Civic EK İlk marşta zor çalışma sorunu

Arkadaşlar 2000 model 1.4 is aracım bobin arızası vardı bobin degiştirdim fakat ilk marş yaptıgımda çalışmıyor boguluyor gaz yemiyor zorla çalıştırıp gaz yediginde rolanti çok düşük zorluyor ısınınca rolanti normale dönüyo gaz yeme düzeliyor herşey normale dönüyor ama bobin degiştirmeden önce arıza lamba yanıyodu hala da yanmaya devam ediyor başına gelen varsa yardımcı olabilir mi arabadan sogudum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Bobin değişmeden önceki problem ile değiştikten sonra oluşan problem aynı mı?
> Bobini tamamlayan buji ve buji kablosu kontol edildi mi?
> Başka arıza kodlarıda olabilir. Ayrıntılı ecu taraması yapımalı.
> Aracınızda lpg mevcut ise regülatör veya enjektörlerden gaz kaçağı varsa, sabah ilk marşta araç boğulur, 3-4 marşta ancak çalışır. Bunun testi için lpg tankının vanasını kapatın. Hattaki gazı tüketin sabah ilk marşta çalışacak mı diye kontrol edin.

Hocam bobin degişmeden önce araç hiç çalışmıyodu şimdi o sorun yok kablolar kontrol edildi ecu tarama yapamadık yakın çevrede baglayacagımız bilgisayar yok lpg var gaz kaçagı tespit edilmedi map sensör yada tevzi makarası diye düşünüyoruz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bobin degişmeden önce araç hiç çalışmıyodu şimdi o sorun yok kablolar kontrol edildi ecu tarama yapamadık yakın çevrede baglayacagımız bilgisayar yok lpg var gaz kaçagı tespit edilmedi map sensör yada tevzi makarası diye düşünüyoruz

Tarama ile daha kolay hareket edilir.
Lpg kaçak yok derken anlattığım gibi test ettiniz mi? Çalışırken yapılan kaçak testinden farklı bir mevzudur.
Diğer elektronik parçalarda da problem olabilir. Mesela krank sensörü bozuksada araç çalışmaz.

Geri