İlk izlenim ve Fren Hakkında

Aracınız
Golften sonra civic için bir arkadaş neden demiş.
Çevremde de bazen boyle sorular geliyor bana. Nedense sanki golf civicten daha üst sınıf muamelesi yapılıyor. Külliyen hata. Golf hb kasa, golfün muadili civic hb, ya da bizim sedanlarin muadili jetta.
Gerek golf gerekse jetta bizim araçlardan üstün değil, türk insanında boyle bir algı var gereksiz şekilde.
Burada kimseye dediğim birşey yok, ama cevremde golfu civic in üzerinde görüp keşke buna vereceğin parayla golf alaydın diyenler var. Bu yazıyı da görünce yazayım dedim
2013 yılında alternatif aracın 1,2 tsi golf idi. Vw satış temsilcisinin eşimle bana ters davranması, sanki lütuf yapıyor olması, amiyane tabirle köpek çekmesi, ve dahi başka kaynaklardan stokta araç olduğunu biliyor olmama rağmen bana 4 ay bekleyeceksin demesi. Değil test sürüsü, showroom da araç göstermemesi, kapısı kilitli diyerek bizi kovalaması sonrası honda satisin bunun tam tersi hareketini görmem neticesinde tercihim netlesmisti. Şimdi iyiki honda almışım diyorum.
Su son olanlari okudukça iyi olmuş diyorum vw ye. Belki distribütör farkı, evet sübjektif bir bakış acısı ama birdaha vw ve grubu benim tercihim olamaz.
Hele sagimda solumda keske golf alsaydın diyenler var ya, anahtarla gözünü oyasım geliyor :)
Konudan saptık. Yeni aracınız hayırlı olsun

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Hocam.Golf ve civic C segmentinin bana göre en iyi iki aracı bu yüzden sürekli karşılaştırılıyor.Jetta vw'in üvey evladı gibi.Malzeme kalitesi yerlerde.(yeni kasasını bilemiyorum)Golf alırken Civice hiç bakmamıştım ama hata etmişim.Şuan heryönüyle çok memnunum.Kazasız sürüşler.

Fanboyluk olarak algılanmasın ama wv insanları kinayeli yaklaşıyor arkadaşın dediğine harfiyen katılıyorum başımdan geçeni abartmadan harfiyen 2013 yılında kardeşime wv passat alıcaktık neyse fiyat verdi 67 750 tl dedik ikram olmucakmı dedim 50. Tl kırarım dedi ancak elimde bir araç görünüyor alıcaksanız hemen karar verindedi sizinle fazla uğraşamam mahiyetinde onada eyvallah dedik hediyen olmucakmı dedi paspas veririm hallaa verecek bekliyoruz neyse kardeşimin inadı inattı ne dediysem vaz geçiremedim plakayı çıkarttım gittim bayiye koltuk altına sıkıştırdığım plakalarla beraber bayiden içeri girdim gişe oturan üç bayan birbiriyle lakırdıyırdu hiç sesimi çıkartmadım abi tam 5 dakika bankonun önünde bekledim düşünün ya okadar para vermişiz demiyorki buyrun kimsin nesin niye geldin resmen şoka girdim hadi bayinin satış politikası belli ama elemanlarıda kendine has nereden buluyorlar satış temsilcisinin yüzüne aynen şunu dedim sizler nasıl insanlarsınız ya anlamadım dedi ben anladım dedi çıt yok konu değiştirdi wv mi abi kimse bana övmesin dacia bile ondan kral geliyor gözüme

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınız
Benzeri durumları bende yaşadım. Herkesin bi vw anısı var artık. Tam manasıyla tiskinmişken Elazığ 'da yakın zamanda el değiştiren bir vw bayisine cc yi test etmeye gittim. Şok oldum resmen. Vw aracını test ettiriyor! Plazadan içeri girince takım elbiseli düzgün kirli sakallı ama düzgün traşlı elemanlar karşıladı. Bütün araçlarını tanıtıp yanlarında plazayı gezdirdi. Test için randevu saatimiz geldiğinde kapının önünde hazır bekleyen aracımızla belirlediğimiz rotada testimizi yaptık. Eleştirdiğim yerleri not aldılar, 1100 devir titremesini fark etmemişlerdi, belki de beni kırmamak için öyle söylemişlerdir, onu da mekanik usta çağırarak sordular vs. Çayımızı kahvemizi içtik muhabbetimizi yaptık, aracı satmak için hiç ısrar etmediler. Gayet beyfendi hal ve hareketlerle beni kapıya kadar uğurladılar. Bir plazadan hele ki vw den asla beklenmeyecek davranışları görünce kapı ağzında bunları anlattım. Tebessümle uğurladılar. Şimdi bir nebze ön yargım kırıldı ama sadece Elazığ 'daki bayi için. Güzel çalışmayı takdir etmek gerekir. Takdir ediyorum. İşleri güçleri rast gelsin.

Aracınız
aynen öyle bende katılıyorum vw doyuma ulaşmış, ukalalık hat safhada 2014 aralıkta bayiye gittik yeni jetta bakıyoruz dedik eski aracımı takas edecem dedim çünkü bana araba lazım oğlanın kreşi eşimin işe geliş gidişi bana çözüm olarak aracaınızı takasa değilde yüksek fiyattan internete verin jettanın gelmesi 4 ayı bulur o zamana kadar da aracınız satılır mağdur olmazsınız dedi bana temsilci verdiği akıl için minnettar kaldım zaten ben nasıl olduda düşünemedim bunu :) neyse numaramı aldılar araç geliş tarihlerinde bir değişiklik olursa bilgilendiririz diye, trakya ve istanbuldaki bütün vw bayileri ile görüştüm 1 senedir siz jetta bakıyodunuz buyrun gelin diyen 2 bayi oldu. Sonra tabiki hondaya neden daha önce gitmediğim için kendime kızdım uzun araştırmalardan sonra hondaya karar kıldık, takas verdiğim aracı bayi üzerine almasına rağmen aracı bana yeni aracınızı almaya gelirken getirirsiniz dedi ve ben yaklaşık iki hafta onlara ait olan aracı kullandım sonra gittim yeni hondama kavuştum. Kısacası vw heryerde ukala bence hata onlarda değil onları gökyüzüne çıkaran, bir araç için kuyruklarda bekleyen halkımızda.

Fanboyluk olarak algılanmasın ama wv insanları kinayeli yaklaşıyor arkadaşın dediğine harfiyen katılıyorum başımdan geçeni abartmadan harfiyen 2013 yılında kardeşime wv passat alıcaktık neyse fiyat verdi 67 750 tl dedik ikram olmucakmı dedim 50. Tl kırarım dedi ancak elimde bir araç görünüyor alıcaksanız hemen karar verindedi sizinle fazla uğraşamam mahiyetinde onada eyvallah dedik hediyen olmucakmı dedi paspas veririm hallaa verecek bekliyoruz neyse kardeşimin inadı inattı ne dediysem vaz geçiremedim plakayı çıkarttım gittim bayiye koltuk altına sıkıştırdığım plakalarla beraber bayiden içeri girdim gişe oturan üç bayan birbiriyle lakırdıyırdu hiç sesimi çıkartmadım abi tam 5 dakika bankonun önünde bekledim düşünün ya okadar para vermişiz demiyorki buyrun kimsin nesin niye geldin resmen şoka girdim hadi bayinin satış politikası belli ama elemanlarıda kendine has nereden buluyorlar satış temsilcisinin yüzüne aynen şunu dedim sizler nasıl insanlarsınız ya anlamadım dedi ben anladım dedi çıt yok konu değiştirdi wv mi abi kimse bana övmesin dacia bile ondan kral geliyor gözüme

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
yazilanlara aynen imzami atiyorum.
ben de arac alma arefesinde once vw bayisine gittim golf icin; satis temsilcisi bir arkadasin tanidigi olmasina ragmen, afederseniz kendini bi ..sey zanneden tavirlar sergiledi ve fiyat aldiktan sonra aninda orayi terk ettim. simdi yazilanlara bakarak goruyorum ki bunlar her yerde ayni. neden olmasinlar ki? bu kadar enaniyetli bir firmadan arac almak icin aylarca bekleyen, aldiklari araclarin malum problemlerini bildikleri halde kapisinda yatip fahis rakamlar verenler varsa bazi seyleri hak ediyoruz demektir.
sunu da yazmadan gecemeyecegim. 2015 butcesinin neredeyse %1 i makam araclarina harcaniyor(maliye bakani bizzat acikladi) ve harcanan bu paranin neredeyse tamami (mercedes haric) bu gruba ait. milleti soyan tuvturk de bunlarin ortagi. atalarimiz bosuna, balik bastan kokar dememisler.
saygilar...

Trust

0
Aracınız
Vw satıcilarinin öyle olması doğal 100 arabanın 80 i zaten araç kiralama şirketlerine satılıyor hazır musteri kim sallar tekel müşteriyi.

Herkese merhaba,
İzninizle ilk izlenimimi paylaşacağım.
Aracıma dün kavuştum İzmirden Ankaraya rahat bir şekilde geldim.Araç gerçekten çok güzel.Donanım insanı doyuruyor.Yok tutuşu çok iyi.Yol sesi 120-130 dan sonra hissediliyor.Yakıt golf7 tsi den sonra ilaç gibi geldi.17 kuruş/km civarında tüketti.Ancak benim için tek eksiği frenler.Özellikle duracağım zaman sanki tutmuyo gibi.Acaba frenler bu şekilde mi yoksa benim araçta mı sorun olabilir?
Teşekkürler.

Hocam merhaba. Ben de su an Golf 1.2 TSI sahibiyim ve yakin bir zamanda civic alacagiz hayirlisiyla. Mesajinizin uzerinden uzun bir zaman gecmis ve bu surecte golf ile kiyaslamak icin daha cok zaman bulmussunuzdur diye tahmin ediyorum. Gorusleriniz nedir? Bir de ses sistemini yani ses kalitesini golf ile kiyaslar misiniz?

Geri