kalkislarda gelen hirilti sesi

Merhabalar. 2013 otomatik aracimi 37000 kmdir sorunsuz kullanmaktayim fakat dun sehirici seyir esnasinda isikta durduktan sonra kalkarken tak seklinde bir ses geldi. Sonrasinda ise bugun de devam eden kalkislarda hirilti gibi bir ses var acaba bu sorunu yasayan ya da fikri olan var mi? Googleda motor kulagi arizasi gibi seylere ulastim ama emin olamadim. yarin servis acik olursa goturecegim insallah tatil diye kapali degildir..

Aracınız
Merhabalar. 2013 otomatik aracimi 37000 kmdir sorunsuz kullanmaktayim fakat dun sehirici seyir esnasinda isikta durduktan sonra kalkarken tak seklinde bir ses geldi. Sonrasinda ise bugun de devam eden kalkislarda hirilti gibi bir ses var acaba bu sorunu yasayan ya da fikri olan var mi? Googleda motor kulagi arizasi gibi seylere ulastim ama emin olamadim. yarin servis acik olursa goturecegim insallah tatil diye kapali degildir..

hocamo dediğiniz olay aynen başıma geldi..sanırım aynı olay..bende bozuk yolda giderken tak diye bi ses geldi..sonrasında motordan hırıltılı bi sesler gelmeye başladı.kalkışlarda ve gaza bastıkça artan bi ses..eve kadar o sesle devam ettim..bi kontrol edeyim dedim..baktım hava filtresinin metal tutacaklarından biri çıkmış..yerine oturttum ses felan kalmadı..nasıl çıktı ordan nasıl kurtuldu hayret bi olay..belki aynı şey olabilir sizinki de..

Tesekkur ederim umarim dediginiz gibi hallolacak bir sorundur tam da uzun yola gidecektim bayram icin canim sıkıldı.

Hocam siz soyleyince gidip baktim hemen gercekten dediginiz gibiymis ama hala aklim almiyor nasil cikmis acaba o parca lackalasmis olabilir mi ki

Aracınız
Hocam siz soyleyince gidip baktim hemen gercekten dediginiz gibiymis ama hala aklim almiyor nasil cikmis acaba o parca lackalasmis olabilir mi ki

başka bişey olmadığına sevindim..aynı olay yolda başıma gelmişti çünkü...dediklerini okuyunca aha benim olay dedim :) hiç yerinden çıkacak gibi bişey de değil ama nasıl atıyor bende anlamadım açıkcası..basınç mı yapıyor artık bilmiyorum..

Aracınız
Allah razi olsun hocam cok dua ettim sana valla 2 gundur kafama takiyodum

cümlemizden hocam..birebir karşılaştığım bir konuydu..herşeye bir sebep var demek..foruma girip mesajınızı okumam ve sonrasında sizin probleminizin çözülmesi..sizin kadar bende sevindim valla çözüldüğü için :) hayırlı yolculuklar..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=923]BOMBOM41[/MENTION] Hocam süpersin nokta atışı tespit :)

[MENTION=127]risendark[/MENTION] hocam motor yıka beni diye ağlıyor :)

Kaputu acinca farkettim, kirden mi oldu acaba diye dusundum bir an :) 40000 bakimda motor temizligi farz oldu. En son Urgup Goreme gezisinin etkisi oldu baya, fazla km yapmanin zararlari bunlar hep :)

Geri