İlk marşa bastığın da stop edecekmiş hissi

Aracınız
Civic FD6 2008
Sabah ilk marşa bastığım da stop edecekmiş gibi yapıp geri toplaması aküyü ölçtürdüm zayıf dedi değiştirdim marş motorunu da temizlettim ama değişen birşey olmadı neyden kaynaklanır önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk çalışmayı benzin ile yapıyor diye biliyorum LPG ile nasıl bir alakası olabilir ki

2012 Civiclerde bu sorun çok yaşandı, zamanla LPG regülatöründeki contalar hava kaçırmaya başlıyor ve araç gece beklediğinde yakıt kısmında normalden fazla hava depolanıyor. İlk çalıştırmada bu hava nedeni ile motor yakıt/hava oranını ayarlayamıyor ve çalışmıyor. Benim bilgim bu şekilde.
Şu video fikir vermesi açısında izlenebilir,

ebayir

0
Merhaba en kolay testi aracı durdurmadan önce LPG tankının vanasını kapatın gaz bitip benzine otomatik geçince motoru durdurun sabah problemsiz çalışırsa LPG regulatör contalarında problem vardır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba en kolay testi aracı durdurmadan önce LPG tankının vanasını kapatın gaz bitip benzine otomatik geçince motoru durdurun sabah problemsiz çalışırsa LPG regulatör contalarında problem vardır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dediğinizi yaptım bu sefer zor marş almaya ve marş aldıktan sonra stop etmeye başladı

Aracınız
Civic FD6 2008

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
LPG butonu üzerinden aracı sadece benzinde çalışacak şekilde ayarlayınca da mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Onu denemedim yarında o şekilde denerim

@ebayir 'ın LPG vanasını kapatın demesinin nedeni LPG tesisatını devredışı bırakıp sadece benzinle aracı kullandığınızda stop etme durumunun devam edip etmediğini gözlemlemeniz içindi. Bu şekilde sorunun LPG kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz
Siz LPG switch'inden sadece benzinde çalışmayı ayarlamazsanız aracın stop etmesi çok normal çünkü motora giden LPG yok :)

Aracınız
Civic FD6 2008
@ebayir 'ın LPG vanasını kapatın demesinin nedeni LPG tesisatını devredışı bırakıp sadece benzinle aracı kullandığınızda stop etme durumunun devam edip etmediğini gözlemlemeniz içindi. Bu şekilde sorunun LPG kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz
Siz LPG switch'inden sadece benzinde çalışmayı ayarlamazsanız aracın stop etmesi çok normal çünkü motora giden LPG yok :)
Araç LPG de olsun olmasın zaten ilk çalışmayı benzin ile yapıyor ki vana kapalı iken sadece çalışmada zorlanıyor yada stop ediyor ama akabinde araç hareket ediyor ve yakıt olarak benzini kullanıyor bununda LPG olmaması ile alakalı olduğunu düşünmüyorum

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yakıt tüketiminiz yüksek mi ? Subap ayarını ve buji değişimlerini en son ne zaman yaptınız ? Aracınızdaki benzin seviyesi çok mu düşük ?

Aracınız
Civic FD6 2008
Yakıt tüketiminiz yüksek mi ? Subap ayarını ve buji değişimlerini en son ne zaman yaptınız ? Aracınızdaki benzin seviyesi çok mu düşük ?
Ortalama yakıt tüketimi 11 lt gözüküyor aracı yeni aldım subap ayarı ve buji değişimleri hakkında bilgim yok yakıt seviyesi ise yarım depo

Geri