Civic FC5 JANT DEGISIMI HAKKINDA

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar.
Izmir honda bayisinden 2019 sıfır fc5 dizel otomatik elegance civic aldim. Ve araci teslim alir almaz jant bayisine gidip 18" cms jant ve goodyear eagle f1 lastik ile degistirdim.
Orjinal jantlari ne olur olmaz diye streç folyoya sarip eve getirdim.
Gelelim merak ettigim noktaya. Arac ariza yaparsa, garanti jant nedeniyle garanti disi kalirmis. O yuzden ariza icin servise giderken orjinalleri takip gitmek dogru olan sanirim. Peki periyodik bakima giderken de orjinal jantlari takmali miyim? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Ekli dosyalar

• 20200305_102914.jpg
    20200305_102914.jpg
    240.3 KB · Görüntüleme: 197

gunesec

Özel Üye
Garantiyi bilmem ama kaskoda sıkıntı çıkarabilirler. Orijinal ebatlarının dışında uygulama yapılmış, aracın yol tutuşunu etkilemiş gibi mazeretlerle kasko dışı bırakabilirler. Ben de bu şekilde duymuştum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Kaskoya da işlettim jantlari ama jant-lastik bedelini islettim. 18" olarak degil. Kasko sıkıntı cikaracaksa sorun daha büyük

Aracınız
Civic FC5 2019
18" 19" jant olan butun araclarin olasi bir kaza sonrasi zarari kasko karsilamayacak o zaman ?

gunesec

Özel Üye
Hocam ben yaşananları, kasko ve garanti hakkında söylenenleri duydukça kafam daha çok karışıyor. Garanti konusunda servisler her konuda kullanıcı hatası diyor. Standart dışı ölçüler dışında araca herhangi bir hasar geldiğinde bunu öne sürebilirler. Allah korusun bir kaza oldu, araç perte çıktı ya da ağır hasar aldı. Eksper gelip inceleme yaptığında " bu aracın lastik ve jant ebatı orijinal değil, kazaya bu sebep olmuş, koşulları sağlamıyor, kasko ödeme yapamaz" gibi bir durumla karşılaşanilir miyiz? Büyük ebatlı jant istiyorum ben de lakin bunlar hep kafamı kurcalıyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Jantlar orijinal değilse ve yürüyen aksam ile ilgili problem çıkarsa araç garanti dışı kalıyor.

Biz rs aracı orijinal 18" ile bayiden aldık. Araç ilk günden itibaren sağ taraftan ses geliyordu ve salıngaçta kalite hatası varmış. bulmaları uzun sürdü ama ilk götürdüğümüzde ilk söyledikleri şey orijinal jant yok, garanti dışı olduğu idi. Daha sonra orjinal olduklarını öğrendiklerinde problem olmadı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu ülkede yaşadigima bir kez daha lanet ettim. Fason üretim degil sonucta cms. TSE belgeli mercedese üretim yapan bi firma. O kadar masraf edip zevkimize gore orjinal bir jant takalim diyoruz, bayisi ayri kaskosu ayri geçirme derdinde. Bayi garantisini gectim bi sekilde yaptirilir ama kaza olursa ve kasko ödemezse altından kalkılmaz o zararin

Geri