, ağır bakım. Binici iseniz kafanız rahat olur. Bence Lpg için az km. yapıyorsunuz. Benzinde biraz kullanın yakıt bütçenize çok dokunur ise lpg tercih edilebilir. Atiker kullanıcıları konu olarak var. Bakabilirsiniz. Aracınız otomatik olduğundan şehir içi manuele göre 100 km. De 1 lt. Fazla yakıt harcar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

myna

0
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin genel Bi bilgi olarak yazayım bildiklerimi belki şuan belki de daha sonra işinize yarar :)
Civicler kendileri ile başa baş özelliklerde olan çoğu araçtan daha az yakar ve daha performanslı olurlar km doğru ise o aracın motorunda hiç bir sıkıntı olamaz yakma meselesine gelince genelde Hondalar çok yakar şöyle böyle derler ki stok motor olarak 2 bin motor Avrupa arabalarının içinden geçebiliyorum benim aracım da stok motor, çok yakar diğer 1.6 lara göre demelerinin sebebi de işte bu genelde Honda kullanan insanlar biraz yüksek devirlerde yaşarlar ki civic yüksek devirlerin arabasıdır bu yüzden fazla yakar normal devirlerde oldukça az yakar lpg ile en uyumlu araçlardan birisi de civictir lpg gönül rahatlığıyla taktırıp kullanabilirsiniz. Tavsiyem yağ, filtre ve triger bakımını en kısa zamanda yaptırın her ne kadar güvenilir olsa da aldığınız kişi en azından bakım zamanları daha net olur kronik olarak içeri çok ses alır bi yalıtım yaparak bu sorunu biraz geçiştirme ihtimaliniz var akü seçiminde orjinal akü seviyesinden kaçınmayın daha yüksek akü almamaya çalışın dinamoya zarar verdiğini söylemişlerdi bazı yedek parçalarda canınızı biraz sıkabilir az bozulduğu için pek parça getirmiyorlar ki bulunduğunuz şehir de önemli İstanbul, Ankara gibi şehirlerde parça sıkıntısı olmaz merak ettiğiniz herhangi bir konu olursa ( oldukça uzun süre bu araç ile uğraştım arıza vs. ) özelden yazabilirsiniz tekrardan hayırlı uğurlu olsun çok sevindim adınıza :)

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 11736

Guest
güle güle kullanın çok temiz görünüyor, gelişim alanları var yapmak isterseniz, jant, lpg vs.

güle güle kullanın çok temiz görünüyor, gelişim alanları var yapmak isterseniz, jant, lpg vs.

evet söylediğiniz gibi çok güzel gelişim alanları var ancak önce bazı eksikler var onları tamamlamam gerekli

* komple bakım triger değişimi dahil
* ön cam çatlak değişim
* lastikler dişli olmasına karşın eski tarihli onların değişmesi gerekecek (büyük ihtimalle jantları da o zaman değiştirmeyi düşünüyorum)
* mart ayında muayene var yakıta alışamaz isem büyük ihtimalle lpg dönüşümü olacak

Geri