ısıtma ve klima kapalı hava vermesi

herkese merhaba yaklaşık 2 ay önce civic 2012 elegance aldım ve aracım la belirli bir süre yol aldıktan sonra hareket halinde iken havalandırmadan en kısık konumda çalışıyor gibi hava geliyor ve bu hava en son hangi sıcaklık da bırakılmışsa o şekilde geliyor. ışıklarda durum zaman kesiliyor , harekete geçince tekrar başlıyor bunu tamamen kapatma şanşımız varmı ya da benim aracıma özgü bir hata mı ? bu konuda baya şikayetçiyim bilgileriz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
herkese merhaba yaklaşık 2 ay önce civic 2012 elegance aldım ve aracım la belirli bir süre yol aldıktan sonra hareket halinde iken havalandırmadan en kısık konumda çalışıyor gibi hava geliyor ve bu hava en son hangi sıcaklık da bırakılmışsa o şekilde geliyor. ışıklarda durum zaman kesiliyor , harekete geçince tekrar başlıyor bunu tamamen kapatma şanşımız varmı ya da benim aracıma özgü bir hata mı ? bu konuda baya şikayetçiyim bilgileriz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Havalandırmayı tamamen kapatmak isterseniz hava sirkülasyonunu araç içinde kalacak şekilde değiştirmeniz gerekiyor. Bu durumda dışardan hiç hava girişi olmaz.

Havalandırmayı tamamen kapatmak isterseniz hava sirkülasyonunu araç içinde kalacak şekilde değiştirmeniz gerekiyor. Bu durumda dışardan hiç hava girişi olmaz.
sorun dışardan gelmesi değil araçla hareket halinde iken klima açıkmış gibi hissettiren bir hava akımı veriyor aslında beni rahatsız ediyor . bu şekilde diğer araçlarda da var mı diye merak ettim ya da benim aracımda bir sıkıntımı diye sormak istedim komple kapatmaktan başka bir yolu var mı

Aracınız
Civic FC5 2018
sorun dışardan gelmesi değil araçla hareket halinde iken klima açıkmış gibi hissettiren bir hava akımı veriyor aslında beni rahatsız ediyor . bu şekilde diğer araçlarda da var mı diye merak ettim ya da benim aracımda bir sıkıntımı diye sormak istedim komple kapatmaktan başka bir yolu var mı

Havalandırmayı tamamen kapatmadan önce istediğiniz sıcaklığa ayarlayın. Ben böyle yapıyorum. Bir de havalandırma çıkışını cama ve ayaklara olacak şekilde değiştiriyorum. O zaman hissedilmiyor. Bende daha önce Ford focus vardı. Onda da hareket halinde iken fan kapalı olsa bile çok hafif hava geliyordu. Bence bu durum hemen hemen tüm araçlarda vardır.

Etacli

0
2012 model benim aracım da . Ancak böyle bir durum yok . Siz klimayı kapattıktan sonra fani kapattıgınızdan emin misiniz

SM-G925F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maselz

0
Aracınız
Hocam navigasyon takılıysa onun fanıda çalışıyor düşük ihtimal ama karıştırıyor olmayasınız?

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Bu durum bende de var daha önceki aracimda da vardi. Yanlarda ki havalandırma çıkışlarını kapatıyoruz ama ortada kiler kapanmiyor önceki aracimda hepsi kapanabiliyordu. Bu yüzden bende hangi sıcaklığa yakın olmasıni istiyorsam o derecede bırakıp öyle kapatıyorum o zaman çok sıkıntı olmuyor

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bencede Klima Kapatıldığında kaç derecedeyse o derecede üflermiş gibi hissediliyor klimayı soğuğa alıp kapatın bir de o şekil deneyin

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Seat leon aracımdada böyleydi. Bu normal bir durum havayı içeriden al düğmesine basmanız gerekiyor. En son klimayı sıcak pozisyonda bırakırsan klimayı kapattığında sıcak üflemeye devam ediyor.

TURKCELL T60 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri