Kalorifer klapesi nedir? Bulunmuyor...

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Benim scenicte başıma gelmişti. Önce bir açılsın, büyük ihtimalle göğüs kısmı sökülecek. Klapelere bağlı çubuklarla ya da dişli sistemiyle açıp kapatıyor. Benimkini usta tamir etmişti. Motor ya da klape almaktan kurtulmuştum. Basit bir arıza olabilir, dişli atlamıştır ya da bir parça kırılmıştır. Maalesef sökülmeden sorunu bulmak zor.
Teşekkür ederim çözdüm ,kırılan bir parçası varmış tamir ettim .

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu sakarya da japon parça tedarikçisi firma ...Bi sorun yardımcı olmaya çalışırlar...Saygılar...Bi kaç kez alışverişim olmuştur.Yan sanayi orjinal parça tedarikçisidir.Screenshot_20220930-180743_Chrome.jpgScreenshot_20220930-180726_Chrome.jpg

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
İbrahim kocademir
Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam selamun aleyküm. Aracım Civic hb 2007,usta kalorifer klaperi diye bir parçasında arıza olduğunu söyledi.bu parça klimadan kalorifere geçişi sağlıyormuş.Soğutmada yada ısıtmada sorun yok ama arasında geçiş olmuyor.Klima aktifken kalorifer ,kalorifer aktifken klima aktif olmuyor.bu parça kalorifer kliperi mi? bu ise şuan arızalı ve bulamıyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz.
Hocam merabalar sorununu çözdünüzmü galiba aynı sorun bendede var

Ad Soyad
Muhammet Ali
Aracınız
Civic FD6 2007
Bu problem bu modelde kronik galiba. Bende de var. Parçayı servisten getirttim ama bu sefer de usta dedi mekanızma çok sertleşmiş olduğundan döndürmüyor, komple kalorifer sisteminin değişmesi lazım dedi. Var mı bu sorunu çözebilen acaba

Geri