kaporta- boya

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Fd6 aracimin ön ve arka tamponunu boyayıp,araca pasta cila yaptırmak istiyorum.ne kadar tutar sizce...
Tampon sök tak 250 lira kafadan alırlar. 250 de pasta cila araç komplesi tutar, boyaya da 300 çekerler. Pazarlık kabiliyetine bağlı toplam değişebilir. Ama boyacını iyi seç. Fırını olan bir yer olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
ben yaklaşık 3 ay önce ön tamponu boyattım komple fırın boya. galaksi gri renk 300 tl ödedim.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Boya işleminin fırında yapılması önemlidir. Doğru ortam sıcaklığı, tozsuz ortam, homojen ışık, boyayı silikonun bozmasından korunmak gibi etkenler boya fırını ile elde edilir. Peki otomobiliniz boya fırınında boyanmazsa ne olur? Boyanan ortamdan boya toz kapabilir ve bununla beraber yüzeyde boya kusuru ortaya çıkar. Bu problem boya tamamen kuruduktan sonra zımpara – pasta yöntemi ile giderilir. Ortam sıcaklığına uygun tiner seçimi yapılmazsa (slow – normal – fast) kuruma süresi artar. Uygulama ortamındaki ışık homojen ve yeterli değilse yüzey iyi bir şekilde gözlemlenemez ve boya hataları olabilir. Boya fırınında yapılmayan boyama işleminde ortamı boya tozu kaplar. Bu tozlar boyanan yüzeye ,etraftaki otomobillere ve nesnelere yapışır. Sonrasında pasta işlemi ile giderilmeye çalışılır.
Sonuç olarak daha zahmetsiz ve daha sağlıklı bir boyama işlemi için “fırın boya” yani boya işlemini oto boya fırınında yapmak önemlidir.

'ALINTI'

Geri