Civic FC5 Kaliper boyası nasıl çıkarılır

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba. Acil yardım lütfen
2019 fc 5 hondamin fren kaliperini kirmiziya boyattım bi arkadaş yüzünden:)
Ama siyah 17 jantim oldugu için bana güzel görünmüyor. Bu kırmızı sprey boyayı nasıl çıkarabilirim? Zaten 2 ay gecmesine rağmen bazı yerlerde boya atmış. Atılan boya sanayiden alınan sprey boya. Sentetik m selüloz mu bilmiyorum

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Boyayı çıkarmanız zor olabilir ancak gümüş gri yada istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Firin boya gibi bisey olmadığı sürece hangi renk yapsam yine döküntü olur. Asıl sorum: asetonla mi çıkar tinerle mi?
İkiside olur. Fakat biraz uğraştırır. Boya sökücü sprey veya jeller var. Sür bekle ve sil. Daha pratik gibi duruyor. Dökülmeden dolayı tel fırça ile kabası alınır ise kolaylık sağlar.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba. Acil yardım lütfen
2019 fc 5 hondamin fren kaliperini kirmiziya boyattım bi arkadaş yüzünden:)
Ama siyah 17 jantim oldugu için bana güzel görünmüyor. Bu kırmızı sprey boyayı nasıl çıkarabilirim? Zaten 2 ay gecmesine rağmen bazı yerlerde boya atmış. Atılan boya sanayiden alınan sprey boya. Sentetik m selüloz mu bilmiyorum
Merhaba, en ucuz yol selülozik tiner. Zamanınız varsa biraz uğraşarak sökersiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Jel kaldırır o boyayı fakat jeli sürüp aracı kullanayım derseniz o jel janta sıçrayıp oradan da kaportaya gelirse çok kötü olur jel ile işiniz tamamen bitmeden aracı kullanmayın.

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sanayide boyacılara sorarsanız hemen verirler.Bir yöntem daha var fren hidrolik yağını da kullanabilirsiniz o da boyayı söker.
Tekrar yazıyorum jel yada hidrolik yağını aracın BOYASINA yada JANTLARINA sakın değdirmeyin aracınız mahvolur boyası kalkar. işlemi yarım yapıp arabayı yürütmeyin sakın.jel yada hidrolik yağını sürdükten sonra bekleme süresi uzun olabilir biraz o yüzden. Tavsiyem jantlarınızı sökmenizdir aksi durumda muhakkak temas edecektir

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri