Civic FB7 Işıklı kapı eşiği

Arkadaşlar merhaba. Aracımda bulunan ışıklı kapı eşiklerinin 3 tanesi yanmıyordu. Bugün sanayide oto elektrikçiye gittim kontrol etti ledler su almış çöp dedi. Uğraşmak da istemedi açıkcası. Ben de eve geldim duramadım gittim birini söktüm. İçini açtım ledlerin oksitlendiğini gördüm. Karşıda tanıdığım bir elektrikçi abi vardı götürdüm birini içine şerit led koyup slikonla yapıştırız işini görür dedi. Keşke sökme takma aşamalarının resmini çekseydim fikir olması açısından. Sonuç olarak tüm kapı eşiklerini söktüm içindeki ledleri söktük şerit led koyduk yarın da araca takacağım takma aşamasında foto eklerim buraya. Aklınızda olsun basit bir işlemle halledebilirsiniz. Renk olarak da nedense kırmızı seçtim maviden usandığımdan galiba. IMG_3281.JPGIMG_3280.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir de sorum olacak konuyla ilgili. Bu RGB şerit led tesisata zarar verir mi? Arıza ışığı yakar mı acaba?

Çok güzel olmuş. Bu tarz pratik çözümleri seviyorum.
Led için bağlantı yeri önemlidir. Daha garanti olsun derseniz araya sigorta atılır. Benim araçta Rgb led var. Herhangi bir arıza lambası yanmadı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Çok güzel olmuş. Bu tarz pratik çözümleri seviyorum.
Led için bağlantı yeri önemlidir. Daha garanti olsun derseniz araya sigorta atılır. Benim araçta Rgb led var. Herhangi bir arıza lambası yanmadı.

Kablolarla hiç oynamadık. Eski bağlantı yerleri klipsli idi oradan çıkardım geri takacağım bakalım sorun çıkacak gibi durmuyor. Foto da çok parlak çıkmış kırmızı ama ledlerin üstünde şeffaf pleksi vardı onu koymamıştım deneme amaçlı takmıştım. Yarın montaj ve montaj sonrası foto eklerim. Aracın içinde kırmızı detaylar vardı onlarla uyumlu olur diye düşündüm birazda.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kablolarla hiç oynamadık. Eski bağlantı yerleri klipsli idi oradan çıkardım geri takacağım bakalım sorun çıkacak gibi durmuyor. Foto da çok parlak çıkmış kırmızı ama ledlerin üstünde şeffaf pleksi vardı onu koymamıştım deneme amaçlı takmıştım. Yarın montaj ve montaj sonrası foto eklerim. Aracın içinde kırmızı detaylar vardı onlarla uyumlu olur diye düşündüm birazda.

O zaman problem olmaz. Ledlerin önüne göz almaması için şaffaf aparat koyarak ışık şiddeti dağılıyor. Renk ise zevk meselesi.

Bir de sorum olacak konuyla ilgili. Bu RGB şerit led tesisata zarar verir mi? Arıza ışığı yakar mı acaba?

Hayır hocam ama rgb ledler 4 kablolu olduğu için tesisatı baştan çekmeniz gerekiyor. Baştan çekip ortak beyni de göğüste bir yerlere saklarsanız kumandası ile istediğiniz gibi kullanırsınız.

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar, Bende ışıklı kapı eşiği almak istiyordum, bende kapı eşiği var ama ışıksız en azından ben öyle sanıyordum. Bugün merak ettim biraz kaldırdım eşiğin altını baktım kablo var. Sizce bu ışık neden yanmıyor olabilir? Var mı başına gelen?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamlar, Bende ışıklı kapı eşiği almak istiyordum, bende kapı eşiği var ama ışıksız en azından ben öyle sanıyordum. Bugün merak ettim biraz kaldırdım eşiğin altını baktım kablo var. Sizce bu ışık neden yanmıyor olabilir? Var mı başına gelen?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bizim araçta var ön iki kapının yanmıyor yanmama sebebi de su girmesinden kaynaklı sanırsam yanlış yapıştırmadan kaynaklı su girdi.
Su girmesinden dolayıda oksitlenme oluyor yeniden tesisat çekilmesi lazım

Geri