Civic FD6 İlk marş stop problemi

Sevgili forumdaşlar selamın aleyküm. 2009 otomatik fd6’ım var, brc marka sıralı sistem lpg var, araç önce benzinde çalışıyor. Benzini ve lpg yi ya opet ya shellden alıyorum. soğuk havalarda sabahları ilk marşta problem yaşıyorum. Marşı geç almıyor hemen alıyor, çalıştıktan sonra devir düşüyor ve araç aniden stop ediyor, tekrar marşa bastığımda ise biraz geç alıyor ama çalıştıktan sonra stop etmiyor. Bujileri yetkili serviste 15 bin km önce değiştirdim, gaz kelebeği temizliği 25 bi önce yapıldı. Aracın benzin pompası 120 binde değişir demişti servis ama ben değiştirmedim, şu an araç 150 binde. Bu sorunun kaynağı nedir sizce, teşekkürler şimdiden

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı 20 bin önce yapıldı yetkili serviste, söylediğiniz parça sanırım hiç değişmedi

Kontrol ettirmenizin faydasının olabileceğini düşünüyorum. Hatta eğer kontrol edilmediyse LPG sistemini genel olarak kontrol ettirin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sevgili forumdaşlar selamın aleyküm. 2009 otomatik fd6’ım var, brc marka sıralı sistem lpg var, araç önce benzinde çalışıyor. Benzini ve lpg yi ya opet ya shellden alıyorum. soğuk havalarda sabahları ilk marşta problem yaşıyorum. Marşı geç almıyor hemen alıyor, çalıştıktan sonra devir düşüyor ve araç aniden stop ediyor, tekrar marşa bastığımda ise biraz geç alıyor ama çalıştıktan sonra stop etmiyor. Bujileri yetkili serviste 15 bin km önce değiştirdim, gaz kelebeği temizliği 25 bi önce yapıldı. Aracın benzin pompası 120 binde değişir demişti servis ama ben değiştirmedim, şu an araç 150 binde. Bu sorunun kaynağı nedir sizce, teşekkürler şimdiden

Hocam kışın yarım depo benzin ile hareket edin.

Aracınız
Civic FD6 2009
Bu arada 20 bin önce bende sübap ayarı yaptırdım (2 yıl önce ) ve bazen yine bu sorunu yapıyor . Yapan kişi 25-30 olarak yapmıştı sentil çakısı ile . Muhtemelen sizin de ayarınız bozulmuş olabilir . Bende de stop etti geçenlerde 1 kere hatta aynısı oldu .

Geri